Brasseri Cava AS
- Omsetning
- 47,7 mill
- +7,6 %
- Resultat
- 6,0 mill
- +20,9 %
- Ansatte
- 48
- −3 siden mars
Om Brasseri Cava AS
Brasseri Cava AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Roar Hildonen er daglig leder, og Roar Hildonen er styreleder. I 2025 hadde Brasseri Cava AS en omsetning på 47,71 mill kr, en økning på 8 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 6,00 mill kr. Egenkapitalen var 2,75 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Roar Hildonen AS med 70 % av aksjene. Selskapet er ett av 455 innen drift av restauranter i Trondheim, og ett av 11 258 i Norge. Det er eldre enn 87 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Restaurantvirksomhet.
Formål
Restaurantdrift og eventuelt investering i andre selskap med lignende virksomhet samt aktivitet som naturlig hører sammen med dette.
API og MCPGET /company/988487155
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988487155" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988487155",
"name": "BRASSERI CAVA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.110",
"nace_desc": "Drift av restauranter",
"employees": 48,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "988487155" })Spør AI-assistenten
Når ble Brasseri Cava AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Trondheim holder Brasseri Cava AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Brasseri Cava AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +7,6 % fra 2024 · +63,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 47,71 mill kr | 5,78 mill kr | 6,00 mill kr | 21,09 mill kr | 2,75 mill kr | 18,35 mill kr |
| 2024 | 44,33 mill kr | 4,96 mill kr | 4,97 mill kr | 19,11 mill kr | 6,74 mill kr | 12,37 mill kr |
| 2023 | 41,81 mill kr | 4,72 mill kr | 4,18 mill kr | 19,14 mill kr | 1,77 mill kr | 17,37 mill kr |
| 2022 | 40,77 mill kr | 6,05 mill kr | 6,25 mill kr | 19,73 mill kr | 6,59 mill kr | 13,14 mill kr |
| 2021 | 29,26 mill kr | 3,75 mill kr | 3,66 mill kr | 17,67 mill kr | 8,04 mill kr | 9,63 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 43 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 39 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 2,9 mill kr (14 % av balansen)
API og MCPGET /company/988487155/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988487155/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988487155",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 47710148,
"operating_profit": 5777712,
"net_profit": 6004196,
"equity": 2745207,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 44325641,
"operating_profit": 4963323,
"net_profit": 4967680,
"equity": 6741011,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "988487155" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Brasseri Cava AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Brasseri Cava AS per år.
Hvordan har omsetningen til Brasseri Cava AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 11.08.2005Styre
3Sist endret 15.01.2008Regnskapsfører
1Sist endret 14.01.2022Revisor
1Sist endret 11.08.2005API og MCPGET /company/988487155/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988487155/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988487155",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "988487155" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Brasseri Cava AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Brasseri Cava AS?
List alle roller i Brasseri Cava AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Roar Hildonen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 70,0 % | 2 100 |
| Alexander Hildrum Skjefte | Person | Ordinære aksjer | 30,0 % | 900 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/988487155/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988487155/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988487155",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ROAR HILDONEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 70, "year": 2025, … },
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "988487155" })Spør AI-assistenten
Er Brasseri Cava AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Brasseri Cava AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Brasseri Cava AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Brasseri Cava AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/988487155/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988487155/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988487155",
"chain": [
{ "org_no": "989127942", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "988487155", "owner_pct": 70, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "988487155" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Brasseri Cava AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Hvem eier Brasseri Cava AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| 2 Rom Og Kjøkken | BEDR | Drift av restauranter | Trondheim | 48 |
Kunngjøringer28
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2018 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/988487155/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988487155/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988487155",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "988487155" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Brasseri Cava AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Brasseri Cava AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Brasseri Cava AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:47→48
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:46→47
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:48→46
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:49→48
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 17,6 % av driftsinntektene — 6,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 12,1 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 12,6 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 13,0 % | 13,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,98 | 0,95 |
| Gjeldsgrad | 6,68 | 1,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 218,7 % | 20,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +7,6 % | +4,0 % |
| Omsetning per ansatt | 993 961,417 kr | 561 386 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 26,3 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 42,9 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 17,6 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 1,0 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/988487155/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988487155/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988487155",
"nace_code": "56.110",
"industry_count": 7999,
"revenue": { "value": 47710148, "percentile": 0.9849 },
"operating_margin": { "value": 0.1211, "percentile": 0.8454 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "988487155" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Brasseri Cava AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Brasseri Cava AS på i bransjen?
Hvor ligger Brasseri Cava AS blant de 7999 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Offentlige anbud
Brasseri Cava AS har vunnet 1 offentlig anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.2.2023 | Vinner | Cateringtjenester - Rammeavtale | — | − | − | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/988487155/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988487155/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 1, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2023-643109",
"heading": "Cateringtjenester - Rammeavtale",
"publication_date": "2023-02-24",
"role": "winner",
…
}
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "988487155" })Spør AI-assistenten
Hva gikk anbudet «Cateringtjenester - Rammeavtale» ut på?
Hvilke offentlige anbud har Brasseri Cava AS vunnet det siste året?
Investeringer
BRASSERI CAVA AS eier aksjer i 4 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Lerchendal Pub AS | Trondheim | 100,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Bryggeriet Pub Og Kjøkken AS | Trondheim | 100,0 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| Tech Hugs AS | Trondheim | 20,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Oi! Trøndersk Mat Og Drikke AS | Trondheim | 0,4 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Brasseri Cava AS
Hvor stor er bransjen Brasseri Cava AS tilhører?
Brasseri Cava AS er ett av 455 selskaper innen drift av restauranter i Trondheim, og ett av 11 258 på landsbasis.
Hvor lenge har Brasseri Cava AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Brasseri Cava AS ble etablert i 2005 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 87 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Brasseri Cava AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for drift av restauranter er en driftsmargin på 1,5 %. Brasseri Cava AS lå på 12,1 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Brasseri Cava AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Brasseri Cava AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Brasseri Cava AS?
Brasseri Cava AS er registrert i bransjen Drift av restauranter (næringskode 56.110). Registrert aktivitet: Restaurantvirksomhet.
Hvem leder Brasseri Cava AS?
Roar Hildonen er registrert som daglig leder i Brasseri Cava AS.
Hvem er styreleder i Brasseri Cava AS?
Styrets leder i Brasseri Cava AS er Roar Hildonen. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem eier Brasseri Cava AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Roar Hildonen AS største eier i Brasseri Cava AS med 70 % av aksjene. Nest størst er Alexander Hildrum Skjefte med 30 %.
Går Brasseri Cava AS med overskudd?
Brasseri Cava AS hadde i 2025 en omsetning på 47,71 mill kr og et overskudd på 6,00 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mange jobber i Brasseri Cava AS?
Det er registrert 48 ansatte i Brasseri Cava AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.