Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Vålerveien 180 Holding AS

Org.nr 917326665
Omsetning
769 274
−34,4 %
Resultat
−160 393
7 års regnskap
Mer

Om Vålerveien 180 Holding AS

Vålerveien 180 Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Hans Isak Larsson er styrets leder. I 2025 hadde Vålerveien 180 Holding AS en omsetning på 769 274 kr, en nedgang på 34 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 160 393 kr. Egenkapitalen var 13,49 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Eats 7 AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 675 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bærum, og ett av 76 535 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 629 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet

Investering i fast eiendom og selskaper som eier fast eiendom, herunder kjøp, salg, utvikling og utleie av fast eiendom.

Formål

Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.

API og MCPGET /company/917326665

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/917326665" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "917326665",
  "name": "VÅLERVEIEN 180 HOLDING AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.200",
  "nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "BÆRUM", "county": "AKERSHUS", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "917326665" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Vålerveien 180 Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Bærum holder Vålerveien 180 Holding AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Vålerveien 180 Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −34,4 % fra 2024 · −64,3 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025769 274 kr−199 909 kr−160 393 kr13,53 mill kr13,49 mill kr43 755 kr
20241,17 mill kr−207 471 kr−158 530 kr16,96 mill kr12,54 mill kr4,42 mill kr
20232,72 mill kr1,39 mill kr1,09 mill kr17,77 mill kr12,69 mill kr5,07 mill kr
20223,28 mill kr606 395 kr472 855 kr28,19 mill kr11,60 mill kr16,59 mill kr
20212,16 mill kr−179 118 kr−523 656 kr28,31 mill kr12,03 mill kr16,28 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler13,53 mill kr
Anleggsmidler69 %9,29 mill krOmløpsmidler31 %4,24 mill kr
Egenkapital og gjeld13,53 mill kr
Innskutt egenkapital102 %13,81 mill krOpptjent egenkapital-2 %−318 923 krKortsiktig gjeld0 %43 755 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader969 183 kr
Finansinntekter3 574 kr
Finanskostnader9 299 kr
Netto finans−5 725 kr
Ordinært resultat før skatt−205 634 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025-regnskapet er andre driftskostnader den største kostnadsposten, og posten oversteg driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.

Til gode hos konsernselskaper
4,2 mill kr (31 % av balansen)
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/917326665/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/917326665/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "917326665",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 769274,
      "operating_profit": -199909,
      "net_profit": -160393,
      "equity": 13486869,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 1173490,
      "operating_profit": -207471,
      "net_profit": -158530,
      "equity": 12535851,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "917326665" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Vålerveien 180 Holding AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Vålerveien 180 Holding AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Vålerveien 180 Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?

Roller og styre3

Styre

2Sist endret 15.07.2026
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 29.01.2025
Regnskapsfører
repr. MOSS REVISJONSKONTOR ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/917326665/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/917326665/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "917326665",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    { "role_type": "Styremedlem", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "917326665" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Vålerveien 180 Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Vålerveien 180 Holding AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Vålerveien 180 Holding AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 11 ute

Inn (1)
Ut (11)

… og 3 flere

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Eats 7 ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %320 000

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/917326665/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/917326665/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "917326665",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "EATS 7 AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "917326665" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Vålerveien 180 Holding AS eier Eats 7 AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Vålerveien 180 Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Vålerveien 180 Holding AS, og hvor store eierandeler har de?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Vålerveien 180 Holding ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomBærum−

Kunngjøringer41

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/917326665/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/917326665/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "917326665",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-15", "type": "Vedtektsfestet formål", … },
    { "dato": "2026-07-15", "type": "Vedtektsdato", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917326665" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble styret i Vålerveien 180 Holding AS sist endret?
  • Har Vålerveien 180 Holding AS endret aksjekapitalen de siste årene?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Vålerveien 180 Holding AS i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +Hans Isak Larsson(Styrets leder)+Lars Christian Stugaard(Styremedlem)−Dag Erland Tangen(Styrets leder)−Erik Andreas Tangen Skoglund(Varamedlem)
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Navn:VÅLERVEIEN HOLDING AS→VÅLERVEIEN 180 HOLDING ASAdresse:Vålerveien 180→Fornebuveien 40Postnummer:1599→1366Poststed:MOSS→LYSAKERKommune:MOSS→BÆRUM
  3. Endring i roller og styre
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel99,7 %37,0 %
Likviditetsgrad96,811,76
Gjeldsgrad0,001,06
Egenkapitalrentabilitet-1,2 %5,7 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/917326665/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/917326665/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "917326665",
  "nace_code": "68.200",
  "industry_count": 64534,
  "revenue": { "value": 769274, "percentile": 0.5618 },
  "operating_margin": { "value": -0.2599, "percentile": 0.1441 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "917326665" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Vålerveien 180 Holding AS blant de 64534 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Vålerveien 180 Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Vålerveien 180 Holding AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?

Godt å vite om Vålerveien 180 Holding AS

Hvor stor er bransjen Vålerveien 180 Holding AS tilhører?

Vålerveien 180 Holding AS er ett av 1 675 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bærum, og ett av 76 535 på landsbasis.

Hvor lenge har Vålerveien 180 Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Vålerveien 180 Holding AS ble etablert i 2016 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 41 % av selskapene i bransjen.

Hvilken status har Vålerveien 180 Holding AS i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vålerveien 180 Holding AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem er styreleder i Vålerveien 180 Holding AS?

Styrets leder i Vålerveien 180 Holding AS er Hans Isak Larsson. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.

Hvilke eiere står bak Vålerveien 180 Holding AS?

Største aksjonær i Vålerveien 180 Holding AS er Eats 7 AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hva omsatte Vålerveien 180 Holding AS for i 2025?

Vålerveien 180 Holding AS hadde i 2025 en omsetning på 769 274 kr og et underskudd på 160 393 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor lønnsom er driften i Vålerveien 180 Holding AS?

Driftsresultatet for 2025 var −199 909 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.

Hvor mye egenkapital har Vålerveien 180 Holding AS?

Ved utgangen av 2025 hadde Vålerveien 180 Holding AS en egenkapital på 13,49 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 99,7 %.

Hvor solid er økonomien i Vålerveien 180 Holding AS?

Basert på regnskapstallene for 2025 har Vålerveien 180 Holding AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.

Hvilket org.nr har Vålerveien 180 Holding AS?

Organisasjonsnummeret til Vålerveien 180 Holding AS er 917 326 665. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 15.06.2016.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Akershus