Hopp til innhold
Nytt: prøv API og MCP gratis.Kom i gang →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Volue Energy Market Services AS

Org.nr 863769132

www.markedskraft.com

Om Volue Energy Market Services AS

Volue Energy Market Services AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Arendal, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Uoppgitt. Virksomheten ble stiftet i 1992 og har vært i drift i 34 år. Jan Tore Våle er daglig leder, og Arnstein Kjesbu er styreleder. I 2025 hadde Volue Energy Market Services AS en omsetning på 78,35 mill kr, en nedgang på 11 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 18,01 mill kr. Egenkapitalen var 73,05 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Volue AS med 100 % av aksjene. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).

Aktivitet

Rådgivning/megling ved kjøp og salg av elektrisk kraft.

Formål

Å yte megler- og rådgivningstjenester på vegne av kunder i fysiske kraft- og energimarkeder, herunder formidling av sikringsprodukter i form av kraftderivater med finansielt oppgjør til kunder av den fysiske handelsvirksomheten, samt det som naturlig inngår av øvrig tjenesteyting i slike markeder.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler437,83 mill kr
Anleggsmidler3 %11,01 mill krOmløpsmidler97 %426,82 mill kr
Egenkapital og gjeld437,83 mill kr
Innskutt egenkapital9 %39,91 mill krOpptjent egenkapital8 %33,14 mill krKortsiktig gjeld83 %364,78 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader93,74 mill kr
Finansinntekter2,55 mill kr
Finanskostnader4,05 mill kr
Netto finans−1,50 mill kr
Ordinært resultat før skatt−16,89 mill kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202578,35 mill kr−15,38 mill kr−18,01 mill kr437,83 mill kr73,05 mill kr364,78 mill kr
202487,63 mill kr−13,60 mill kr−9,91 mill kr362,77 mill kr89,84 mill kr272,93 mill kr
202392,63 mill kr−44,15 mill kr−32,65 mill kr444,49 mill kr94,33 mill kr350,16 mill kr
2022126,20 mill kr35,14 mill kr25,06 mill kr667,63 mill kr105,79 mill kr561,84 mill kr
202191,69 mill kr14,64 mill kr7,30 mill kr569,83 mill kr79,63 mill kr490,20 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 60 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 36 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 35 prosent av eiendelene.

Roller og styre7

Daglig leder

1Sist endret 25.11.2020
Daglig lederSignaturProkura

Styre

3Sist endret 27.05.2026
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

2Sist endret 24.09.2026
Regnskapsfører
repr. CEDRA NORGE MOMENTUM ASIkke godkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
Regnskapsfører
repr. AZETS INSIGHT ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 14.09.2022
Revisor
repr. PRICEWATERHOUSECOOPERS ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 ute

Ut (1)
  • Alle under 1 % eierandel

… og 1 flere

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Volue ASSelskapOrdinære aksjer100.0 %37 249 039

1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Ai Volt Luxembourg S.a R.l.Utenlandsk · Luxemburg
59,3 %
Spredt eierskap i Arendals Fossekompani ASA (501+ aksjonærer)Spredt
Største direkte aksjonærer i Arendals Fossekompani ASA
39,6 %
Ai Volt Investment & Cy S.c.spUtenlandsk · Luxemburg
1,1 %

Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.

Underenheter og kunngjøringer

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Volue Energy Market Services AS Avd ArendalBEDRUoppgittArendal16
Volue Energy Market Services AS Avd OsloBEDRUoppgittOslo−
Volue Energy Market Services AS Avd StavangerBEDRUoppgittStavanger−

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Regnskapsfører)−CEDRA NORGE KOMPETANSE AS(Regnskapsfører)
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:17→18
  3. Endring i roller og styre
    +CEDRA NORGE KOMPETANSE AS(Regnskapsfører)−RSM NORGE KOMPETANSE AS(Regnskapsfører)
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Selskapsopplysninger oppdatert
    Bransje:66.120 Verdipapirmegling→00.000 Uoppgitt

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 53,0 % av driftsinntektene — 45,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin-19,6 %26,3 %
Resultatmargin-23,0 %46,0 %
Egenkapitalandel16,7 %85,5 %
Likviditetsgrad1,173,39
Gjeldsgrad4,990,07
Egenkapitalrentabilitet-24,7 %0,0 %
Omsetningsvekst (siste år)-10,6 %-30,2 %
Omsetning per ansatt4,35 mill kr503 213,228 kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Lønnskostnad60,1 %19,3 %
Annen driftskostnad53,0 %7,4 %
Avskrivninger5,6 %1,3 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Offentlig støtte

Volue Energy Market Services AS er registrert med 35 SkatteFUNN-søknader, 25 godkjent.

35 søknader · 25 godkjent
InnsendtProsjektPeriodeStatus
1.9.2022Fleksibel regulerkraft på tvers av produsenter og konsumenter2022–2023Avslått
31.8.2020Establish requirements base for multi customer algorithmic trading2020–2021Avslått
30.4.2018Elhub2018–2018Godkjent
28.2.2018Utviklingsprosjekt, Nimbus anmelding i kraftmarkedet2018–2018Godkjent
31.8.2017Innføring av nytt data API i MKonline2017–2019Avslått
31.8.2017System for REMIT UMM2017–2017Godkjent
31.8.2017Automatiske, daglige og højopløste snøkart baseret på satelitt målinger.2017–2019Godkjent
30.8.2017Hydrologi-modeller Sør-Europa2017–2017Godkjent
30.8.2017Ekspandere og utvikle modell for kraftmarked Europa basert på Plexos modellverktøy2017–2017Godkjent
28.4.2017Utviklingsprosjekt, anmelding i kraftmarkedet2017–2017Godkjent

Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)

Analyse: Hvor mye offentlig støtte endte i konkurs? →

Offentlige anbud

Volue Energy Market Services AS har organisert 1 anbud.

PublisertRolleAnbudStedFristVerdiStatus
28.10.2025RådgiverLevering av elektrisk kraft og tilhørende porteføljeforvaltningRogaland1.10.2029−Tildelt

Kilde: Doffin

Spørsmål og svar om Volue Energy Market Services AS

Hvor lenge har Volue Energy Market Services AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Volue Energy Market Services AS ble etablert i 1992 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 99 % av selskapene.

Hvilken status har Volue Energy Market Services AS i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Volue Energy Market Services AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Volue Energy Market Services AS?

Jan Tore Våle er registrert som daglig leder i Volue Energy Market Services AS.

Hvilke eiere står bak Volue Energy Market Services AS?

Største aksjonær i Volue Energy Market Services AS er Volue AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Går Volue Energy Market Services AS med overskudd?

Volue Energy Market Services AS hadde i 2025 en omsetning på 78,35 mill kr og et underskudd på 18,01 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor lønnsom er driften i Volue Energy Market Services AS?

Driftsresultatet for 2025 var −15,38 mill kr (driftsmargin −19,6 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.

Hvor mye egenkapital har Volue Energy Market Services AS?

Ved utgangen av 2025 hadde Volue Energy Market Services AS en egenkapital på 73,05 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 16,7 %.

Hvor stor aksjekapital har Volue Energy Market Services AS?

Den registrerte aksjekapitalen i Volue Energy Market Services AS er 19,37 mill kr (37 249 039 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.

Har Volue Energy Market Services AS mottatt offentlig støtte?

Volue Energy Market Services AS er registrert med 25 godkjente SkatteFUNN-søknader.

Hvilket org.nr har Volue Energy Market Services AS?

Volue Energy Market Services AS har org.nr 863 769 132 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.

Alle kommuner i Agder