Nybuåsen Utbygging AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- −176 252
- 5 års regnskap
Om Nybuåsen Utbygging AS
Nybuåsen Utbygging AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Porsgrunn, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Terje Kaasa Larsen er styrets leder. I 2025 hadde Nybuåsen Utbygging AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 176 252 kr. Egenkapitalen var −107 580 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Nybuåsen Tomteselskap AS med 51 % av aksjene. Selskapet er ett av 147 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Porsgrunn, og ett av 14 374 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 224 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet og formål
Utvikling og foredling av eiendom. Salg av fast eiendom.
API og MCPGET /company/827002062
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827002062" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827002062",
"name": "NYBUÅSEN UTBYGGING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "PORSGRUNN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "827002062" })Spør AI-assistenten
Er Nybuåsen Utbygging AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Nybuåsen Utbygging AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Nybuåsen Utbygging AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −176 657 kr | −176 252 kr | 5,35 mill kr | −107 580 kr | 5,46 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −184 356 kr | −181 511 kr | 4,85 mill kr | 68 671 kr | 4,78 mill kr |
| 2023 | 8,73 mill kr | 18 301 kr | 26 714 kr | 4,77 mill kr | 250 182 kr | 4,52 mill kr |
| 2022 | 36,84 mill kr | 2,31 mill kr | 1,80 mill kr | 45,56 mill kr | 223 468 kr | 45,34 mill kr |
| 2021 | 6,68 mill kr | 508 897 kr | 397 420 kr | 9,43 mill kr | 421 850 kr | 9,01 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIGjelden var i hovedsak langsiktig i 2025. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/827002062/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827002062/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827002062",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -176657, "net_profit": -176252, "equity": -107580, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -184356, "net_profit": -181511, "equity": 68671, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "827002062" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Nybuåsen Utbygging AS i 2025?
Hvor stort underskudd hadde Nybuåsen Utbygging AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Nybuåsen Utbygging AS de siste årene.
Roller og styre6
Styre
4Sist endret 30.09.2025Regnskapsfører
1Sist endret 27.04.2024Revisor
1Sist endret 02.05.2026API og MCPGET /company/827002062/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827002062/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827002062",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "827002062" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Nybuåsen Utbygging AS?
Hvem er regnskapsfører for Nybuåsen Utbygging AS?
List alle roller i Nybuåsen Utbygging AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Nybuåsen Tomteselskap AS | Selskap | Ordinære aksjer | 51,0 % | 51 |
| Notodden Boligbyggelag | Selskap | Ordinære aksjer | 49,0 % | 49 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/827002062/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827002062/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827002062",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "NYBUÅSEN TOMTESELSKAP AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 51,
"year": 2025,
…
},
{
"shareholder_name": "NOTODDEN BOLIGBYGGELAG",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 49,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "827002062" })Spør AI-assistenten
Er Nybuåsen Utbygging AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Nybuåsen Utbygging AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Nybuåsen Utbygging AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
- 29,4 %Hospitality Invest AS
- 14,2 %Klevenstern AS
- 14,2 %Mecca Invest AS
- 4,8 %Avanza Bank Ab· Sverige
- 4,5 %Pioneer Property Group ASA
- 4 %Nordnet Bank Ab· Sverige
- 2,1 %Hi Capital AS
- 1,6 %Danske Bank A/s· Danmark
- 1,5 %Nordnet Livsforsikring AS
- 0,7 %Østlandske Pensjonistboliger AS
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 28 beregnede eiere.
API og MCPGET /company/827002062/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827002062/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827002062",
"chain": [
{ "org_no": "924000007", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "922736022", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "827002062", "owner_pct": 51, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "827002062" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Nybuåsen Utbygging AS?
Hvem eier Nybuåsen Utbygging AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nybuåsen Utbygging AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Porsgrunn | − |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2026 | Revisor ↗ |
| 23.12.2025 | Revisor ↗ |
| 30.9.2025 | Styre ↗ |
| 3.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.11.2024 | Revisor ↗ |
| 26.6.2024 | Styre ↗ |
| 22.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 23.11.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/827002062/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827002062/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827002062",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-05-02", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "827002062" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Nybuåsen Utbygging AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Nybuåsen Utbygging AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Nybuåsen Utbygging AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE RAGO AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 2,8 % av driftsinntektene — 2,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -2,0 % | 20,7 % |
| Likviditetsgrad | 118,14 | 2,04 |
| Andel av driftsinntekter | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 2,8 % | 4,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/827002062/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827002062/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827002062",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13684,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0038 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "827002062" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Nybuåsen Utbygging AS blant de 13684 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Nybuåsen Utbygging AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Nybuåsen Utbygging AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+69 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Nybuåsen Utbygging AS
Hvor stor er bransjen Nybuåsen Utbygging AS tilhører?
Nybuåsen Utbygging AS er ett av 147 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Porsgrunn, og ett av 14 374 på landsbasis.
Hvor lenge har Nybuåsen Utbygging AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Nybuåsen Utbygging AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 29 % av selskapene i bransjen.
Er Nybuåsen Utbygging AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Nybuåsen Utbygging AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er største aksjonær i Nybuåsen Utbygging AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Nybuåsen Tomteselskap AS største eier i Nybuåsen Utbygging AS med 51 % av aksjene. Nest størst er Notodden Boligbyggelag med 49 %.
Går Nybuåsen Utbygging AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var −107 580 kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Nybuåsen Utbygging AS?
Driftsresultatet for 2025 var −176 657 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor stor aksjekapital har Nybuåsen Utbygging AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Nybuåsen Utbygging AS er 30 000 kr (100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.