Aurdalsstua AS
- Omsetning
- 5,6 mill
- +8,1 %
- Resultat
- −187 217
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 8
- +2 siden mars
Om Aurdalsstua AS
Aurdalsstua AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nord-Aurdal, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Reber Abdulrahman Abdulrahman er daglig leder, og Reber Abdulrahman Abdulrahman er styreleder. Selskapet er ett av 23 innen drift av restauranter i Nord-Aurdal, og ett av 11 260 i Norge. Det er eldre enn 63 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Restaurant- og kafe drift.
Formål
Restauranter og kafeer og annen virksomhet som står i forbindelse med dette, samt deltagelse i andre selskap med lignende formål.
AI-sammendrag
Til tross for en omsetningsvekst på 8% sliter driften med negativ egenkapital på -319K kr og et underskudd på 187K kr, noe som plasserer selskapet i bunnsjiktet på EK-andel i bransjen. Konsentrert eierskap med daglig leder som eneaksjonær gir kort beslutningsvei, men den svake soliditeten og lave bemanningen tilsier begrenset finansiell buffer for restaurantdriften i Nord-Aurdal.
API og MCPGET /company/918471197
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918471197" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918471197",
"name": "AURDALSSTUA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.110",
"nace_desc": "Drift av restauranter",
"employees": 8,
"address": { "municipality": "NORD-AURDAL", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918471197" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Aurdalsstua AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Aurdalsstua AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Aurdalsstua AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +8,1 % fra 2024 · +29,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,58 mill kr | −106 417 kr | −187 217 kr | 745 969 kr | −319 418 kr | 1,07 mill kr |
| 2024 | 5,16 mill kr | 24 814 kr | −3 966 kr | 605 300 kr | −132 201 kr | 737 501 kr |
| 2023 | 4,66 mill kr | −83 879 kr | −131 733 kr | 417 048 kr | −128 236 kr | 545 284 kr |
| 2022 | 4,60 mill kr | −260 298 kr | −267 532 kr | 500 807 kr | 3 498 kr | 497 309 kr |
| 2021 | 4,30 mill kr | 347 233 kr | 265 256 kr | 440 291 kr | 271 030 kr | 169 261 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 53 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 34 prosent av driftsinntektene.
Kundefordringer står for om lag 33 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/918471197/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918471197/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918471197",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5576675,
"operating_profit": -106417,
"net_profit": -187217,
"equity": -319418,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 5161033, "operating_profit": 24814, "net_profit": -3966, "equity": -132201, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918471197" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Aurdalsstua AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Aurdalsstua AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Aurdalsstua AS de siste årene.
Roller og styre2
Daglig leder
1Sist endret 05.03.2019Styre
1Sist endret 29.10.2018API og MCPGET /company/918471197/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918471197/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918471197",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918471197" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Aurdalsstua AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Aurdalsstua AS?
List alle roller i Aurdalsstua AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Khaled Adham Mahmoudhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Reber Abdulrahman Abdulrahman | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918471197/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918471197/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918471197",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918471197" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Aurdalsstua AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Aurdalsstua AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Aurdalsstua AS | BEDR | Drift av restauranter | Nord-Aurdal | 8 |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 16.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 18.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918471197/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918471197/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918471197",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-06-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918471197" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Aurdalsstua AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Aurdalsstua AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Aurdalsstua AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→8
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→7
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 53,5 % av driftsinntektene — 22,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -1,9 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | -3,4 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | -42,8 % | 13,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,75 | 0,95 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +8,1 % | +4,0 % |
| Omsetning per ansatt | 697 084,375 kr | 561 386 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 53,5 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 34,2 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 13,5 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 0,7 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/918471197/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918471197/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918471197",
"nace_code": "56.110",
"industry_count": 7993,
"revenue": { "value": 5576675, "percentile": 0.6071 },
"operating_margin": { "value": -0.0191, "percentile": 0.3518 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "918471197" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Aurdalsstua AS på i bransjen?
Hvor ligger Aurdalsstua AS blant de 7993 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Aurdalsstua AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Nord-Aurdal
+990 til i Nord-Aurdal →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Aurdalsstua AS
Hvor stor er bransjen Aurdalsstua AS tilhører?
Aurdalsstua AS er ett av 23 selskaper innen drift av restauranter i Nord-Aurdal, og ett av 11 260 på landsbasis.
Hvor lenge har Aurdalsstua AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Aurdalsstua AS ble etablert i 2017 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 63 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Aurdalsstua AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for drift av restauranter er en driftsmargin på 1,5 %. Aurdalsstua AS lå på −1,9 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Aurdalsstua AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Aurdalsstua AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Aurdalsstua AS?
Reber Abdulrahman Abdulrahman er registrert som daglig leder i Aurdalsstua AS.
Hvem er styreleder i Aurdalsstua AS?
Styrets leder i Aurdalsstua AS er Reber Abdulrahman Abdulrahman.
Hvilke eiere står bak Aurdalsstua AS?
Aurdalsstua AS eies i hovedsak av Reber Abdulrahman Abdulrahman (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Aurdalsstua AS med overskudd?
Aurdalsstua AS hadde i 2025 en omsetning på 5,58 mill kr og et underskudd på 187 217 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor holder Aurdalsstua AS til?
Aurdalsstua AS holder til i Oslovegen 1206, 2910, AURDAL, i Nord-Aurdal kommune i Innlandet.
Hvorfor har ikke Aurdalsstua AS revisor?
Det er ikke registrert revisor for Aurdalsstua AS — selskapet har benyttet adgangen mindre aksjeselskaper har til å fravelge revisjon.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.