Thefactory Angels II AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 0
- −100 %
Om Thefactory Angels II AS
Thefactory Angels II AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Andre egeninvesteringsselskaper. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Ingar Steffen Bentsen er styrets leder. I 2025 hadde Thefactory Angels II AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 0 kr. Egenkapitalen var 277 439 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Thefactory Holding AS med 20 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 230 innen andre egeninvesteringsselskaper i Oslo, og ett av 13 765 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 039 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (100 %).
Aktivitet og formål
Å drive virksomhet med oppstart, kjøp, utvikling og salg av selskaper, investeringer i andre selskaper, eller annet som står i naturlig tilknytning til dette.
API og MCPGET /company/918031952
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918031952" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918031952",
"name": "THEFACTORY ANGELS II AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "64.323",
"nace_desc": "Andre egeninvesteringsselskaper",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918031952" })Spør AI-assistenten
Hva driver Thefactory Angels II AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Thefactory Angels II AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Thefactory Angels II AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 307 679 kr | 277 439 kr | 30 240 kr |
| 2024 | 0 kr | 0 kr | 1 kr | 307 054 kr | 277 439 kr | 29 615 kr |
| 2023 | 0 kr | −12 393 kr | −262 380 kr | 306 553 kr | 275 876 kr | 30 677 kr |
| 2022 | 0 kr | −15 000 kr | −14 995 kr | 563 162 kr | 538 256 kr | 24 906 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 566 282 kr | 553 251 kr | 13 031 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/918031952/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918031952/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918031952",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": 0, "net_profit": 0, "equity": 277439, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": 0, "net_profit": 1, "equity": 277439, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918031952" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Thefactory Angels II AS i 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Thefactory Angels II AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Thefactory Angels II AS per år.
Roller og styre4
Styre
4Sist endret 13.07.2023API og MCPGET /company/918031952/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918031952/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918031952",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918031952" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Thefactory Angels II AS?
List alle roller i Thefactory Angels II AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
16 nye · 1 ute
- Thefactory Holding AS20 %
- Psf Holding AS16,7 %
- Caddie Invest AS8,3 %
- Simon Ruud5 %
- Atg Industrier AS4,2 %
- Berker Group AS4,2 %
- Bjørn Morten Ursin-Holm4,2 %
- Erik Mattias Diedrich4,2 %
… og 8 flere
- Advokatfirma Dla Piper Norway DAhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Thefactory Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 20,0 % | 24 000 |
| Psf Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 16,7 % | 20 000 |
| Caddie Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 8,3 % | 10 000 |
| Simon Ruud | Person | Ordinære aksjer | 5,0 % | 6 000 |
| Atg Industrier AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,2 % | 5 000 |
| Berker Group AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,2 % | 5 000 |
| Bjørn Morten Ursin-Holm | Person | Ordinære aksjer | 4,2 % | 5 000 |
| Erik Mattias Diedrich | Person | Ordinære aksjer | 4,2 % | 5 000 |
| Ina Dang | Person | Ordinære aksjer | 4,2 % | 5 000 |
| Lundan Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,2 % | 5 000 |
16 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918031952/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918031952/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918031952",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "THEFACTORY HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 20,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "PSF HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 16.67, "year": 2025, … },
…
],
"total": 16
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918031952" })Spør AI-assistenten
Hvem er de fem største aksjonærene i Thefactory Angels II AS?
Er Thefactory Angels II AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Thefactory Angels II AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Kunngjøringer35
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.1.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.12.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 30.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.10.2023 | Daglig leder ↗ |
| 22.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2023 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 13.7.2023 | Revisor ↗ |
| 13.7.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918031952/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918031952/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918031952",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-01-21", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918031952" })Spør AI-assistenten
Når ble Thefactory Angels II AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Thefactory Angels II AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Thefactory Angels II AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 90,2 % | 95,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,04 | 14,50 |
| Gjeldsgrad | 0,11 | 0,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,0 % | 7,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/918031952/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918031952/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918031952",
"nace_code": "64.323",
"industry_count": 13716,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0019 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "918031952" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Thefactory Angels II AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Thefactory Angels II AS blant de største selskapene innen andre egeninvesteringsselskaper?
Hvor solid er Thefactory Angels II AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
THEFACTORY ANGELS II AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Tillit Forsikring AS | Oslo | 4,9 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Luca Labs AS | Asker | 0,6 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+27 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Thefactory Angels II AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Thefactory Angels II AS?
Det er registrert 13 765 selskaper i Norge innen andre egeninvesteringsselskaper, hvorav 3 230 i Oslo.
Er Thefactory Angels II AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 25 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 039 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Thefactory Angels II AS et aktivt selskap?
Thefactory Angels II AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Thefactory Angels II AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem eier Thefactory Angels II AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Thefactory Holding AS største eier i Thefactory Angels II AS med 20 % av aksjene. Nest størst er Psf Holding AS med 16,7 %.
Hvordan går det økonomisk med Thefactory Angels II AS?
Thefactory Angels II AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et overskudd på 0 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Thefactory Angels II AS?
I 2025 hadde Thefactory Angels II AS et driftsresultat på 0 kr.
Hvor solid er balansen til Thefactory Angels II AS?
Egenkapitalen i Thefactory Angels II AS var 277 439 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 90,2 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Thefactory Angels II AS?
Thefactory Angels II AS har en registrert aksjekapital på 120 000 kr, fordelt på 120 000 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Thefactory Angels II AS?
Thefactory Angels II AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.