Volue Insight AS
- Omsetning
- 224 mill
- +17,2 %
- Resultat
- 50,6 mill
- −8,5 %
- Ansatte
- 34
- −9 siden mars
Om Volue Insight AS
Volue Insight AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Arendal, Agder. Selskapet er registrert i bransjen All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Arnstein Kjesbu er daglig leder, og Arnstein Kjesbu er styreleder. Selskapet er ett av 37 innen all annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted i Arendal, og ett av 5 563 i Norge. Det er eldre enn 59 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Levere og utvikle forretningsmessige analyser for energibransjen og aktiviteter som naturlig hører sammen med, eller er knyttet til slik virksomhet.
AI-sammendrag
Omsetningsvekst på 17% til 224 mill. kr og et resultat på 51 mill. kr gir en netto margin på rundt 23%, noe som plasserer aktøren blant de mest lønnsomme i et bransjesegment hvor den allerede er topp 10% på omsetning. Som heleid datterselskap av Volue AS er virksomheten tett integrert i konsernets energianalysesatsing, men en egenkapitalandel på 36% er under bransjesnittet, og med 155 mill. kr i gjeld bør kapitalstrukturen følges. Den konsentrerte beslutningsmyndigheten, med daglig leder som har alenesignatur, er typisk for konserndatterselskaper, mens 34 ansatte i Arendal gir høy omsetning per ansatt på over 6 mill. kr.
API og MCPGET /company/920151965
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920151965" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920151965",
"name": "VOLUE INSIGHT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "74.990",
"nace_desc": "All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted",
"employees": 34,
"address": { "municipality": "ARENDAL", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "920151965" })Spør AI-assistenten
Hva driver Volue Insight AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Volue Insight AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Volue Insight AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +17,2 % fra 2024 · +128,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 223,50 mill kr | 61,28 mill kr | 50,57 mill kr | 242,91 mill kr | 87,42 mill kr | 155,50 mill kr |
| 2024 | 190,64 mill kr | 66,35 mill kr | 55,24 mill kr | 162,91 mill kr | 36,85 mill kr | 126,06 mill kr |
| 2023 | 152,41 mill kr | 59,61 mill kr | 49,15 mill kr | 123,24 mill kr | 36,72 mill kr | 86,52 mill kr |
| 2022 | 112,19 mill kr | 12,44 mill kr | 11,21 mill kr | 93,59 mill kr | 33,55 mill kr | 60,04 mill kr |
| 2021 | 97,72 mill kr | 24,26 mill kr | 20,32 mill kr | 87,84 mill kr | 33,67 mill kr | 54,17 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 27 prosent av driftsinntektene.
Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 120 mill kr (50 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 110 mill kr (44 % av balansen)
API og MCPGET /company/920151965/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920151965/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920151965",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 223500000,
"operating_profit": 61281000,
"net_profit": 50568000,
"equity": 87416000,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 190639000,
"operating_profit": 66351000,
"net_profit": 55239000,
"equity": 36849000,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "920151965" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Volue Insight AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Volue Insight AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Volue Insight AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 31.12.2020Styre
2Sist endret 07.11.2025Regnskapsfører
1Sist endret 24.03.2025Revisor
1Sist endret 22.07.2020API og MCPGET /company/920151965/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920151965/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920151965",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "920151965" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Volue Insight AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Volue Insight AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Volue Insight AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 29 ute
- Volue AS100 %
- Arendals Fossekompani ASAhadde 90,5 %
- Trippel S AShadde 2,1 %
- Olav Johan Botnenhadde 1,2 %
- Dragoon AShadde 1,1 %
… og 25 flere
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Volue AS | Selskap | A-aksjer | 100,0 % | 28 438 466 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/920151965/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920151965/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920151965",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "VOLUE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "920151965" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Volue Insight AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Volue Insight AS eier Volue AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Volue Insight AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
- 26,3 %Ulfoss Invest AS
- 26 %Havfonn AS
- 25,2 %Must Invest AS
- 1,9 %Arendals Fossekompani ASA
- 1,4 %Folketrygdfondet
- 1,2 %Svanhild Og Arne Musts Fond For Medisinsk Forskning STI
- 0,8 %Fabulous AS
- 0,7 %Per-Dietrich Johansen
- 0,6 %Fondsfinans Pensjonskasse
- 0,6 %Fløtemarken AS
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Volue AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/920151965/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920151965/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920151965",
"chain": [
{ "org_no": "833589792", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "933589803", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "933589781", "owner_pct": 100, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "920151965" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Volue Insight AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Volue Insight AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Volue Insight AS?
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Volue Insight AS Avd Arendal | BEDR | All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted | Arendal | 8 |
| Volue Insight AS Avd Oslo | BEDR | All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted | Oslo | 26 |
| Volue Insight AS Avd Trondheim | BEDR | All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted | Trondheim | − |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.11.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 7.11.2025 | Styre ↗ |
| 16.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.12.2024 | Styre ↗ |
| 15.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.11.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 18.7.2023 | Styre ↗ |
| 29.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.9.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/920151965/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920151965/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920151965",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-07", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "920151965" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Volue Insight AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Volue Insight AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Volue Insight AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:35→34
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:38→35
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:39→38
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:41→39
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 27,3 % av driftsinntektene — 12,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 27,4 % | 6,3 % |
| Resultatmargin | 22,6 % | 6,4 % |
| Egenkapitalandel | 36,0 % | 53,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,94 | 1,78 |
| Gjeldsgrad | 1,78 | 0,53 |
| Egenkapitalrentabilitet | 57,8 % | 9,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +17,2 % | +1,8 % |
| Omsetning per ansatt | 6,57 mill kr | 1,76 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 13,7 % | 24,8 % |
| Lønnskostnad | 27,3 % | 39,7 % |
| Annen driftskostnad | 20,2 % | 17,8 % |
| Avskrivninger | 11,4 % | 0,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/920151965/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920151965/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920151965",
"nace_code": "74.990",
"industry_count": 2057,
"revenue": { "value": 223500000, "percentile": 0.9966 },
"operating_margin": { "value": 0.2742, "percentile": 0.7368 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "920151965" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Volue Insight AS blant de 2057 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Volue Insight AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Volue Insight AS blant de største selskapene innen all annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted?
Offentlig støtte
Volue Insight AS er registrert med 14 SkatteFUNN-søknader, 12 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 29.1.2024 | Green2Power | 2024–2026 | Godkjent |
| 15.12.2023 | Insight2Zero-neste generasjon prognosering | 2024–2026 | Godkjent |
| 1.9.2021 | KI Spotmodell | 2021–2022 | Godkjent |
| 30.4.2021 | Utvikling av modeller og analyser for forbedret innsikt i kraft- og gassmarkedet | 2021–2022 | Godkjent |
| 31.8.2020 | Gassmarked - analyse og modellering | 2020–2022 | Avslått |
| 28.8.2020 | Kjøretidsmiljø for modeller og datalastere del 2 | 2020–2022 | Godkjent |
| 31.8.2019 | AI Spotmodell | 2019–2020 | Godkjent |
| 27.8.2019 | Produksjonsverdi i fornybar energi i Europa | 2019–2020 | Godkjent |
| 31.8.2018 | Maskinlæringsprognoser for intradagmarkedet | 2018–2019 | Godkjent |
| 31.8.2018 | Strømmarkedsanalyser i Sør-Amerika | 2018–2019 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/920151965/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920151965/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920151965",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{ "prosjekttittel": "Green2Power", "godkjent": true, "innsendt_dato": "2024-01-29", … },
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "920151965" })Spør AI-assistenten
Oppsummer all offentlig støtte til Volue Insight AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Volue Insight AS fått?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Volue Insight AS søkt om, og ble de godkjent?
Immaterielle rettigheter
Volue Insight AS har 2 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| WATTSIGHT ↗ | 201800403 | 298401 | Registrert | 5.1.2028 |
| WATTSIGHT ↗ | 201800404 | 298402 | Registrert | 5.1.2028 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
VOLUE INSIGHT AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Energyinfo AS | Lunner | 49,0 % | 2017 | 2021 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+20 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Volue Insight AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Volue Insight AS?
Det er registrert 5 563 selskaper i Norge innen all annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted, hvorav 37 i Arendal.
Er Volue Insight AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 59 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 172 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvem er daglig leder i Volue Insight AS?
Daglig leder i Volue Insight AS er Arnstein Kjesbu, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Volue Insight AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Volue AS største eier i Volue Insight AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Volue Insight AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 223,50 mill kr, opp 17 % fra 2024. Egenkapitalen var 87,42 mill kr ved årsslutt.
Hva er aksjekapitalen i Volue Insight AS?
Volue Insight AS har en registrert aksjekapital på 13,65 mill kr, fordelt på 28 438 466 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Volue Insight AS?
Volue Insight AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hva er organisasjonsnummeret til Volue Insight AS?
Organisasjonsnummeret til Volue Insight AS er 920 151 965. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 20.12.2017.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.