Catch Media AS
Org.nr 987967412
Om Catch Media AS
Catch Media AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ringerike, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Reklamebyråvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Heidi Rogne Glærum er daglig leder, og Nan Kristin Rogstad er styreleder. Selskapet er ett av 31 innen reklamebyråvirksomhet i Ringerike, og ett av 10 904 i Norge. Det er eldre enn 90 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Reklamebyrå Utleie av egen eller leid fast eiendom ellers
Formål
Skape kommunikasjonsløsninger innenfor reklame, design og andre medieløsninger, i tillegg til å tilby midlertidig utleie av arbeidsplasser, kontorer, møterom samt alt som naturlig faller inn under denne kategorien.
AI-sammendrag
Ung driftsmargin under snitt til tross for topp 10%-plassering på omsetning i bransjen tyder på et byrå som prioriterer bemanning fremfor marginjakt, med 12 ansatte mot et snitt langt lavere. Konsentrert eierskap hos Heidi Fauske (40%) kombinert med et femmannsstyre gir en solid forankret struktur, mens en EK-andel over snittet demper risikoen ved det svake resultatet på 140K kr og den lille omsetningsnedgangen fra 2024.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11,47 mill kr | 146,63K kr | 139,67K kr | 4,92 mill kr | 2,02 mill kr | 2,90 mill kr |
| 2024 | 11,71 mill kr | 736,93K kr | 632,85K kr | 5,00 mill kr | 1,88 mill kr | 3,12 mill kr |
| 2023 | 12,55 mill kr | 536,01K kr | 462,64K kr | 5,85 mill kr | 2,95 mill kr | 2,90 mill kr |
| 2022 | 9,69 mill kr | 536,80K kr | 423,11K kr | 4,95 mill kr | 2,49 mill kr | 2,47 mill kr |
| 2021 | 7,96 mill kr | 341,95K kr | 275,61K kr | 5,81 mill kr | 2,06 mill kr | 3,75 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 70 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 51 prosent av eiendelene. Kundefordringer står for om lag 34 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 16.12.2024Styre
5Sist endret 24.05.2025Regnskapsfører
1Sist endret 24.08.2020Revisor
1Sist endret 17.07.2010Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 2 endret eierandel
- Morten Jordalhadde 4 %
- Thomas Mayer Foss38 % → 40 %
- Heidi Fauske38 % → 40 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Heidi Fauske | Person | Ordinære aksjer | 40.0 % | 700 |
| Thomas Mayer Foss | Person | Ordinære aksjer | 40.0 % | 700 |
| Heidi Rogne Glærum | Person | Ordinære aksjer | 4.0 % | 70 |
| Henning Høgmoen Haugen | Person | Ordinære aksjer | 4.0 % | 70 |
| Monica Engh | Person | Ordinære aksjer | 4.0 % | 70 |
| Petrus Andreas Christensen | Person | Ordinære aksjer | 4.0 % | 70 |
| Thor Joel Berg Tømmerås | Person | Ordinære aksjer | 4.0 % | 70 |
7 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Catch Media AS | BEDR | Reklamebyråvirksomhet | Ringerike | 12 |
Kunngjøringer37
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.5.2025 | Styre ↗ |
| 16.12.2024 | Daglig leder ↗ |
| 5.12.2024 | Daglig leder ↗ |
| 28.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.11.2022 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 12.11.2022 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→12
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 70,4 % av driftsinntektene — 30,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,3 % | 3,2 % |
| Resultatmargin | 1,2 % | 2,7 % |
| Egenkapitalandel | 41,1 % | 40,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,48 | 1,43 |
| Gjeldsgrad | 1,43 | 0,77 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,9 % | 9,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -2,0 % | +1,9 % |
| Omsetning per ansatt | 955,82K kr | 1,35 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 4,1 % | 33,1 % |
| Lønnskostnad | 70,4 % | 40,4 % |
| Annen driftskostnad | 23,4 % | 18,2 % |
| Avskrivninger | 0,8 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Catch Media AS
Hvor stor er bransjen Catch Media AS tilhører?
Catch Media AS er ett av 31 selskaper innen reklamebyråvirksomhet i Ringerike, og ett av 10 904 på landsbasis.
Hvor lenge har Catch Media AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Catch Media AS ble etablert i 2005 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 90 % av selskapene.
Hvilken status har Catch Media AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Catch Media AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Catch Media AS med?
Catch Media AS er registrert i bransjen Reklamebyråvirksomhet (næringskode 73.110). Registrert aktivitet: Reklamebyrå Utleie av egen eller leid fast eiendom ellers.
Hvem leder Catch Media AS?
Heidi Rogne Glærum er registrert som daglig leder i Catch Media AS.
Hvilke eiere står bak Catch Media AS?
Største aksjonær i Catch Media AS er Heidi Fauske med 40 % av aksjene, fulgt av Thomas Mayer Foss (40 %) og Heidi Rogne Glærum (4 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Catch Media AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 11,47 mill kr, ned 2 % fra 2024. Egenkapitalen var 2,02 mill kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Catch Media AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Catch Media AS en egenkapital på 2,02 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 41,1 %.
Hvor stor aksjekapital har Catch Media AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Catch Media AS er 175,00K kr (1 750 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor mange jobber i Catch Media AS?
Det er registrert 12 ansatte i Catch Media AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.