Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Stablecare AS

Org.nr 915156428
Omsetning
0
−100 %
Resultat
−147 047
7 års regnskap
Mer

Om Stablecare AS

Stablecare AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Arendal, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Svend Heier er daglig leder, og Svend Heier er styreleder. I 2025 hadde Stablecare AS en omsetning på 0 kr, en nedgang på 100 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 147 047 kr. Egenkapitalen var −141 030 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Attol AS med 74,6 % av aksjene. Selskapet er ett av 47 innen industri-, produkt- og motedesignvirksomhet i Arendal, og ett av 5 458 i Norge. Det er eldre enn 82 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet

Designe og produsere for å stabilisere mennesker og ting under transport.

Formål

Utvikle, produsere og selge stabiliserte plattformer for bruk ved transport, herunder foreta investeringer og plasseringer, herunder å delta i andre selskaper, samt drive virksomhet som naturlig henger sammen med selskapets aktivitet.

API og MCPGET /company/915156428

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915156428" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915156428",
  "name": "STABLECARE AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "74.110",
  "nace_desc": "Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "ARENDAL", "county": "AGDER", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "915156428" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Stablecare AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Arendal holder Stablecare AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Stablecare AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −100 % fra 2024

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20250 kr−51 244 kr−147 047 kr1,66 mill kr−141 030 kr1,80 mill kr
2024610 000 kr−57 678 kr−170 452 kr2,18 mill kr6 017 kr2,17 mill kr
2023525 000 kr−493 363 kr−567 367 kr2,69 mill kr176 469 kr2,52 mill kr
2022315 000 kr−265 016 kr−284 009 kr2,84 mill kr743 835 kr2,10 mill kr
2021786 000 kr−159 398 kr−159 437 kr1,56 mill kr1,03 mill kr530 109 kr

Balanse

2025
Eiendeler1,66 mill kr
Anleggsmidler86 %1,43 mill krOmløpsmidler14 %226 115 kr
Egenkapital og gjeld1,66 mill kr
Innskutt egenkapital109 %1,80 mill krOpptjent egenkapital-117 %−1,94 mill krLangsiktig gjeld104 %1,72 mill krKortsiktig gjeld4 %74 079 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader51 244 kr
Finansinntekter5 439 kr
Finanskostnader101 242 kr
Netto finans−95 803 kr
Ordinært resultat før skatt−147 047 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 38 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 13 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

API og MCPGET /company/915156428/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915156428/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915156428",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -51244, "net_profit": -147047, "equity": -141030, … },
    { "year": 2024, "revenue": 610000, "operating_profit": -57678, "net_profit": -170452, "equity": 6017, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "915156428" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye falt omsetningen til Stablecare AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
  • Hvor stort underskudd hadde Stablecare AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stablecare AS de siste årene.

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 26.08.2022
Svend Heier(f. 1950)
Daglig lederSignaturProkura

Styre

2Sist endret 18.07.2024
Svend Heier(f. 1950)
Styrets lederSignaturProkura
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

2Sist endret 21.07.2021
Regnskapsfører
repr. KLART REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
Regnskapsfører
repr. AGDER-TEAM REVISJON ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/915156428/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915156428/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915156428",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "915156428" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Stablecare AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Stablecare AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Stablecare AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 ute · 1 endret eierandel

Ut (1)
  • Ingrid Anita Damlihadde 10 %
Endret (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Attol ASSelskapOrdinære aksjer74,6 %2 910
Verd Investering ASSelskapOrdinære aksjer15,4 %600
Øyvind IsachsenPersonOrdinære aksjer8,5 %330
Tom Ivar HorveiPersonOrdinære aksjer1,5 %60

4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/915156428/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915156428/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915156428",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "ATTOL AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 74.62, "year": 2025, … },
    {
      "shareholder_name": "VERD INVESTERING AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 15.38,
      "year": 2025,
      …
    },
    …
  ],
  "total": 4
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "915156428" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Stablecare AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Stablecare AS eier Attol AS, og hvem eier resten?
  • Er Stablecare AS eid av selskaper eller av privatpersoner?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Øyvind Isachsen
8,5 %
Spredt eierskap i Dnb Bank ASA (501+ aksjonærer)Spredt
1,4 %
Vis 12 flere eiere ↓
Spredt eierskap i Arendals Fossekompani ASA (501+ aksjonærer)Spredt
Største direkte aksjonærer i Arendals Fossekompani ASA
0,1 %

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Stablecare ASBEDRIndustri-, produkt- og motedesignvirksomhetArendal−

Kunngjøringer27

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/915156428/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915156428/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915156428",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-06-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-06-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915156428" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Stablecare AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Stablecare AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Stablecare AS sist endret?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Offentlig støtte registrert
    Innovasjon Norge:Risikolån og garantier(1 042 500 kr)

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel-8,5 %40,7 %
Likviditetsgrad3,051,48

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/915156428/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915156428/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915156428",
  "nace_code": "74.110",
  "industry_count": 2056,
  "revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0025 },
  "operating_margin": null,
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "915156428" })

Spør AI-assistenten

  • Er Stablecare AS blant de største selskapene innen industri-, produkt- og motedesignvirksomhet?
  • Hvor solid er Stablecare AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvor ligger Stablecare AS blant de 2056 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Offentlig støtte

Stablecare AS er registrert med 6 tildelinger fra Innovasjon Norge (6,89 mill kr), 1 forskningsprosjekt fra Forskningsrådet og 1 SkatteFUNN-søknad, 1 godkjent.

6 tildelinger, til sammen 6,89 mill kr
DatoKategoriUnderkategoriBeløpType
21.10.2022Risikolån og garantierLandsdekkende garantier1,04 mill krGaranti
14.6.2022InnovasjonstilskuddForsknings- og utviklingstilskudd1,05 mill krTilskudd
11.6.2020Ekstraordinære tiltakKoronatiltak1,15 mill krTilskudd
27.6.2017InnovasjonstilskuddForsknings- og utviklingstilskudd3,00 mill krTilskudd
13.7.2016OppstartstilskuddLandsdekkende etablerertilskudd500 000 krTilskudd
21.5.2015OppstartstilskuddLandsdekkende etablerertilskudd150 000 krTilskudd

Kilde: Innovasjon Norge

Analyse: Hvor mye offentlig støtte endte i konkurs? →

API og MCPGET /company/915156428/grants

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915156428/grants" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915156428",
  "innovasjon_norge": [
    {
      "virkemiddelkategori": "Risikolån og garantier",
      "innvilget_belop": 1042500,
      "innvilget_dato": "2022-10-21",
      …
    },
    …
  ],
  "forskningsradet": [
    {
      "prosjekttittel": "Stabiliserte bårebrett for ambulanser.",
      "prosjektstart": 2015,
      "tildelt_belop": 0,
      …
    }
  ],
  "skattefunn": [
    { "prosjekttittel": "StableTrans", "godkjent": true, "innsendt_dato": "2016-08-31", … }
  ]
}

MCP

get_company_grants({ "org_no": "915156428" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilke forskningsprosjekter har Stablecare AS hatt hos Forskningsrådet?
  • Oppsummer all offentlig støtte til Stablecare AS per år.
  • Hvilken offentlig støtte har Stablecare AS fått?

Godt å vite om Stablecare AS

Hvor stor er bransjen Stablecare AS tilhører?

Stablecare AS er ett av 47 selskaper innen industri-, produkt- og motedesignvirksomhet i Arendal, og ett av 5 458 på landsbasis.

Hvor lenge har Stablecare AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Stablecare AS ble etablert i 2015 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 82 % av selskapene.

Er Stablecare AS et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stablecare AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Stablecare AS?

Svend Heier er registrert som daglig leder i Stablecare AS.

Hvem er styreleder i Stablecare AS?

Styrets leder i Stablecare AS er Svend Heier. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.

Hvem er største aksjonær i Stablecare AS?

Største aksjonær i Stablecare AS er Attol AS med 74,6 % av aksjene, fulgt av Verd Investering AS (15,4 %) og Øyvind Isachsen (8,5 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hva omsatte Stablecare AS for i 2025?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr, ned 100 % fra 2024. Egenkapitalen var −141 030 kr ved årsslutt.

Hvor mye egenkapital har Stablecare AS?

Ved utgangen av 2025 hadde Stablecare AS en egenkapital på −141 030 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −8,5 %.

Er Stablecare AS MVA-registrert?

Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2016. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.

Hvilken regnskapsfører bruker Stablecare AS?

I Enhetsregisteret er Stablecare AS registrert med regnskapsfører Klart Regnskap AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Agder