- Omsetning
- 4,1 mill
- +18,4 %
- Resultat
- −331 484
- −154,9 %
Om Luca Labs AS
Luca Labs AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Asker, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Dataprogrammeringstjenester. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Erik Axel Rønnevig Nielsen er daglig leder, og Erik Axel Rønnevig Nielsen er styreleder. I 2025 hadde Luca Labs AS en omsetning på 4,07 mill kr, en økning på 18 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 331 484 kr. Egenkapitalen var 207 135 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Alpaca Invest AS med 66,6 % av aksjene. Selskapet er ett av 463 innen dataprogrammeringstjenester i Asker, og ett av 17 674 i Norge. Det er eldre enn 75 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet
Utvikling og salg av programvare og tilhørende tjenester.
Formål
Utvikling og salg av programvare og tilhørende tjenester, samt å delta i andre selskaper med lignende virksomhet
API og MCPGET /company/918098372
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918098372" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918098372",
"name": "LUCA LABS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "62.100",
"nace_desc": "Dataprogrammeringstjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ASKER", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918098372" })Spør AI-assistenten
Når ble Luca Labs AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Asker holder Luca Labs AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Luca Labs AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +18,4 % fra 2024 · +22,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,07 mill kr | −296 975 kr | −331 484 kr | 1,76 mill kr | 207 135 kr | 1,56 mill kr |
| 2024 | 3,44 mill kr | 632 196 kr | 604 331 kr | 1,60 mill kr | 538 618 kr | 1,06 mill kr |
| 2023 | 2,75 mill kr | −1,73 mill kr | −1,74 mill kr | 969 756 kr | 114 327 kr | 855 429 kr |
| 2022 | 1,85 mill kr | −6,76 mill kr | −6,77 mill kr | 1,64 mill kr | 551 438 kr | 1,09 mill kr |
| 2021 | 3,33 mill kr | −3,97 mill kr | −3,98 mill kr | 8,78 mill kr | 7,32 mill kr | 1,46 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 39 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 84 prosent av eiendelene. Kundefordringer står for om lag 32 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/918098372/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918098372/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918098372",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4070716,
"operating_profit": -296975,
"net_profit": -331484,
"equity": 207135,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3438960,
"operating_profit": 632196,
"net_profit": 604331,
"equity": 538618,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918098372" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Luca Labs AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Luca Labs AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Luca Labs AS de siste årene.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 18.12.2024Styre
2Sist endret 27.09.2023API og MCPGET /company/918098372/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918098372/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918098372",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918098372" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Luca Labs AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Luca Labs AS?
List alle roller i Luca Labs AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 ute · 2 endret eierandel
- Alle under 1 % eierandel
… og 2 flere
- Alpaca Invest AS48,6 % → 66,6 %
- Whitestone AS39,6 % → 22,2 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Alpaca Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 66,6 % | 447 334 |
| Whitestone AS | Selskap | Ordinære aksjer | 22,2 % | 149 092 |
| Ecit AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,5 % | 23 267 |
| Chi Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,3 % | 15 564 |
| Erik Overrein | Person | Ordinære aksjer | 1,4 % | 9 174 |
| Detwee AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,0 % | 6 843 |
| Frits Nielsen | Person | Ordinære aksjer | 0,8 % | 5 086 |
| Frd Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 0,7 % | 4 848 |
| Thefactory Angels II AS | Selskap | Ordinære aksjer | 0,6 % | 3 726 |
| Edoardo Jacucci | Person | Ordinære aksjer | 0,3 % | 2 089 |
17 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918098372/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918098372/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918098372",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ALPACA INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 66.6, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "WHITESTONE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 22.2, "year": 2025, … },
…
],
"total": 17
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918098372" })Spør AI-assistenten
Er Luca Labs AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Luca Labs AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Luca Labs AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 6 flere eiere ↓Vis færre ↑
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
API og MCPGET /company/918098372/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918098372/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918098372",
"chain": [
{ "org_no": "918984119", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "918098372", "owner_pct": 66.6, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "918098372" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Luca Labs AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Luca Labs AS | BEDR | Dataprogrammeringstjenester | Asker | − |
Kunngjøringer61
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.12.2024 | Daglig leder ↗ |
| 23.10.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 8.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.4.2024 | Kapital ↗ |
| 2.4.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 4.3.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.1.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 27.9.2023 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918098372/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918098372/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918098372",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-03-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918098372" })Spør AI-assistenten
Når ble Luca Labs AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Luca Labs AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Luca Labs AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 39,0 % av driftsinntektene — 18,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -7,3 % | 1,3 % |
| Resultatmargin | -8,1 % | 1,5 % |
| Egenkapitalandel | 11,7 % | 53,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,13 | 1,50 |
| Gjeldsgrad | 7,52 | 0,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | -160,0 % | 0,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +18,4 % | +5,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 29,5 % | 16,3 % |
| Lønnskostnad | 38,8 % | 47,8 % |
| Annen driftskostnad | 39,0 % | 20,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/918098372/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918098372/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918098372",
"nace_code": "62.100",
"industry_count": 8463,
"revenue": { "value": 4070716, "percentile": 0.8413 },
"operating_margin": { "value": -0.073, "percentile": 0.389 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "918098372" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Luca Labs AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Luca Labs AS på i bransjen?
Hvor ligger Luca Labs AS blant de 8463 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Offentlig støtte
Luca Labs AS er registrert med 3 SkatteFUNN-søknader, 3 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 30.4.2021 | Helautomatisert lønnssystem for småbedrifter | 2021–2022 | Godkjent |
| 1.9.2019 | Helautomatisert lønnssystem for småbedrifter | 2019–2020 | Godkjent |
| 27.6.2017 | Luca MVP | 2017–2018 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/918098372/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918098372/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918098372",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Helautomatisert lønnssystem for småbedrifter",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2021-04-30",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "918098372" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Luca Labs AS fått?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Luca Labs AS søkt om, og ble de godkjent?
Oppsummer all offentlig støtte til Luca Labs AS per år.
Immaterielle rettigheter
Luca Labs AS har 3 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
Investeringer
LUCA LABS AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Luca Labs AS | Asker | 0,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+26 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Luca Labs AS
Hvor stor er bransjen Luca Labs AS tilhører?
Luca Labs AS er ett av 463 selskaper innen dataprogrammeringstjenester i Asker, og ett av 17 674 på landsbasis.
Hvor lenge har Luca Labs AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Luca Labs AS ble etablert i 2016 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 75 % av selskapene.
Er Luca Labs AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Luca Labs AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Luca Labs AS?
Erik Axel Rønnevig Nielsen er registrert som daglig leder i Luca Labs AS.
Hvilke eiere står bak Luca Labs AS?
Luca Labs AS eies i hovedsak av Alpaca Invest AS (66,6 %). Totalt er det registrert 17 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvem er morselskapet til Luca Labs AS?
Selskapet er datterselskap av Alpaca Invest AS (66,6 % eierandel).
Går Luca Labs AS med overskudd?
Luca Labs AS hadde i 2025 en omsetning på 4,07 mill kr og et underskudd på 331 484 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Er Luca Labs AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2017. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.