- Omsetning
- 11,3 mill
- +52,8 %
- Resultat
- 753 569
- −50,6 %
- Ansatte
- 9
Om Ignist AS
Ignist AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Byggeteknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Morten Iversen Berland er daglig leder, og Nils Emil Joakim Folkesson er styreleder. I 2025 hadde Ignist AS en omsetning på 11,30 mill kr, en økning på 53 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 753 569 kr. Egenkapitalen var 2,30 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Berland Kdu Invest AS med 31,7 % av aksjene. Selskapet er ett av 929 innen byggeteknisk konsulentvirksomhet i Oslo, og ett av 6 810 i Norge. Det ble etablert samme år som 411 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (57 %).
Aktivitet og formål
Rådgivning, prosjektledelse og digitale tjenester i byggebransjen.
API og MCPGET /company/927386259
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927386259" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927386259",
"name": "IGNIST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.121",
"nace_desc": "Byggeteknisk konsulentvirksomhet",
"employees": 9,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927386259" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Ignist AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Ignist AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Ignist AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +52,8 % fra 2024 · +1 690,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11,30 mill kr | 952 341 kr | 753 569 kr | 4,34 mill kr | 2,30 mill kr | 2,04 mill kr |
| 2024 | 7,40 mill kr | 1,92 mill kr | 1,53 mill kr | 3,76 mill kr | 1,76 mill kr | 2,00 mill kr |
| 2023 | 3,90 mill kr | 62 880 kr | 55 409 kr | 1,44 mill kr | 458 060 kr | 981 624 kr |
| 2022 | 3,21 mill kr | 344 264 kr | 269 582 kr | 1,48 mill kr | 432 651 kr | 1,05 mill kr |
| 2021 | 631 254 kr | 87 997 kr | 68 638 kr | 461 493 kr | 243 068 kr | 218 425 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 55 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 40 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 40 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/927386259/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927386259/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927386259",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 11300330,
"operating_profit": 952341,
"net_profit": 753569,
"equity": 2298455,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 7396182,
"operating_profit": 1916625,
"net_profit": 1526826,
"equity": 1764886,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927386259" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Ignist AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Ignist AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Ignist AS per år.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 06.07.2021Styre
3Sist endret 21.08.2023Regnskapsfører
1Sist endret 28.02.2022Revisor
1Sist endret 24.05.2025API og MCPGET /company/927386259/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927386259/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927386259",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927386259" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Ignist AS?
List alle roller i Ignist AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Ignist AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 3 endret eierandel
- Berland Kdu Invest AS33,4 % → 31,7 %
- Folkesson Invest AS33,4 % → 31,7 %
- Skarsbø Holding AS33,3 % → 31,7 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Berland Kdu Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 31,7 % | 634 |
| Folkesson Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 31,7 % | 634 |
| Skarsbø Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 31,7 % | 633 |
| Hovdestad Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 5,0 % | 99 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927386259/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927386259/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927386259",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "BERLAND KDU INVEST AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 31.7,
"year": 2025,
…
},
{
"shareholder_name": "FOLKESSON INVEST AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 31.7,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927386259" })Spør AI-assistenten
Er Ignist AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Ignist AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Ignist AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ignist AS | BEDR | Byggeteknisk konsulentvirksomhet | Oslo | 9 |
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.8.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.5.2025 | Revisor ↗ |
| 15.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.8.2023 | Styre ↗ |
| 8.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.3.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 12.7.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 21.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927386259/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927386259/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927386259",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-04", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927386259" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Ignist AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Ignist AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Ignist AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:8→9
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→8
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Offentlig støtte registrertForskningsrådet:Fire Incident Prediction using Machine Learning(2 264 000 kr)
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 31,1 % av driftsinntektene — 15,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,4 % | 9,1 % |
| Resultatmargin | 6,7 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | 53,0 % | 50,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,80 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 0,89 | 0,68 |
| Egenkapitalrentabilitet | 32,8 % | 12,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +52,8 % | +0,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,26 mill kr | 1,55 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 3,7 % | 10,7 % |
| Lønnskostnad | 55,5 % | 51,7 % |
| Annen driftskostnad | 31,1 % | 15,5 % |
| Avskrivninger | 1,2 % | 1,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927386259/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927386259/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927386259",
"nace_code": "71.121",
"industry_count": 3752,
"revenue": { "value": 11300330, "percentile": 0.9193 },
"operating_margin": { "value": 0.0843, "percentile": 0.4906 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927386259" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Ignist AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ignist AS på i bransjen?
Hvor ligger Ignist AS blant de 3752 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Offentlig støtte
Ignist AS er registrert med 2 tildelinger fra Innovasjon Norge (231 500 kr), 1 forskningsprosjekt fra Forskningsrådet (2,26 mill kr) og 1 SkatteFUNN-søknad.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 4.6.2024 | Innovasjonstilskudd | Mentortjenesten | 31 500 kr | Tilskudd |
| 23.10.2023 | Oppstartstilskudd | Landsdekkende etablerertilskudd | 200 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/927386259/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927386259/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927386259",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Innovasjonstilskudd",
"innvilget_belop": 31500,
"innvilget_dato": "2024-06-04",
…
},
…
],
"forskningsradet": [
{
"prosjekttittel": "Fire Incident Prediction using Machine Learning",
"prosjektstart": 2026,
"tildelt_belop": 2264000,
…
}
],
"skattefunn": [
{ "prosjekttittel": "STRGI", "godkjent": null, "innsendt_dato": "2022-09-01", … }
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "927386259" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Ignist AS fått?
Hvor mye har Ignist AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Ignist AS søkt om, og ble de godkjent?
Godkjenninger og registre
Ignist AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 4 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Ansvarlig søker | (for alle typer tiltak) | 1 |
| Prosjekterende | Brannkonsept | 3 |
| Prosjekterende | Slukkeinstallasjoner | 3 |
| Uavhengig kontrollerende | Brannsikkerhet | 3 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Offentlige anbud
Ignist AS har vunnet 1 offentlig anbud og organisert 1 anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.2.2025 | Rådgiver | Arkitekt- og ingeniørtjenester for kommuner i Kongsvingerregionen, rammeavtale | Innlandet | 3.9.2026 | − | Tildelt |
| 14.5.2024 | Vinner | Anbudskonkurranse - Rammeavtaler for konsulenttjenester - RIBr | Oslo | − | − | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/927386259/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927386259/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 1, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2025-102462",
"heading": "Arkitekt- og ingeniørtjenester for kommuner i Kongsvingerregionen, rammeavtale",
"publication_date": "2025-02-19",
"role": "tender_organiser",
…
},
{
"notice_id": "2024-107077",
"heading": "Anbudskonkurranse - Rammeavtaler for konsulenttjenester - RIBr",
"publication_date": "2024-05-14",
"role": "winner",
…
}
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "927386259" })Spør AI-assistenten
Hva gikk anbudet «Arkitekt- og ingeniørtjenester for kommuner i Kongsvingerregionen, rammeavtale» ut på?
Hvilke offentlige anbud har Ignist AS vunnet det siste året?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+1520 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Ignist AS
Hvor stor er bransjen Ignist AS tilhører?
Ignist AS er ett av 929 selskaper innen byggeteknisk konsulentvirksomhet i Oslo, og ett av 6 810 på landsbasis.
Hvor lenge har Ignist AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Ignist AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 38 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Ignist AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Ignist AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Ignist AS?
Morten Iversen Berland er registrert som daglig leder i Ignist AS.
Hvem er største aksjonær i Ignist AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Berland Kdu Invest AS største eier i Ignist AS med 31,7 % av aksjene. Nest størst er Folkesson Invest AS med 31,7 %.
Går Ignist AS med overskudd?
I 2025 omsatte Ignist AS for 11,30 mill kr, opp 53 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 753 569 kr.
Leverer Ignist AS til det offentlige?
Siden 2022 har Ignist AS vunnet 1 offentlig konkurranse. Kilde: Doffin.
Er Ignist AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2021. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.