Logcap Steel AS
Org.nr 928154432
Om Logcap Steel AS
Logcap Steel AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Jørgen Nygaard Anker-Rasch er styrets leder. I 2025 hadde Logcap Steel AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 16,81 mill kr. Egenkapitalen var 468,16 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Logcap Holding II AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 484 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 359 i Norge. Det ble etablert samme år som 4 147 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Investere i eiendom og alt som står i forbindelse med dette, herunder deltakelse i andre selskap.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −177 547 kr | 16,81 mill kr | 1,00 mrd kr | 468,16 mill kr | 533,65 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −194 572 kr | 9,92 mill kr | 857,44 mill kr | 412,84 mill kr | 444,59 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −272 978 kr | −1,85 mill kr | 682,03 mill kr | 340,90 mill kr | 341,13 mill kr |
| 2022 | 0 kr | 0 kr | 133 kr | 25 008 kr | 25 008 kr | 0 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 1 445 kr | 24 875 kr | 24 875 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIRegnskapet for 2025 inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
Roller og styre5
Styre
2Sist endret 06.08.2026Regnskapsfører
1Sist endret 24.03.2023Revisor
1Sist endret 06.10.2026Forretningsfører
1Sist endret 24.03.2023Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Logcap Holding II AS100 %
- Oroeiendom AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Logcap Holding II AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 110 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 101 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Logcap Holding II AS
1 selskaperDatterselskaper av Logcap Steel AS
11 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Logcap Steel AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer41
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 12.10.2026 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 6.10.2026 | Revisor ↗ |
| 6.8.2026 | Styre ↗ |
| 1.7.2026 | Revisor ↗ |
| 30.6.2026 | Utdeling av utbytte - fullmakt ↗ |
| 16.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.3.2026 | Styre ↗ |
| 21.2.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 26.8.2025 | Kapital ↗ |
| 26.8.2025 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+Stine Marie Røed(Styremedlem)−Kristian Nordtømme(Styremedlem)
- Endring i roller og styre+HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−RSM NORGE AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 46,7 % | 36,9 % |
| Likviditetsgrad | 4,90 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 1,14 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3,6 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Investeringer
LOGCAP STEEL AS eier aksjer i 11 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Stålfjæra 15 AS | Oslo | 100.0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Haraldrudveien 22 AS | Oslo | 100.0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Stanseveien 28 AS | Oslo | 100.0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Morteveien 6 AS | Oslo | 100.0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Stålfjæra 26 AS | Oslo | 100.0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Stålfjæra 5 AS | Oslo | 100.0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Stålfjæra 28 AS | Oslo | 100.0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Stålfjæra 7 AS | Oslo | 100.0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Stålfjæra 27 AS | Oslo | 100.0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Stålfjæra 16 AS | Oslo | 100.0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+243 til på samme adresse →Folk spør om Logcap Steel AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Logcap Steel AS?
Det er registrert 76 359 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 12 484 i Oslo.
Er Logcap Steel AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 17 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 4 147 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Logcap Steel AS et aktivt selskap?
Logcap Steel AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Logcap Steel AS?
Logcap Steel AS driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Investere i eiendom og alt som står i forbindelse med dette, herunder deltakelse i andre selskap.
Hvilken selskapsform har Logcap Steel AS?
Logcap Steel AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Logcap Steel AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Logcap Holding II AS største eier i Logcap Steel AS med 100 % av aksjene.
Hvilke datterselskaper har Logcap Steel AS?
Logcap Steel AS har 11 registrerte datterselskaper, blant andre Stålfjæra 15 AS, Haraldrudveien 22 AS og Stanseveien 28 AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.
Hvordan går det økonomisk med Logcap Steel AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 468,16 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Logcap Steel AS?
I 2025 hadde Logcap Steel AS et driftsresultat på −177 547 kr.
Hvem er revisor for Logcap Steel AS?
Logcap Steel AS bruker Arctic Real Estate Management AS som regnskapsfører og Cedra Norge AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.