Valdresporten Kro AS
- Omsetning
- 10,8 mill
- +1,1 %
- Resultat
- −109 825
- 5 års regnskap
- Ansatte
- 17
- +4 siden mars
Om Valdresporten Kro AS
Valdresporten Kro AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ringerike, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2002 og har vært i drift i 24 år. Even Strandbråten Sørum er daglig leder, og Hans Erik Sørum er styreleder. Selskapet er ett av 61 innen drift av restauranter i Ringerike, og ett av 11 257 i Norge. Det er eldre enn 90 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Drift av restaurant/kafe.
Formål
Utleie av rom, cafe og restaurant, catering, deltakelse i andre selskaper, samt alt hva hermed står i forbindelse.
AI-sammendrag
Etter et resultatfall til -110K kr på tross av stabil omsetning rundt 11 mill. kr, viser en egenkapitalandel blant topp 25% av selskaper solid buffer for den familiedominerte restaurantdriften. Med 79% av aksjene hos Hans Erik Sørum og daglig leder fra samme familie er eierskapet konsentrert, og virksomheten kombinerer utleie, catering og restaurantdrift innenfor en NACE-bransje der marginene generelt er tynne.
API og MCPGET /company/984655258
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984655258" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984655258",
"name": "VALDRESPORTEN KRO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.110",
"nace_desc": "Drift av restauranter",
"employees": 17,
"address": { "municipality": "RINGERIKE", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "984655258" })Spør AI-assistenten
Hvor i Ringerike holder Valdresporten Kro AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Valdresporten Kro AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Valdresporten Kro AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +1,1 % fra 2024 · +19,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10,81 mill kr | −77 088 kr | −109 825 kr | 12,70 mill kr | 9,92 mill kr | 2,77 mill kr |
| 2024 | 10,70 mill kr | −590 963 kr | −603 500 kr | 15,73 mill kr | 10,03 mill kr | 5,70 mill kr |
| 2023 | 10,00 mill kr | −198 442 kr | −211 253 kr | 15,34 mill kr | 11,64 mill kr | 3,70 mill kr |
| 2022 | 10,38 mill kr | 442 921 kr | 296 773 kr | 15,22 mill kr | 12,16 mill kr | 3,06 mill kr |
| 2021 | 9,06 mill kr | 1,31 mill kr | 993 150 kr | 15,34 mill kr | 12,07 mill kr | 3,28 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 42 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 14 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/984655258/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984655258/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984655258",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 10813319,
"operating_profit": -77088,
"net_profit": -109825,
"equity": 9922907,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 10698984,
"operating_profit": -590963,
"net_profit": -603500,
"equity": 10032732,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "984655258" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Valdresporten Kro AS per år.
Hvordan har omsetningen til Valdresporten Kro AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Valdresporten Kro AS i 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 02.12.2021Styre
2Sist endret 26.08.2024Regnskapsfører
2Sist endret 28.12.2025Revisor
1Sist endret 08.10.2012API og MCPGET /company/984655258/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984655258/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984655258",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "984655258" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Valdresporten Kro AS?
List alle roller i Valdresporten Kro AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Valdresporten Kro AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye
- Alle under 1 % eierandel
… og 1 flere
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hans Erik Sørum | Person | Ordinære aksjer | 79,0 % | 158 |
| Even Strandbråten Sørum | Person | Ordinære aksjer | 20,0 % | 40 |
| Endre Grönlund Aamodt | Person | Ordinære aksjer | 0,5 % | 1 |
| Maria Strandbråten Sørum | Person | Ordinære aksjer | 0,5 % | 1 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/984655258/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984655258/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984655258",
"shareholders": [
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "984655258" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Valdresporten Kro AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Valdresporten Kro AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Valdresporten Kro AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Valdresporten Kro AS | BEDR | Drift av restauranter | Ringerike | 17 |
Kunngjøringer44
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.8.2024 | Styre ↗ |
| 6.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.1.2024 | Styre ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.10.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.12.2021 | Daglig leder ↗ |
| 6.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/984655258/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984655258/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984655258",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "984655258" })Spør AI-assistenten
Når ble Valdresporten Kro AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Valdresporten Kro AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Valdresporten Kro AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:15→17
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:13→15
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 4,5 % av driftsinntektene — 3,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -0,7 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | -1,0 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 78,1 % | 13,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,30 | 0,95 |
| Gjeldsgrad | 0,28 | 1,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | -1,1 % | 20,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +1,1 % | +4,0 % |
| Omsetning per ansatt | 636 077,588 kr | 561 386 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 28,1 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 42,3 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 25,8 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 4,5 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/984655258/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984655258/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984655258",
"nace_code": "56.110",
"industry_count": 7995,
"revenue": { "value": 10813319, "percentile": 0.811 },
"operating_margin": { "value": -0.0071, "percentile": 0.398 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "984655258" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Valdresporten Kro AS på i bransjen?
Hvor ligger Valdresporten Kro AS blant de 7995 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Valdresporten Kro AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Valdresporten Kro AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (1,31 mill kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 10.11.2021 | Ekstraordinære tiltak | Koronatiltak | 1,31 mill kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/984655258/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984655258/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984655258",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Ekstraordinære tiltak",
"innvilget_belop": 1306000,
"innvilget_dato": "2021-11-10",
…
}
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "984655258" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Valdresporten Kro AS fått?
Hvor mye har Valdresporten Kro AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Investeringer
VALDRESPORTEN KRO AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Utvalgte Spisesteder AS | Lunner | 1,8 % | 2015 | 2019 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Valdresporten Kro AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Valdresporten Kro AS?
Det er registrert 11 257 selskaper i Norge innen drift av restauranter, hvorav 61 i Ringerike.
Er Valdresporten Kro AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2002, som er lenger enn 90 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 101 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Valdresporten Kro AS i Enhetsregisteret?
Valdresporten Kro AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Valdresporten Kro AS?
Valdresporten Kro AS driver innen drift av restauranter, med NACE-kode 56.110 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Drift av restaurant/kafe.
Hvem er daglig leder i Valdresporten Kro AS?
Daglig leder i Valdresporten Kro AS er Even Strandbråten Sørum, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Valdresporten Kro AS?
Valdresporten Kro AS eies i hovedsak av Hans Erik Sørum (79 %). Totalt er det registrert 4 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Valdresporten Kro AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 10,81 mill kr, opp 1 % fra 2024. Egenkapitalen var 9,92 mill kr ved årsslutt.
Får Valdresporten Kro AS støtte fra Innovasjon Norge eller Forskningsrådet?
I offentlige tildelingsdata er Valdresporten Kro AS oppført med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (til sammen 1,31 mill kr). Detaljene vises i seksjonen Offentlig støtte på denne siden.
Er Valdresporten Kro AS registrert i MVA-registeret?
Valdresporten Kro AS er registrert i MVA-registeret (siden 2002) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hvem er revisor for Valdresporten Kro AS?
Valdresporten Kro AS bruker Varde Accounting AS som regnskapsfører og Bdo AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.