Haraldrudveien 22 AS
- Omsetning
- 4,6 mill
- +0 %
- Resultat
- 2,7 mill
- −25,3 %
Om Haraldrudveien 22 AS
Haraldrudveien 22 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Jørgen Nygaard Anker-Rasch er styrets leder. I 2025 hadde Haraldrudveien 22 AS en omsetning på 4,61 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 2,74 mill kr. Egenkapitalen var 16,04 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Logcap Steel AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 574 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 535 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 603 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Eierskap i og forvaltning av fast eiendom, samt det som naturlig hører inn under dette.
Formål
Å investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/925463744
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925463744" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925463744",
"name": "HARALDRUDVEIEN 22 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "925463744" })Spør AI-assistenten
Hvor i Oslo holder Haraldrudveien 22 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Haraldrudveien 22 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Haraldrudveien 22 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +0 % fra 2024 · +64 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,61 mill kr | 3,20 mill kr | 2,74 mill kr | 20,28 mill kr | 16,04 mill kr | 4,24 mill kr |
| 2024 | 4,61 mill kr | 3,97 mill kr | 3,66 mill kr | 21,65 mill kr | 16,01 mill kr | 5,65 mill kr |
| 2023 | 3,71 mill kr | 2,65 mill kr | 2,31 mill kr | 18,27 mill kr | 15,97 mill kr | 2,30 mill kr |
| 2022 | 2,95 mill kr | 1,74 mill kr | 1,45 mill kr | 15,15 mill kr | 13,66 mill kr | 1,50 mill kr |
| 2021 | 2,81 mill kr | 1,79 mill kr | 1,46 mill kr | 15,08 mill kr | 12,21 mill kr | 2,87 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 26 prosent av driftsinntektene.
Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 7,8 mill kr (38 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 3,5 mill kr (17 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 300 000 kr
- Avgitt konsernbidrag
- 2,7 mill kr
API og MCPGET /company/925463744/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925463744/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925463744",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4607131,
"operating_profit": 3195350,
"net_profit": 2736488,
"equity": 16044405,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4606644,
"operating_profit": 3973153,
"net_profit": 3664850,
"equity": 16007978,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "925463744" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Haraldrudveien 22 AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Haraldrudveien 22 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Haraldrudveien 22 AS per år.
Roller og styre5
Styre
2Sist endret 06.08.2026Regnskapsfører
1Sist endret 30.11.2024Revisor
1Sist endret 06.10.2026Forretningsfører
1Sist endret 30.11.2024API og MCPGET /company/925463744/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925463744/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925463744",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "925463744" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Haraldrudveien 22 AS?
List alle roller i Haraldrudveien 22 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Haraldrudveien 22 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Logcap Steel AS100 %
- Ragde Eiendom AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Logcap Steel AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 325 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/925463744/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925463744/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925463744",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "LOGCAP STEEL AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "925463744" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Haraldrudveien 22 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Haraldrudveien 22 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Haraldrudveien 22 AS eier Logcap Steel AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 101 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Logcap Steel AS
10 selskaperAPI og MCPGET /company/925463744/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925463744/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925463744",
"chain": [
{ "org_no": "927901218", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "928154408", "owner_pct": 62.37, … },
{ "org_no": "828469622", "owner_pct": 99.56, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "925463744" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Haraldrudveien 22 AS?
Hvem eier Haraldrudveien 22 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Haraldrudveien 22 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Haraldrudveien 22 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer27
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.10.2026 | Revisor ↗ |
| 6.8.2026 | Styre ↗ |
| 1.7.2026 | Revisor ↗ |
| 2.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.4.2026 | Utdeling av utbytte - fullmakt ↗ |
| 2.3.2026 | Styre ↗ |
| 20.5.2025 | Utdeling av utbytte - fullmakt ↗ |
| 10.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.11.2024 | Revisor ↗ |
| 23.10.2024 | Redegjørelse finansiell bistand erverv av aksjer ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/925463744/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925463744/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925463744",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-08-06", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925463744" })Spør AI-assistenten
Når ble Haraldrudveien 22 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Haraldrudveien 22 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Haraldrudveien 22 AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+Stine Marie Røed(Styremedlem)−Kristian Nordtømme(Styremedlem)
- Endring i roller og styre+HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−RSM NORGE AS(Revisor)
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 4,5 % av driftsinntektene — 10,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 69,4 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 59,4 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 79,1 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,18 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,26 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 17,1 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +0,0 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 26,1 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 4,5 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/925463744/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925463744/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925463744",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64534,
"revenue": { "value": 4607131, "percentile": 0.8592 },
"operating_margin": { "value": 0.6936, "percentile": 0.8136 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "925463744" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Haraldrudveien 22 AS blant de 64534 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Haraldrudveien 22 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Haraldrudveien 22 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+244 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Haraldrudveien 22 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Haraldrudveien 22 AS?
Det er registrert 76 535 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 12 574 i Oslo.
Er Haraldrudveien 22 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 25 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 3 603 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Haraldrudveien 22 AS bedre enn andre i bransjen?
Haraldrudveien 22 AS hadde en driftsmargin på 69,4 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 42,3 % for utleie av egen eller leid fast eiendom.
Er Haraldrudveien 22 AS et aktivt selskap?
Haraldrudveien 22 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i Haraldrudveien 22 AS?
Jørgen Nygaard Anker-Rasch er registrert som styreleder i Haraldrudveien 22 AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Haraldrudveien 22 AS?
Største aksjonær i Haraldrudveien 22 AS er Logcap Steel AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Haraldrudveien 22 AS?
I 2025 omsatte Haraldrudveien 22 AS for 4,61 mill kr. Årsresultatet ble et overskudd på 2,74 mill kr.
Hva er driftsresultatet til Haraldrudveien 22 AS?
I 2025 hadde Haraldrudveien 22 AS et driftsresultat på 3,20 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 69,4 %.
Hvor solid er balansen til Haraldrudveien 22 AS?
Egenkapitalen i Haraldrudveien 22 AS var 16,04 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 79,1 % av totalkapitalen.
Hva er organisasjonsnummeret til Haraldrudveien 22 AS?
Haraldrudveien 22 AS har org.nr 925 463 744 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.