- Omsetning
- 10,9 mill
- +19,8 %
- Resultat
- 1,2 mill
- 2 års regnskap
- Ansatte
- 33
- +14 siden mars
Om Storhamar Il Fotball
Storhamar Il Fotball er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Hamar, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 2001 og har vært i drift i 25 år. Arild Karl Johansen er daglig leder, og Anders Møllersen er styreleder. I 2023 hadde Storhamar Il Fotball en omsetning på 10,85 mill kr, en økning på 20 % fra 2022. Selskapet endte året med et overskudd på 1,16 mill kr. Egenkapitalen var 10,57 mill kr ved utgangen av 2023. Selskapet er ett av 97 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Hamar, og ett av 14 054 i Norge. Det ble etablert samme år som 164 andre selskaper i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Idrettslag.
API og MCPGET /company/983800351
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983800351" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983800351",
"name": "STORHAMAR IL FOTBALL",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "93.120",
"nace_desc": "Aktiviteter i idrettslag og -klubber",
"employees": 33,
"address": { "municipality": "HAMAR", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "983800351" })Spør AI-assistenten
Er Storhamar Il Fotball registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Storhamar Il Fotball med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Storhamar Il Fotball: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2022–2023 · +19,8 % fra 2022
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 10,85 mill kr | 1,11 mill kr | 1,16 mill kr | 12,02 mill kr | 10,57 mill kr | 1,45 mill kr |
| 2022 | 9,06 mill kr | −895 042 kr | −868 530 kr | 10,99 mill kr | 9,41 mill kr | 1,58 mill kr |
Balanse
2023Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2023-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 36 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 29 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler.
API og MCPGET /company/983800351/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983800351/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983800351",
"years": [
{
"year": 2023,
"revenue": 10853323,
"operating_profit": 1105371,
"net_profit": 1164837,
"equity": 10570619,
…
},
{
"year": 2022,
"revenue": 9058092,
"operating_profit": -895042,
"net_profit": -868530,
"equity": 9405782,
…
}
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "983800351" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Storhamar Il Fotball i 2023?
Hvor mye vokste omsetningen til Storhamar Il Fotball fra 2022 til 2023?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Storhamar Il Fotball de siste årene.
Roller og styre10
Daglig leder
1Sist endret 19.03.2014Styre
7Sist endret 26.03.2026Regnskapsfører
1Sist endret 29.08.2023Revisor
1Sist endret 02.10.2019API og MCPGET /company/983800351/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983800351/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983800351",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "983800351" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Storhamar Il Fotball?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Storhamar Il Fotball?
List alle roller i Storhamar Il Fotball: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Storhamar Il Fotball | BEDR | Aktiviteter i idrettslag og -klubber | Hamar | 33 |
Kunngjøringer1
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/983800351/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983800351/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983800351",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2024-08-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … }
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "983800351" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Storhamar Il Fotball i Brønnøysundregistrene?
Når ble Storhamar Il Fotball sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Storhamar Il Fotball sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:34→33
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:23→34
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:22→23
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:21→22
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:19→21
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 29,2 % av driftsinntektene — 19,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,2 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | 10,7 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandel | 88,0 % | 80,8 % |
| Likviditetsgrad | 4,73 | 3,00 |
| Gjeldsgrad | 0,14 | 0,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 11,0 % | 6,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +19,8 % | +6,6 % |
| Omsetning per ansatt | 328 888,576 kr | 374 560,282 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 29,2 % | 9,6 % |
| Lønnskostnad | 35,7 % | 34,8 % |
| Annen driftskostnad | 21,7 % | 40,5 % |
| Avskrivninger | 3,2 % | 2,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/983800351/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983800351/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983800351",
"nace_code": "93.120",
"industry_count": 824,
"revenue": { "value": 10853323, "percentile": 0.7901 },
"operating_margin": { "value": 0.1018, "percentile": 0.668 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "983800351" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Storhamar Il Fotball på i bransjen?
Hvor ligger Storhamar Il Fotball blant de 824 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Storhamar Il Fotball sammenlignet med andre i bransjen?
Spørsmål og svar om Storhamar Il Fotball
Hvor stor er bransjen Storhamar Il Fotball tilhører?
Storhamar Il Fotball er ett av 97 selskaper innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Hamar, og ett av 14 054 på landsbasis.
Hvor lenge har Storhamar Il Fotball eksistert sammenlignet med bransjen?
Storhamar Il Fotball ble etablert i 2001 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 49 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Storhamar Il Fotball?
Selskapet er i ordinær drift som Forening/lag/innretning og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Storhamar Il Fotball i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Storhamar Il Fotball?
Arild Karl Johansen er registrert som daglig leder i Storhamar Il Fotball.
Hvem er styreleder i Storhamar Il Fotball?
Styrets leder i Storhamar Il Fotball er Anders Møllersen. Styret har totalt 6 registrerte medlemmer.
Går Storhamar Il Fotball med overskudd?
Storhamar Il Fotball hadde i 2023 en omsetning på 10,85 mill kr og et overskudd på 1,16 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Storhamar Il Fotball?
Ved utgangen av 2023 hadde Storhamar Il Fotball en egenkapital på 10,57 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 88 %.
Hvor mange jobber i Storhamar Il Fotball?
Det er registrert 33 ansatte i Storhamar Il Fotball, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.