Sifa AS
Org.nr 963918526
Om Sifa AS
Sifa AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Selbu, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av metallkonstruksjoner og deler. Virksomheten ble stiftet i 1992 og har vært i drift i 34 år. Arnt Otnes er daglig leder, og Odd Gulbrandsen er styreleder. Selskapet er ett av 482 i Norge innen produksjon av metallkonstruksjoner og deler. Det er eldre enn 86 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet og formål
Mekanisk produksjon, handel og utvikling, samt drift av serviceverksted. Selskapet skal ved aksjetegning eller på annen måte kunne gjøre seg interessert i andre selskaper.
AI-sammendrag
Som kommunalt kontrollert selskap i Selbu (49,2% eierandel) er SIFA tett vevet inn i lokal industriell infrastruktur, noe som gir stabilitet men også bindinger til én dominerende eier. Omsetningsfallet på 3% til 105 mill. kr og et negativt resultat på 2 mill. kr, kombinert med en egenkapitalandel på kun 26%, peker mot press på lønnsomheten i en bransje med i utgangspunktet svak margin. Med 51 ansatte og topp 25%-plassering på både omsetning og ansatte er selskapet en sentral aktør i mekanisk industri lokalt, men den tynne kapitalbufferen gjør det sårbart for videre svikt i driften.
API og MCPGET /company/963918526
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/963918526" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "963918526",
"name": "SIFA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "25.110",
"nace_desc": "Produksjon av metallkonstruksjoner og deler",
"employees": 51,
"address": { "municipality": "SELBU", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "963918526" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Sifa AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Sifa AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Sifa AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 105,09 mill kr | 19 523 kr | −1,66 mill kr | 46,37 mill kr | 11,97 mill kr | 34,40 mill kr |
| 2024 | 108,08 mill kr | −19 827 kr | −1,58 mill kr | 51,80 mill kr | 12,35 mill kr | 39,45 mill kr |
| 2023 | 107,63 mill kr | 4,05 mill kr | 1,89 mill kr | 52,57 mill kr | 14,14 mill kr | 38,43 mill kr |
| 2022 | 98,76 mill kr | 5,85 mill kr | 3,48 mill kr | 50,39 mill kr | 12,25 mill kr | 38,14 mill kr |
| 2021 | 76,78 mill kr | 4,07 mill kr | 2,61 mill kr | 48,14 mill kr | 8,76 mill kr | 39,38 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 43 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 35 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/963918526/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/963918526/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "963918526",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 105091078,
"operating_profit": 19523,
"net_profit": -1663265,
"equity": 11970114,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 108084732,
"operating_profit": -19827,
"net_profit": -1581554,
"equity": 12350004,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "963918526" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sifa AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sifa AS per år.
Hvordan har omsetningen til Sifa AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 25.09.2017Styre
5Sist endret 10.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 15.01.2019Revisor
1Sist endret 23.06.2017API og MCPGET /company/963918526/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/963918526/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "963918526",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "963918526" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Sifa AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Sifa AS?
Hvem er regnskapsfører for Sifa AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
5 nye · 1 endret eierandel
- Alle under 1 % eierandel
… og 5 flere
- Selbu Kommune50,4 % → 49,2 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Selbu Kommune | Selskap | Ordinære aksjer | 49.2 % | 5 700 |
| Barogården Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 26.8 % | 3 103 |
| Velo Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3.3 % | 380 |
| Haldor Kjeldstad | Person | Ordinære aksjer | 1.7 % | 200 |
| Jo Oddbjørn Moslet | Person | Ordinære aksjer | 1.6 % | 190 |
| Sifa AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1.5 % | 176 |
| Jan Helge Overvik | Person | Ordinære aksjer | 1.5 % | 175 |
| Rune Størseth | Person | Ordinære aksjer | 1.4 % | 160 |
| Idar Størseth | Person | Ordinære aksjer | 1.2 % | 144 |
| Berit Stamnes | Person | Ordinære aksjer | 1.1 % | 130 |
34 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/963918526/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/963918526/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "963918526",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SELBU KOMMUNE", "is_corporate": true, "ownership_pct": 49.22, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "BAROGÅRDEN HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 26.8,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 34
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "963918526" })Spør AI-assistenten
Er Sifa AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Sifa AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Sifa AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 32 beregnede eiere.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sifa AS | BEDR | Produksjon av metallkonstruksjoner og deler | Selbu | 51 |
Kunngjøringer61
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.9.2025 | Kapital ↗ |
| 18.9.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 18.9.2025 | Styre ↗ |
| 8.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2024 | Styre ↗ |
| 25.8.2023 | Erverv av egne aksjer-fullmakt ↗ |
| 25.8.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 4.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/963918526/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/963918526/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "963918526",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-18", "type": "Kapital", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "963918526" })Spør AI-assistenten
Har Sifa AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Sifa AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Sifa AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:54→51
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:51→54
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:52→51
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 20,3 % av driftsinntektene — 4,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,0 % | 4,1 % |
| Resultatmargin | -1,6 % | 3,7 % |
| Egenkapitalandel | 25,8 % | 49,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,79 | 1,71 |
| Gjeldsgrad | 2,87 | 0,87 |
| Egenkapitalrentabilitet | -13,9 % | 10,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -2,8 % | +1,7 % |
| Omsetning per ansatt | 2,06 mill kr | 2,00 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 42,5 % | 39,7 % |
| Lønnskostnad | 35,1 % | 35,6 % |
| Annen driftskostnad | 20,3 % | 16,0 % |
| Avskrivninger | 2,4 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/963918526/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/963918526/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "963918526",
"nace_code": "25.110",
"industry_count": 368,
"revenue": { "value": 105091078, "percentile": 0.8907 },
"operating_margin": { "value": 0.0002, "percentile": 0.32 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "963918526" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Sifa AS blant de 368 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Sifa AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Sifa AS blant de største selskapene innen produksjon av metallkonstruksjoner og deler?
Offentlig støtte
Sifa AS er registrert med 4 tildelinger fra Innovasjon Norge (3,24 mill kr) og 1 SkatteFUNN-søknad.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 3.5.2019 | Distriktsutviklingstilskudd | Investeringstilskudd | 1,50 mill kr | Tilskudd |
| 10.7.2015 | Distriktsutviklingstilskudd | Investeringstilskudd | 1,20 mill kr | Tilskudd |
| 10.7.2015 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 450 000 kr | Tilskudd |
| 9.7.2014 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 90 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/963918526/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/963918526/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "963918526",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Distriktsutviklingstilskudd",
"innvilget_belop": 1500000,
"innvilget_dato": "2019-05-03",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "'Ny' transportkasse (salgs/profileringsemballasje)",
"godkjent": null,
"innsendt_dato": "2012-03-06",
…
}
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "963918526" })Spør AI-assistenten
Oppsummer all offentlig støtte til Sifa AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Sifa AS fått?
Hvor mye har Sifa AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Investeringer
SIFA AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Sifa AS | Selbu | 1.5 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Selbu
1 000+ til i Selbu →Spørsmål og svar om Sifa AS
Hvor stor er bransjen Sifa AS tilhører?
Sifa AS er ett av 482 selskaper i Norge innen produksjon av metallkonstruksjoner og deler.
Hvor lenge har Sifa AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Sifa AS ble etablert i 1992 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 86 % av selskapene.
Hvem leder Sifa AS?
Arnt Otnes er registrert som daglig leder i Sifa AS.
Hvem eier Sifa AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Selbu Kommune største eier i Sifa AS med 49,2 % av aksjene. Nest størst er Barogården Holding AS med 26,8 %.
Går Sifa AS med overskudd?
I 2025 omsatte Sifa AS for 105,09 mill kr, ned 3 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 1,66 mill kr.
Hvor mye egenkapital har Sifa AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Sifa AS en egenkapital på 11,97 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 25,8 %.
Hvor solid er økonomien i Sifa AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Sifa AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Har Sifa AS mottatt offentlig støtte?
Sifa AS er registrert med 4 tildelinger fra Innovasjon Norge (til sammen 3,24 mill kr).
Er Sifa AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 1992. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.