- Omsetning
- 8,5 mill
- +47,3 %
- Resultat
- 499 863
- −81,3 %
Om Industriveien 14 Skedsmo AS
Industriveien 14 Skedsmo AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Edgar Haugen er styrets leder. I 2025 hadde Industriveien 14 Skedsmo AS en omsetning på 8,45 mill kr, en økning på 47 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 499 863 kr. Egenkapitalen var 56,80 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er H-2 Eiendom AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 574 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 533 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 803 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Holdingselskap til selskaper som eier, utvikler og leier ut fast eiendom samt det som naturlig faller sammen med dette.
API og MCPGET /company/920889492
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920889492" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920889492",
"name": "INDUSTRIVEIEN 14 SKEDSMO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "920889492" })Spør AI-assistenten
Er Industriveien 14 Skedsmo AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Industriveien 14 Skedsmo AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Industriveien 14 Skedsmo AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +47,3 % fra 2024 · +56,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,45 mill kr | 544 504 kr | 499 863 kr | 84,29 mill kr | 56,80 mill kr | 27,49 mill kr |
| 2024 | 5,74 mill kr | 2,32 mill kr | 2,67 mill kr | 60,93 mill kr | 55,17 mill kr | 5,76 mill kr |
| 2023 | 17,31 mill kr | 12,45 mill kr | 10,04 mill kr | 68,56 mill kr | 54,87 mill kr | 13,69 mill kr |
| 2022 | 6,49 mill kr | 2,46 mill kr | 2,05 mill kr | 56,86 mill kr | 54,53 mill kr | 2,33 mill kr |
| 2021 | 5,39 mill kr | 2,96 mill kr | 2,43 mill kr | 58,28 mill kr | 52,48 mill kr | 5,80 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 91 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 1,5 mill kr (2 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 25 mill kr (29 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 330 000 kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 260 000 kr
API og MCPGET /company/920889492/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920889492/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920889492",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 8451557,
"operating_profit": 544504,
"net_profit": 499863,
"equity": 56801939,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 5739036,
"operating_profit": 2316485,
"net_profit": 2667241,
"equity": 55167192,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "920889492" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Industriveien 14 Skedsmo AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Industriveien 14 Skedsmo AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Industriveien 14 Skedsmo AS de siste årene.
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 03.11.2026Revisor
1Sist endret 04.11.2025API og MCPGET /company/920889492/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920889492/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920889492",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "920889492" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Industriveien 14 Skedsmo AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Industriveien 14 Skedsmo AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Industriveien 14 Skedsmo AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- H-2 Eiendom AS100 %
- Fabritius Gruppen AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| H-2 Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/920889492/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920889492/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920889492",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "H-2 EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "920889492" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Industriveien 14 Skedsmo AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Industriveien 14 Skedsmo AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Industriveien 14 Skedsmo AS eier H-2 Eiendom AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av H-2 Eiendom AS
38 selskaperAPI og MCPGET /company/920889492/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920889492/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920889492",
"chain": [
{ "org_no": "991835423", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "920889492", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "920889492" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Industriveien 14 Skedsmo AS?
Hvem eier Industriveien 14 Skedsmo AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Industriveien 14 Skedsmo AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.11.2026 | Signatur ↗ |
| 3.11.2026 | Styre ↗ |
| 22.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.11.2025 | Revisor ↗ |
| 6.10.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 19.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.4.2022 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/920889492/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920889492/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920889492",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-11-03", "type": "Signatur", … },
{ "dato": "2026-11-03", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "920889492" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Industriveien 14 Skedsmo AS sist endret?
Har Industriveien 14 Skedsmo AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Industriveien 14 Skedsmo AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Carl Fredrik Pihl(Styremedlem)+Ola Emil Heggset(Styremedlem)−Thor Wiig(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 90,5 % av driftsinntektene — 71,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,4 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 5,9 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 67,4 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,51 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,48 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,9 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +47,3 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 90,5 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 3,0 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/920889492/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920889492/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920889492",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64534,
"revenue": { "value": 8451557, "percentile": 0.9186 },
"operating_margin": { "value": 0.0644, "percentile": 0.2509 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "920889492" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Industriveien 14 Skedsmo AS blant de 64534 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Industriveien 14 Skedsmo AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Industriveien 14 Skedsmo AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+390 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Industriveien 14 Skedsmo AS
Hvor stor er bransjen Industriveien 14 Skedsmo AS tilhører?
Industriveien 14 Skedsmo AS er ett av 12 574 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 533 på landsbasis.
Hvor lenge har Industriveien 14 Skedsmo AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Industriveien 14 Skedsmo AS ble etablert i 2018 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 34 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Industriveien 14 Skedsmo AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Industriveien 14 Skedsmo AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Industriveien 14 Skedsmo AS med?
Industriveien 14 Skedsmo AS er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom (næringskode 68.200). Registrert aktivitet: Holdingselskap til selskaper som eier, utvikler og leier ut fast eiendom samt det som naturlig faller sammen med dette.
Hva slags selskap er Industriveien 14 Skedsmo AS?
Organisasjonsformen til Industriveien 14 Skedsmo AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er styreleder i Industriveien 14 Skedsmo AS?
Styrets leder i Industriveien 14 Skedsmo AS er Edgar Haugen. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i Industriveien 14 Skedsmo AS?
Største aksjonær i Industriveien 14 Skedsmo AS er H-2 Eiendom AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Industriveien 14 Skedsmo AS for i 2025?
I 2025 omsatte Industriveien 14 Skedsmo AS for 8,45 mill kr, opp 47 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 499 863 kr.
Hvor stor aksjekapital har Industriveien 14 Skedsmo AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Industriveien 14 Skedsmo AS er 2,00 mill kr (1 000 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Er Industriveien 14 Skedsmo AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2018. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.