- Omsetning
- 2,0 mill
- +23,2 %
- Resultat
- 108 508
- 2 års regnskap
- Ansatte
- 17
- −1 siden mars
Om Elverum Turn
Elverum Turn er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Elverum, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 1900 og har vært i drift i 126 år. Bente Marie Bratgjerd er styrets leder. I 2017 hadde Elverum Turn en omsetning på 2,04 mill kr, en økning på 23 % fra 2016. Selskapet endte året med et overskudd på 108 508 kr. Egenkapitalen var −174 139 kr ved utgangen av 2017. Selskapet er ett av 71 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Elverum, og ett av 14 054 i Norge. Det er eldre enn 95 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Idrettslag. (Overgang fra Elverum Idrettslag til Elverum Allianseidrettslaf-Elerum Turn)
API og MCPGET /company/980874842
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980874842" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980874842",
"name": "ELVERUM TURN",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "93.120",
"nace_desc": "Aktiviteter i idrettslag og -klubber",
"employees": 17,
"address": { "municipality": "ELVERUM", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "980874842" })Spør AI-assistenten
Hva driver Elverum Turn med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Elverum Turn: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Elverum Turn registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2016–2017 · +23,2 % fra 2016
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017 | 2,04 mill kr | 159 884 kr | 108 508 kr | 174 146 kr | −174 139 kr | 348 284 kr |
| 2016 | 1,66 mill kr | −436 984 kr | −463 403 kr | 588 593 kr | −282 647 kr | 871 240 kr |
Balanse
2017Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2017-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 60 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 28 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 81 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/980874842/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980874842/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980874842",
"years": [
{
"year": 2017,
"revenue": 2040390,
"operating_profit": 159884,
"net_profit": 108508,
"equity": -174139,
…
},
{
"year": 2016,
"revenue": 1655547,
"operating_profit": -436984,
"net_profit": -463403,
"equity": -282647,
…
}
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "980874842" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Elverum Turn i 2017?
Hvor mye vokste omsetningen til Elverum Turn fra 2016 til 2017?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Elverum Turn de siste årene.
Roller og styre9
Styre
8Sist endret 15.04.2026Regnskapsfører
1Sist endret 31.08.2021API og MCPGET /company/980874842/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980874842/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980874842",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "980874842" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Elverum Turn?
Hvem er regnskapsfører for Elverum Turn?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Elverum Turn?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Elverum Turn | AAFY | Aktiviteter i idrettslag og -klubber | Elverum | 17 |
Kunngjøringer1
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.8.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/980874842/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980874842/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980874842",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2018-08-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … }
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "980874842" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Elverum Turn i Brønnøysundregistrene?
Når ble Elverum Turn sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Elverum Turn sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:22→17
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:21→22
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:18→21
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 59,6 % av driftsinntektene — 19,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2017 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,8 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | 5,3 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandel | -100,0 % | 80,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,48 | 3,00 |
| Omsetning per ansatt | 120 022,941 kr | 374 560,282 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2017 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 4,1 % | 9,6 % |
| Lønnskostnad | 28,4 % | 34,8 % |
| Annen driftskostnad | 59,6 % | 40,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/980874842/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980874842/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980874842",
"nace_code": "93.120",
"industry_count": 824,
"revenue": { "value": 2040390, "percentile": 0.4975 },
"operating_margin": { "value": 0.0784, "percentile": 0.6105 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "980874842" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Elverum Turn sammenlignet med andre i bransjen?
Er Elverum Turn blant de største selskapene innen aktiviteter i idrettslag og -klubber?
Hvor solid er Elverum Turn sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+8 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Elverum Turn
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Elverum Turn?
Det er registrert 14 054 selskaper i Norge innen aktiviteter i idrettslag og -klubber, hvorav 71 i Elverum.
Er Elverum Turn et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1900, som er lenger enn 95 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 25 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Elverum Turn bedre enn andre i bransjen?
Elverum Turn hadde en driftsmargin på 7,8 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4,2 % for aktiviteter i idrettslag og -klubber.
Er Elverum Turn et aktivt selskap?
Elverum Turn er et aktivt selskap registrert som Forening/lag/innretning i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Elverum Turn?
Elverum Turn driver innen aktiviteter i idrettslag og -klubber, med NACE-kode 93.120 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Idrettslag. (Overgang fra Elverum Idrettslag til Elverum Allianseidrettslaf-Elerum Turn).
Hva slags selskap er Elverum Turn?
Elverum Turn er registrert som Forening/lag/innretning (FLI). Dette er en organisasjon drevet på ideelt eller frivillig grunnlag.
Hvem sitter i styret i Elverum Turn?
Bente Marie Bratgjerd er registrert som styreleder i Elverum Turn, i et styre med 7 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hva er omsetningen til Elverum Turn?
Siste tilgjengelige regnskap (2017) viser en omsetning på 2,04 mill kr, opp 23 % fra 2016. Egenkapitalen var −174 139 kr ved årsslutt.
Hvor ligger Elverum Turn?
Forretningsadressen til Elverum Turn er Hamarvegen 112, 2406, ELVERUM i Elverum kommune.
Er Elverum Turn registrert i MVA-registeret?
Elverum Turn er registrert i MVA-registeret (siden 2020) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.