- Omsetning
- 28,0 mill
- +16,4 %
- Resultat
- −56,0 mill
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 11
- −5 siden mars
Om Seen AS
Seen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Reklamebyråvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Ronald Christopher Heyerdahl Griffin er daglig leder, og Kenneth Jarl Andersen er styreleder. I 2025 hadde Seen AS en omsetning på 27,96 mill kr, en økning på 16 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 55,99 mill kr. Egenkapitalen var −32,70 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Strawberry Equities AS med 32,1 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 916 innen reklamebyråvirksomhet i Oslo, og ett av 11 035 i Norge. Det er eldre enn 77 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Mediaproduksjon og reklamevirksomhet.
Formål
Å eie, utvikle og forvalte immaterielle rettigheter, herunder programvare, deltakelse i andre selskaper med lignende virksomhet, samt annet som står i naturlig forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/919061340
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919061340" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919061340",
"name": "SEEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "73.110",
"nace_desc": "Reklamebyråvirksomhet",
"employees": 11,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "919061340" })Spør AI-assistenten
Når ble Seen AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Seen AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Seen AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +16,4 % fra 2024 · +127,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 27,96 mill kr | −15,46 mill kr | −55,99 mill kr | 33,74 mill kr | −32,70 mill kr | 66,44 mill kr |
| 2024 | 24,03 mill kr | −27,20 mill kr | −30,59 mill kr | 74,67 mill kr | 19,75 mill kr | 54,92 mill kr |
| 2023 | 25,64 mill kr | −25,44 mill kr | −25,66 mill kr | 52,94 mill kr | 38,68 mill kr | 14,26 mill kr |
| 2022 | 16,24 mill kr | −18,82 mill kr | −19,13 mill kr | 29,43 mill kr | −3,26 mill kr | 32,70 mill kr |
| 2021 | 12,28 mill kr | −11,66 mill kr | −11,85 mill kr | 15,07 mill kr | 7,86 mill kr | 7,21 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 42 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/919061340/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919061340/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919061340",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 27963332,
"operating_profit": -15460520,
"net_profit": -55985587,
"equity": -32699532,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 24028914,
"operating_profit": -27198189,
"net_profit": -30592577,
"equity": 19751503,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "919061340" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Seen AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Seen AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Seen AS de siste årene.
Roller og styre9
Daglig leder
1Sist endret 26.03.2025Styre
6Sist endret 05.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 30.12.2024Revisor
1Sist endret 05.10.2020API og MCPGET /company/919061340/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919061340/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919061340",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "919061340" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Seen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Seen AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Seen AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
7 nye · 2 ute · 3 endret eierandel
- Alle under 1 % eierandel
… og 2 flere
- Griffin Consulting AS8,6 % → 6,1 %
- Wcs Nominees Limited3,1 % → 4,9 %
- Kjellsea Invest AS4 % → 3 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Strawberry Equities AS | Selskap | Ordinære aksjer | 32,1 % | 256 903 |
| Datum AS | Selskap | Ordinære aksjer | 31,4 % | 251 493 |
| Storm Holdings AS | Selskap | Ordinære aksjer | 9,3 % | 74 760 |
| Storm Communications AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6,9 % | 55 283 |
| Griffin Consulting AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6,1 % | 48 446 |
| Wcs Nominees Limited | Selskap | Ordinære aksjer | 4,9 % | 39 376 |
| Kjellsea Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,0 % | 23 614 |
| Heyerdahl Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,0 % | 15 700 |
| Ynotmedia AS | Selskap | Ordinære aksjer | 0,6 % | 4 647 |
| Abn Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 0,4 % | 3 500 |
34 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/919061340/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919061340/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919061340",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "STRAWBERRY EQUITIES AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 32.07,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "DATUM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 31.4, "year": 2025, … },
…
],
"total": 34
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "919061340" })Spør AI-assistenten
Hvem er de fem største aksjonærene i Seen AS?
Er Seen AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Seen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 37 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Seen AS | BEDR | Reklamebyråvirksomhet | Oslo | 11 |
Kunngjøringer76
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 26.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2026 | Konvertibelt lån ↗ |
| 3.7.2026 | Fullmakt kapitalforhøyelse ↗ |
| 3.7.2026 | Kapital ↗ |
| 3.7.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 9.3.2026 | Kapital ↗ |
| 9.3.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 29.10.2025 | Signatur ↗ |
| 6.9.2025 | Styre ↗ |
| 8.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/919061340/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919061340/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919061340",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-07-03", "type": "Konvertibelt lån", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "919061340" })Spør AI-assistenten
Når leverte Seen AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Seen AS sist endret?
Har Seen AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:12→11
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:14→12
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:15→14
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 28,7 % av driftsinntektene — 28,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -55,3 % | 3,2 % |
| Resultatmargin | -200,2 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | -96,9 % | 39,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,52 | 1,43 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +16,4 % | +1,3 % |
| Omsetning per ansatt | 2,54 mill kr | 1,35 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 17,5 % | 32,6 % |
| Annen driftskostnad | 41,5 % | 18,3 % |
| Avskrivninger | 28,7 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/919061340/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919061340/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919061340",
"nace_code": "73.110",
"industry_count": 2943,
"revenue": { "value": 27963332, "percentile": 0.9616 },
"operating_margin": { "value": -0.5529, "percentile": 0.1004 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "919061340" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Seen AS blant de 2943 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Seen AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Seen AS blant de største selskapene innen reklamebyråvirksomhet?
Offentlig støtte
Seen AS er registrert med 3 SkatteFUNN-søknader, 3 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 20.4.2026 | Seen Studio | ?–? | Godkjent |
| 1.9.2023 | Seen Studio | 2023–2025 | Godkjent |
| 28.6.2019 | Personal Video on-the-fly | 2019–2022 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/919061340/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919061340/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919061340",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{ "prosjekttittel": "Seen Studio", "godkjent": true, "innsendt_dato": "2026-04-20", … },
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "919061340" })Spør AI-assistenten
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Seen AS søkt om, og ble de godkjent?
Oppsummer all offentlig støtte til Seen AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Seen AS fått?
Immaterielle rettigheter
Seen AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| seen ↗ | 202112312 | 318551 | Registrert | 20.9.2031 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
SEEN AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Seen AS | Oslo | 0,1 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Seen AS
Hvor stor er bransjen Seen AS tilhører?
Seen AS er ett av 2 916 selskaper innen reklamebyråvirksomhet i Oslo, og ett av 11 035 på landsbasis.
Hvor lenge har Seen AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Seen AS ble etablert i 2017 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 77 % av selskapene.
Hvilken status har Seen AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Seen AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Seen AS?
Seen AS er registrert i bransjen Reklamebyråvirksomhet (næringskode 73.110). Registrert aktivitet: Mediaproduksjon og reklamevirksomhet.
Hvem leder Seen AS?
Ronald Christopher Heyerdahl Griffin er registrert som daglig leder i Seen AS.
Hvilke eiere står bak Seen AS?
Største aksjonær i Seen AS er Strawberry Equities AS med 32,1 % av aksjene, fulgt av Datum AS (31,4 %) og Storm Holdings AS (9,3 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Seen AS for i 2025?
I 2025 omsatte Seen AS for 27,96 mill kr, opp 16 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 55,99 mill kr.
Hvor holder Seen AS til?
Seen AS holder til i Nedre Slottsgate 10, 0157, OSLO, i Oslo kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.