Maverix Media AS
Org.nr 919630604
Om Maverix Media AS
Maverix Media AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Linda Eireen Nordheim er styrets leder. I 2025 hadde Maverix Media AS en omsetning på 43,57 mill kr, en nedgang på 12 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 446 112 kr. Egenkapitalen var 2,64 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er House Of Maverix AS med 97 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 968 innen produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer i Oslo, og ett av 7 781 i Norge. Det er eldre enn 63 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer. Virksomhet innen film, video og fjernsynsprogrammer Etterarbeid knyttet til produksjon av film, video og fjernsyns- programmer.
Formål
Produksjon og etterarbeid av film, video og fjernsynsprogrammer. Selskapet skal i tillegg kunne selge konsulenttjenester.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 43,57 mill kr | 583 330 kr | 446 112 kr | 14,77 mill kr | 2,64 mill kr | 12,13 mill kr |
| 2024 | 49,58 mill kr | 3,74 mill kr | 2,97 mill kr | 17,18 mill kr | 2,19 mill kr | 14,98 mill kr |
| 2023 | 51,24 mill kr | 4,03 mill kr | 3,03 mill kr | 19,26 mill kr | 2,22 mill kr | 17,03 mill kr |
| 2022 | 48,60 mill kr | 4,60 mill kr | 3,53 mill kr | 20,67 mill kr | 2,19 mill kr | 18,48 mill kr |
| 2021 | 36,43 mill kr | 3,71 mill kr | 2,87 mill kr | 14,82 mill kr | 1,97 mill kr | 12,85 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 61 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 46 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 37 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 07.05.2021Regnskapsfører
1Sist endret 19.12.2017Revisor
1Sist endret 26.08.2019Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 endret eierandel
- House Of Maverix AS100 % → 97 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| House Of Maverix AS | Selskap | Ordinære aksjer | 97.0 % | 582 000 |
| Sverre Wennevold Koch | Person | Ordinære aksjer | 2.0 % | 12 000 |
| Dag Vidar Hopøy | Person | Ordinære aksjer | 1.0 % | 6 000 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av House Of Maverix AS
3 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Maverix Media AS | BEDR | Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer | Oslo | 29 |
Kunngjøringer22
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.1.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 30.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.5.2022 | Godkjent mellombalanse ↗ |
| 27.10.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 23.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.5.2021 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:31→29
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:30→31
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:31→30
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:33→31
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 61,0 % av driftsinntektene — 23,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,3 % | 0,7 % |
| Resultatmargin | 1,0 % | 0,6 % |
| Egenkapitalandel | 17,9 % | 29,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,05 | 1,19 |
| Gjeldsgrad | 4,59 | 0,82 |
| Egenkapitalrentabilitet | 16,9 % | 3,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -12,1 % | -3,6 % |
| Omsetning per ansatt | 1,50 mill kr | 1,31 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 19,8 % | 24,8 % |
| Lønnskostnad | 61,0 % | 37,2 % |
| Annen driftskostnad | 17,4 % | 18,6 % |
| Avskrivninger | 0,5 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Offentlige anbud
Maverix Media AS har vunnet 5 offentlige anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.3.2026 | Vinner | Redaksjonelle tjenester for Visit Norway og Merkevaren Norge (Business Norway) | Ikke stedbunden | − | − | Tildelt |
| 19.2.2026 | Vinner | Oversettelsestjenester mellom norsk og engelsk | Ikke stedbunden | − | 30,00 mill kr | Tildelt |
| 31.12.2024 | Vinner | Rammeavtale for teksting av video | Ikke stedbunden | − | 6,00 mill kr | Tildelt |
| 12.10.2023 | Vinner | Oversettelsestjenester mellom norsk-engelsk, engelsk-norsk | — | − | − | Tildelt |
| 14.1.2023 | Vinner | Teksting av video | — | − | − | Tildelt |
Kilde: Doffin
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Maverix Media AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Maverix Media AS?
Det er registrert 7 781 selskaper i Norge innen produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer, hvorav 2 968 i Oslo.
Er Maverix Media AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 63 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 314 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Maverix Media AS bedre enn andre i bransjen?
Maverix Media AS hadde en driftsmargin på 1,3 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 0,7 % for produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer.
Hva er statusen til Maverix Media AS?
Maverix Media AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i Maverix Media AS?
Linda Eireen Nordheim er registrert som styreleder i Maverix Media AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem eier Maverix Media AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er House Of Maverix AS største eier i Maverix Media AS med 97 % av aksjene. Nest størst er Sverre Wennevold Koch med 2 %.
Hva er omsetningen til Maverix Media AS?
Maverix Media AS hadde i 2025 en omsetning på 43,57 mill kr og et overskudd på 446 112 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Maverix Media AS?
I 2025 hadde Maverix Media AS et driftsresultat på 583 330 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 1,3 %.
Hva er aksjekapitalen i Maverix Media AS?
Maverix Media AS har en registrert aksjekapital på 60 000 kr, fordelt på 600 000 aksjer.
Har Maverix Media AS vunnet offentlige anbud?
Maverix Media AS er registrert som vinner av 5 offentlige anbud i Doffin siden november 2022, med en samlet registrert kontraktsverdi på 8,00 mill kr.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.