- Omsetning
- 10,0 mill
- +9,1 %
- Resultat
- −2,7 mill
- −1 016,3 %
- Ansatte
- 6
Om Stable AS
Stable AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Arendal, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2002 og har vært i drift i 24 år. Svend Heier er daglig leder, og Svend Heier er styreleder. Selskapet er ett av 47 innen industri-, produkt- og motedesignvirksomhet i Arendal, og ett av 5 458 i Norge. Det er eldre enn 97 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Design, utvikling og sammenstilling av stabiliserte plattformer.
Formål
Utvikling, produksjon og markedsføring av marine stabiliserte platformer og tilknyttede tjenester, samt deltagelse i andre selskaper og hva hermed står i forbindelse.
AI-sammendrag
Konsentrert eierskap gjennom ATTOL AS med nesten to tredjedeler av aksjene gir tydelig styring av et nisjeselskap innen marine stabiliserte plattformer. Med bare 6 ansatte og en omsetning på 10 mrd kr plasserer virksomheten seg blant de mest omsetningssterke i bransjen relativt til bemanningen, men underskuddet på 3 mrd kr og en egenkapitalandel godt under snittet signaliserer sårbar finansiell stilling til tross for veksten på 9%.
API og MCPGET /company/984401507
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984401507" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984401507",
"name": "STABLE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "74.110",
"nace_desc": "Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet",
"employees": 6,
"address": { "municipality": "ARENDAL", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "984401507" })Spør AI-assistenten
Hva driver Stable AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Stable AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Stable AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +9,1 % fra 2024 · +112,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9,96 mill kr | −2,65 mill kr | −2,72 mill kr | 8,03 mill kr | 2,09 mill kr | 5,94 mill kr |
| 2024 | 9,13 mill kr | 269 882 kr | 297 332 kr | 11,52 mill kr | 4,73 mill kr | 6,79 mill kr |
| 2023 | 8,23 mill kr | 586 085 kr | 587 649 kr | 7,00 mill kr | 4,26 mill kr | 2,74 mill kr |
| 2022 | 5,38 mill kr | −176 237 kr | −101 255 kr | 303 622 kr | 669 734 kr | 2,63 mill kr |
| 2021 | 4,68 mill kr | 515 302 kr | 498 639 kr | 6,25 mill kr | 3,69 mill kr | 2,56 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 50 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 45 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/984401507/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984401507/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984401507",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 9957283,
"operating_profit": -2649925,
"net_profit": -2724425,
"equity": 2086139,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 9128762,
"operating_profit": 269882,
"net_profit": 297332,
"equity": 4733214,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "984401507" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Stable AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Stable AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Stable AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 20.10.2004Styre
3Sist endret 18.07.2024Regnskapsfører
1Sist endret 13.07.2021Revisor
1Sist endret 27.05.2013API og MCPGET /company/984401507/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984401507/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984401507",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "984401507" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Stable AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Stable AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Stable AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 2 endret eierandel
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Attol AS | Selskap | Ordinære aksjer | 65,9 % | 521 517 |
| Øyvind Isachsen | Person | Ordinære aksjer | 12,6 % | 99 596 |
| Rune Mathias Eriksen | Person | Ordinære aksjer | 8,8 % | 69 934 |
| Hfl AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6,7 % | 52 600 |
| Terje Dag Tønnessen | Person | Ordinære aksjer | 4,5 % | 35 500 |
| Ralph Georg Omli | Person | Ordinære aksjer | 1,5 % | 12 201 |
6 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/984401507/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984401507/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984401507",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ATTOL AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 65.9, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "HFL AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 6.65, "year": 2025, … },
…
],
"total": 6
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "984401507" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Stable AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stable AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Stable AS eier Attol AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Attol AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/984401507/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984401507/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984401507",
"chain": [
{ "org_no": "985206147", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "984401507", "owner_pct": 65.9, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "984401507" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Stable AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Stable AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stable AS | BEDR | Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet | Arendal | 6 |
Kunngjøringer94
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.6.2026 | Kapital ↗ |
| 23.6.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 1.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.5.2025 | Kapital ↗ |
| 14.5.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 21.1.2025 | Kapital ↗ |
| 21.1.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 18.7.2024 | Styre ↗ |
| 8.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/984401507/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984401507/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984401507",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-06-23", "type": "Kapital", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "984401507" })Spør AI-assistenten
Når leverte Stable AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Stable AS sist endret?
Har Stable AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 45,0 % av driftsinntektene — 12,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -26,6 % | 0,2 % |
| Resultatmargin | -27,4 % | 0,0 % |
| Egenkapitalandel | 26,0 % | 40,7 % |
| Likviditetsgrad | 4,19 | 1,48 |
| Gjeldsgrad | 2,85 | 0,44 |
| Egenkapitalrentabilitet | -130,6 % | -0,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +9,1 % | +6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,66 mill kr | 1,16 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 50,2 % | 37,9 % |
| Lønnskostnad | 45,0 % | 32,1 % |
| Annen driftskostnad | 31,0 % | 21,0 % |
| Avskrivninger | 0,4 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/984401507/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984401507/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984401507",
"nace_code": "74.110",
"industry_count": 2056,
"revenue": { "value": 9957283, "percentile": 0.9465 },
"operating_margin": { "value": -0.2661, "percentile": 0.3136 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "984401507" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Stable AS blant de 2056 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Stable AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Stable AS blant de største selskapene innen industri-, produkt- og motedesignvirksomhet?
Offentlig støtte
Stable AS er registrert med 3 forskningsprosjekter fra Forskningsrådet (9,28 mill kr) og 7 SkatteFUNN-søknader, 5 godkjent.
| Periode | Prosjekt | Aktivitet | Tildelt | Status |
|---|---|---|---|---|
| 2024–2026 | Bevegelseskompensert landingssystem for maritime droneoperasjoner | MARITIMFORSK | 5,90 mill kr | Bevilgning |
| 2023–2024 | Stabilized RPAS Landing Pad for Small Naval Vessels | PES Horisont Europa | 180 000 kr | Avsluttet |
| 2020–2023 | Marine Stabilized Platform for off-the-shelf inspection drones | Maritim virksomhet og offshore operasjoner 2 | 3,20 mill kr | Avsluttet |
Kilde: Forskningsrådet
API og MCPGET /company/984401507/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984401507/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984401507",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [
{
"prosjekttittel": "Bevegelseskompensert landingssystem for maritime droneoperasjoner",
"prosjektstart": 2024,
"tildelt_belop": 5900000,
…
},
…
],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Droneplattform for havvindindustrien",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2024-08-30",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "984401507" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Stable AS fått?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Stable AS søkt om, og ble de godkjent?
Hvilke forskningsprosjekter har Stable AS hatt hos Forskningsrådet?
Immaterielle rettigheter
Stable AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| STABLE ↗ | 201314446 | − | Henlagt | − |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+6 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Stable AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stable AS?
Det er registrert 5 458 selskaper i Norge innen industri-, produkt- og motedesignvirksomhet, hvorav 47 i Arendal.
Er Stable AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2002, som er lenger enn 97 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 20 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Stable AS?
Stable AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Stable AS?
Stable AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Stable AS?
Daglig leder i Stable AS er Svend Heier, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Stable AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Attol AS største eier i Stable AS med 65,9 % av aksjene. Nest størst er Øyvind Isachsen med 12,6 %.
Hva er omsetningen til Stable AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 9,96 mill kr, opp 9 % fra 2024. Egenkapitalen var 2,09 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Stable AS?
I 2025 hadde Stable AS et driftsresultat på −2,65 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på −26,6 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.