Kanalveien 1 AS
- Omsetning
- 0
- −100 %
- Resultat
- −1,6 mill
- −104,9 %
Om Kanalveien 1 AS
Kanalveien 1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Kjøp og salg av egen fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2002 og har vært i drift i 24 år. Kjetil Andre Haver er styrets leder. I 2025 hadde Kanalveien 1 AS en omsetning på 0 kr, en nedgang på 100 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 1,62 mill kr. Egenkapitalen var 3,87 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Forus Areal Holding 1 AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 356 innen kjøp og salg av egen fast eiendom i Stavanger, og ett av 14 179 i Norge. Det er eldre enn 91 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (96 %).
Aktivitet og formål
Kjøp og salg samt utleie og forvaltning av fast eiendom, samt deltakelse i andre selskaper.
API og MCPGET /company/984372612
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984372612" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984372612",
"name": "KANALVEIEN 1 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.110",
"nace_desc": "Kjøp og salg av egen fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "984372612" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Kanalveien 1 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Kanalveien 1 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Stavanger holder Kanalveien 1 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −100 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −165 178 kr | −1,62 mill kr | 38,53 mill kr | 3,87 mill kr | 34,67 mill kr |
| 2024 | 43,14 mill kr | 42,21 mill kr | 32,86 mill kr | 61,66 mill kr | 19,56 mill kr | 42,10 mill kr |
| 2023 | 5,85 mill kr | 4,07 mill kr | 2,89 mill kr | 25,41 mill kr | 19,53 mill kr | 5,88 mill kr |
| 2022 | 5,23 mill kr | 5,17 mill kr | 3,64 mill kr | 26,35 mill kr | 9,49 mill kr | 16,86 mill kr |
| 2021 | 4,73 mill kr | 4,72 mill kr | 3,50 mill kr | 26,36 mill kr | 9,43 mill kr | 16,93 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 35 mill kr (90 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 20 000 kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 1,9 mill kr
API og MCPGET /company/984372612/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984372612/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984372612",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -165178, "net_profit": -1616018, "equity": 3867779, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 43142253,
"operating_profit": 42207961,
"net_profit": 32855560,
"equity": 19560692,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "984372612" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Kanalveien 1 AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Kanalveien 1 AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Kanalveien 1 AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 13.03.2023Revisor
1Sist endret 08.04.2002API og MCPGET /company/984372612/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984372612/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984372612",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "984372612" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Kanalveien 1 AS?
List alle roller i Kanalveien 1 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Kanalveien 1 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Forus Areal Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Forus Areal Holding 1 AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 10 000 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/984372612/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984372612/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984372612",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "FORUS AREAL HOLDING 1 AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "984372612" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Kanalveien 1 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Kanalveien 1 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Kanalveien 1 AS eier Forus Areal Holding 1 AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 70 beregnede eiere.
Andre selskaper eid av Forus Areal Holding 1 AS
15 selskaperAPI og MCPGET /company/984372612/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984372612/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984372612",
"chain": [
{ "org_no": "928154319", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "935518288", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "984372612", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "984372612" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Kanalveien 1 AS?
Hvem eier Kanalveien 1 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Kanalveien 1 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Kanalveien 1 AS | BEDR | Kjøp og salg av egen fast eiendom | Stavanger | − |
Kunngjøringer62
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.4.2026 | Kapital ↗ |
| 27.4.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 27.4.2026 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 26.2.2026 | Fisjonsbeslutning ↗ |
| 13.12.2025 | Kapital ↗ |
| 13.12.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 13.12.2025 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 14.10.2025 | Fisjonsbeslutning ↗ |
| 1.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/984372612/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984372612/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984372612",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-04-27", "type": "Kapital", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "984372612" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Kanalveien 1 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Kanalveien 1 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Kanalveien 1 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i aksjekapital
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 2,2 % av driftsinntektene — 6,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 10,0 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,07 | 2,51 |
| Gjeldsgrad | 8,96 | 0,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | -41,8 % | 1,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -100,0 % | -4,0 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 2,2 % | 9,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/984372612/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984372612/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984372612",
"nace_code": "68.110",
"industry_count": 12532,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0031 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "984372612" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Kanalveien 1 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Kanalveien 1 AS blant de største selskapene innen kjøp og salg av egen fast eiendom?
Hvor solid er Kanalveien 1 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+18 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Kanalveien 1 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Kanalveien 1 AS?
Det er registrert 14 179 selskaper i Norge innen kjøp og salg av egen fast eiendom, hvorav 356 i Stavanger.
Er Kanalveien 1 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2002, som er lenger enn 91 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 77 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Kanalveien 1 AS et aktivt selskap?
Kanalveien 1 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i Kanalveien 1 AS?
Kjetil Andre Haver er registrert som styreleder i Kanalveien 1 AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Kanalveien 1 AS?
Største aksjonær i Kanalveien 1 AS er Forus Areal Holding 1 AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Kanalveien 1 AS?
I 2025 omsatte Kanalveien 1 AS for 0 kr, ned 100 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 1,62 mill kr.
Hvor ligger Kanalveien 1 AS?
Forretningsadressen til Kanalveien 1 AS er Gamle Forusveien 53, 4031, STAVANGER i Stavanger kommune.
Hva er organisasjonsnummeret til Kanalveien 1 AS?
Organisasjonsnummeret til Kanalveien 1 AS er 984 372 612. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 08.04.2002.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.