Brattås Utbygging AS
- Omsetning
- 5,5 mill
- +333 %
- Resultat
- −3,3 mill
- 7 års regnskap
Om Brattås Utbygging AS
Brattås Utbygging AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Porsgrunn, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Frederic Kristoffersen er styrets leder. I 2025 hadde Brattås Utbygging AS en omsetning på 5,49 mill kr, en økning på 333 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 3,31 mill kr. Egenkapitalen var −9,11 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Heimgard AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 148 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Porsgrunn, og ett av 14 382 i Norge. Det ble etablert samme år som 831 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet og formål
Utvikling og foredling av eiendom. Salg av fast eiendom.
API og MCPGET /company/923544887
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923544887" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923544887",
"name": "BRATTÅS UTBYGGING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "PORSGRUNN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "923544887" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Brattås Utbygging AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Brattås Utbygging AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Porsgrunn holder Brattås Utbygging AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +333 % fra 2024 · −82,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,49 mill kr | −2,47 mill kr | −3,31 mill kr | 38,03 mill kr | −9,11 mill kr | 47,13 mill kr |
| 2024 | 1,27 mill kr | −1,35 mill kr | −4,26 mill kr | 43,05 mill kr | −5,80 mill kr | 48,85 mill kr |
| 2023 | 1,34 mill kr | −1,80 mill kr | −1,84 mill kr | 42,69 mill kr | −1,54 mill kr | 44,24 mill kr |
| 2022 | 14,09 mill kr | −548 067 kr | −427 494 kr | 40,35 mill kr | 294 622 kr | 40,05 mill kr |
| 2021 | 31,84 mill kr | 3,18 mill kr | 2,48 mill kr | 23,28 mill kr | 722 115 kr | 22,56 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIEgenkapitalen besto i hovedsak av innskutt kapital i 2025. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/923544887/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923544887/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923544887",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5489599,
"operating_profit": -2471635,
"net_profit": -3306680,
"equity": -9105461,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1267717,
"operating_profit": -1349199,
"net_profit": -4257593,
"equity": -5798780,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "923544887" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Brattås Utbygging AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Brattås Utbygging AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Brattås Utbygging AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 16.06.2025Regnskapsfører
1Sist endret 27.04.2024Revisor
1Sist endret 02.05.2026API og MCPGET /company/923544887/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923544887/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923544887",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "923544887" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Brattås Utbygging AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Brattås Utbygging AS?
Hvem er regnskapsfører for Brattås Utbygging AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Heimgard AS50 %
- Heimgard Bolig AShadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Heimgard AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 5 000 |
| Seljeveien AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 5 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/923544887/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923544887/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923544887",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "HEIMGARD AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "SELJEVEIEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "923544887" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Brattås Utbygging AS eier Heimgard AS, og hvem eier resten?
Er Brattås Utbygging AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Brattås Utbygging AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
- 29,4 %Hospitality Invest AS
- 14,2 %Klevenstern AS
- 14,2 %Mecca Invest AS
- 4,8 %Avanza Bank Ab· Sverige
- 4,5 %Pioneer Property Group ASA
- 4 %Nordnet Bank Ab· Sverige
- 2,1 %Hi Capital AS
- 1,6 %Danske Bank A/s· Danmark
- 1,5 %Nordnet Livsforsikring AS
- 0,7 %Østlandske Pensjonistboliger AS
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 27 beregnede eiere.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Brattås Utbygging AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Porsgrunn | − |
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2026 | Revisor ↗ |
| 23.12.2025 | Revisor ↗ |
| 16.6.2025 | Styre ↗ |
| 14.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.11.2024 | Revisor ↗ |
| 25.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 14.11.2023 | Styre ↗ |
| 31.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/923544887/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923544887/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923544887",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-05-02", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "923544887" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Brattås Utbygging AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Brattås Utbygging AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Brattås Utbygging AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE RAGO AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 7,8 % av driftsinntektene — 3,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -45,0 % | 8,2 % |
| Resultatmargin | -60,2 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandel | -23,9 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 2,15 | 2,04 |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 7,8 % | 4,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/923544887/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923544887/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923544887",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13694,
"revenue": { "value": 5489599, "percentile": 0.8756 },
"operating_margin": { "value": -0.4502, "percentile": 0.203 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "923544887" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Brattås Utbygging AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Brattås Utbygging AS på i bransjen?
Hvor ligger Brattås Utbygging AS blant de 13694 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+69 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Brattås Utbygging AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Brattås Utbygging AS?
Det er registrert 14 382 selskaper i Norge innen utvikling og salg av byggeprosjekter, hvorav 148 i Porsgrunn.
Er Brattås Utbygging AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 39 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 831 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Brattås Utbygging AS?
Brattås Utbygging AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Brattås Utbygging AS?
Brattås Utbygging AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Brattås Utbygging AS?
Største aksjonær i Brattås Utbygging AS er Heimgard AS med 50 % av aksjene, fulgt av Seljeveien AS (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Brattås Utbygging AS?
Brattås Utbygging AS hadde i 2025 en omsetning på 5,49 mill kr og et underskudd på 3,31 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Brattås Utbygging AS?
I 2025 hadde Brattås Utbygging AS et driftsresultat på −2,47 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på −45 %.
Hvor solid er balansen til Brattås Utbygging AS?
Egenkapitalen i Brattås Utbygging AS var −9,11 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på −23,9 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Brattås Utbygging AS?
Brattås Utbygging AS har en registrert aksjekapital på 100 000 kr, fordelt på 10 000 aksjer.
Hva er organisasjonsnummeret til Brattås Utbygging AS?
Organisasjonsnummeret til Brattås Utbygging AS er 923 544 887. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 03.10.2019.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.