Nisau Holding AS
- Omsetning
- 1,6 mill
- 2025
- Resultat
- 14,3 mill
- +251,5 %
Om Nisau Holding AS
Nisau Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stange, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Andre egeninvesteringsselskaper. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Marius Aune Gravdal er daglig leder, og Marius Aune Gravdal er styreleder. I 2025 hadde Nisau Holding AS en omsetning på 1,60 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 14,34 mill kr. Egenkapitalen var 20,43 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Marius Aune Gravdal med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 22 innen andre egeninvesteringsselskaper i Stange, og ett av 13 763 i Norge. Det ble etablert samme år som 908 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (100 %).
Aktivitet og formål
Å drive virksomhet innenfor utvikling og investering i andre selskaper og alt som står i forbindelse med de forannevnte virksomheter.
API og MCPGET /company/915014860
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915014860" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915014860",
"name": "NISAU HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "64.323",
"nace_desc": "Andre egeninvesteringsselskaper",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STANGE", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "915014860" })Spør AI-assistenten
Hva driver Nisau Holding AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Nisau Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Nisau Holding AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,60 mill kr | 822 539 kr | 14,34 mill kr | 20,72 mill kr | 20,43 mill kr | 294 635 kr |
| 2024 | 0 kr | −154 703 kr | 4,08 mill kr | 9,32 mill kr | 8,39 mill kr | 927 400 kr |
| 2023 | 0 kr | −74 131 kr | 295 753 kr | 6,34 mill kr | 5,51 mill kr | 832 296 kr |
| 2022 | 0 kr | −127 961 kr | −97 469 kr | 6,91 mill kr | 6,01 mill kr | 891 684 kr |
| 2021 | 0 kr | −108 871 kr | 5,52 mill kr | 13,22 mill kr | 12,22 mill kr | 994 636 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 24 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 14 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før.
API og MCPGET /company/915014860/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915014860/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915014860",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1596858,
"operating_profit": 822539,
"net_profit": 14338392,
"equity": 20427949,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -154703, "net_profit": 4079168, "equity": 8389556, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "915014860" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Nisau Holding AS per år.
Hvordan har omsetningen til Nisau Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Nisau Holding AS i 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 23.08.2023Styre
2Sist endret 23.08.2023Regnskapsfører
1Sist endret 16.11.2023API og MCPGET /company/915014860/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915014860/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915014860",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "915014860" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Nisau Holding AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Nisau Holding AS?
Hvem er regnskapsfører for Nisau Holding AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Ole-André Riga-Johansenhadde 50 %
- Marius Aune Gravdal50 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Marius Aune Gravdal | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 15 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/915014860/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915014860/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915014860",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "915014860" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Nisau Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Nisau Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Kunngjøringer30
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.8.2023 | Styre ↗ |
| 23.8.2023 | Daglig leder ↗ |
| 8.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.11.2022 | Kapital ↗ |
| 21.11.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 21.11.2022 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 21.9.2022 | Fisjonsbeslutning ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/915014860/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915014860/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915014860",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915014860" })Spør AI-assistenten
Når leverte Nisau Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Nisau Holding AS sist endret?
Har Nisau Holding AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 98,6 % | 95,9 % |
| Likviditetsgrad | 43,35 | 14,50 |
| Gjeldsgrad | 0,01 | 0,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | 70,2 % | 7,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/915014860/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915014860/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915014860",
"nace_code": "64.323",
"industry_count": 13714,
"revenue": { "value": 1596858, "percentile": 0.9559 },
"operating_margin": { "value": 0.5151, "percentile": 0.4532 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "915014860" })Spør AI-assistenten
Er Nisau Holding AS blant de største selskapene innen andre egeninvesteringsselskaper?
Hvor solid er Nisau Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Nisau Holding AS på i bransjen?
Investeringer
NISAU HOLDING AS eier aksjer i 4 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Torshov Torg Eiendom AS | Oslo | 33,3 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Turnstone Pef III Feeder AS | Oslo | 1,2 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Iniva Holding AS | Oslo | 0,9 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Optimum Private Equity 2020 AS | Oslo | 0,4 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Stange
1 000+ til i Stange →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Nisau Holding AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Nisau Holding AS?
Det er registrert 13 763 selskaper i Norge innen andre egeninvesteringsselskaper, hvorav 22 i Stange.
Er Nisau Holding AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2015, som er lenger enn 37 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 908 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Nisau Holding AS i Enhetsregisteret?
Nisau Holding AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Nisau Holding AS?
Nisau Holding AS driver innen andre egeninvesteringsselskaper, med NACE-kode 64.323 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Å drive virksomhet innenfor utvikling og investering i andre selskaper og alt som står i forbindelse med de forannevnte virksomheter.
Hvem er daglig leder i Nisau Holding AS?
Daglig leder i Nisau Holding AS er Marius Aune Gravdal, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Nisau Holding AS?
Marius Aune Gravdal er registrert som styreleder i Nisau Holding AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem eier Nisau Holding AS?
Nisau Holding AS eies i hovedsak av Marius Aune Gravdal (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Nisau Holding AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,60 mill kr. Egenkapitalen var 20,43 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Nisau Holding AS?
I 2025 hadde Nisau Holding AS et driftsresultat på 822 539 kr.
Hvem fører regnskapet til Nisau Holding AS?
4sight AS er registrert som regnskapsfører for Nisau Holding AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.