- Omsetning
- 19,7 mill
- −1,3 %
- Resultat
- 839 530
- −0,7 %
- Ansatte
- 29
- +9 siden mars
Om Sult 29 AS
Sult 29 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Catering for arrangementer. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Jonas Berg Grønvold er daglig leder, og Tommy Gilen er styreleder. I 2025 hadde Sult 29 AS en omsetning på 19,74 mill kr, en nedgang på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 839 530 kr. Egenkapitalen var 1,29 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sult Og Tørst AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 645 innen catering for arrangementer i Oslo, og ett av 3 025 i Norge. Det er eldre enn 71 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Catering, drift av restaurant, selskapslokaler og serveringsvirksomhet generelt.
API og MCPGET /company/921727038
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921727038" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921727038",
"name": "SULT 29 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.210",
"nace_desc": "Catering for arrangementer",
"employees": 29,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "921727038" })Spør AI-assistenten
Når ble Sult 29 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Sult 29 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Sult 29 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −1,3 % fra 2024 · +45,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 19,74 mill kr | 1,23 mill kr | 839 530 kr | 8,55 mill kr | 1,29 mill kr | 7,25 mill kr |
| 2024 | 20,00 mill kr | 1,10 mill kr | 845 830 kr | 15,20 mill kr | 1,11 mill kr | 14,09 mill kr |
| 2023 | 20,33 mill kr | 354 231 kr | 164 597 kr | 8,88 mill kr | 263 403 kr | 8,61 mill kr |
| 2022 | 18,73 mill kr | 419 709 kr | 92 341 kr | 8,40 mill kr | 86 924 kr | 8,32 mill kr |
| 2021 | 13,57 mill kr | 187 627 kr | 108 824 kr | 5,38 mill kr | −512 417 kr | 5,89 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 40 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 3,9 mill kr (46 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 840 000 kr (10 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 650 000 kr
API og MCPGET /company/921727038/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921727038/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921727038",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 19737763,
"operating_profit": 1230287,
"net_profit": 839530,
"equity": 1293931,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 19999034,
"operating_profit": 1102573,
"net_profit": 845830,
"equity": 1109233,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "921727038" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sult 29 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sult 29 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Sult 29 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 07.10.2022Styre
2Sist endret 23.01.2026Regnskapsfører
1Sist endret 13.08.2021Revisor
1Sist endret 20.04.2026API og MCPGET /company/921727038/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921727038/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921727038",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "921727038" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Sult 29 AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Sult 29 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Sult 29 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sult Og Tørst AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/921727038/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921727038/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921727038",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SULT OG TØRST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "921727038" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Sult 29 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Sult 29 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Sult 29 AS eier Sult Og Tørst AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Sult Og Tørst AS
11 selskaperAPI og MCPGET /company/921727038/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921727038/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921727038",
"chain": [
{ "org_no": "998026369", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "921727038", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "921727038" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Sult 29 AS?
Hvem eier Sult 29 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sult 29 AS | BEDR | Catering for arrangementer | Oslo | 29 |
Kunngjøringer22
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.4.2026 | Revisor ↗ |
| 7.4.2026 | Manglende roller ↗ |
| 31.1.2026 | Revisor ↗ |
| 23.1.2026 | Styre ↗ |
| 5.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.2.2023 | Revisor ↗ |
| 12.1.2023 | Manglende roller ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/921727038/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921727038/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921727038",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-04-19", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "921727038" })Spør AI-assistenten
Når leverte Sult 29 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Sult 29 AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Sult 29 AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:35→29
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:37→35
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:36→37
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:19→36
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 40,4 % av driftsinntektene — 2,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,2 % | 2,4 % |
| Resultatmargin | 4,3 % | 1,9 % |
| Egenkapitalandel | 15,1 % | 25,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,07 | 1,22 |
| Gjeldsgrad | 5,60 | 1,34 |
| Egenkapitalrentabilitet | 64,9 % | 18,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -1,3 % | +4,8 % |
| Omsetning per ansatt | 680 612,517 kr | 512 199,215 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 32,5 % | 33,6 % |
| Lønnskostnad | 40,4 % | 38,1 % |
| Annen driftskostnad | 21,3 % | 21,0 % |
| Avskrivninger | 0,8 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/921727038/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921727038/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921727038",
"nace_code": "56.210",
"industry_count": 849,
"revenue": { "value": 19737763, "percentile": 0.9561 },
"operating_margin": { "value": 0.0623, "percentile": 0.6348 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "921727038" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Sult 29 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sult 29 AS på i bransjen?
Hvor ligger Sult 29 AS blant de 849 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+3 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Sult 29 AS
Hvor stor er bransjen Sult 29 AS tilhører?
Sult 29 AS er ett av 645 selskaper innen catering for arrangementer i Oslo, og ett av 3 025 på landsbasis.
Hvor lenge har Sult 29 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Sult 29 AS ble etablert i 2018 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 71 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Sult 29 AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sult 29 AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Sult 29 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Sult 29 AS?
Jonas Berg Grønvold er registrert som daglig leder i Sult 29 AS.
Hvem er styreleder i Sult 29 AS?
Styrets leder i Sult 29 AS er Tommy Gilen. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem eier Sult 29 AS?
Sult 29 AS eies i hovedsak av Sult Og Tørst AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Sult 29 AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 19,74 mill kr, ned 1 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,29 mill kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Sult 29 AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Sult 29 AS en egenkapital på 1,29 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 15,1 %.
Hvor stor aksjekapital har Sult 29 AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Sult 29 AS er 50 000 kr (1 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.