Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Sabrura Lade AS

Org.nr 914218322
Omsetning
14,7 mill
+6,9 %
Resultat
639 874
7 års regnskap
Ansatte
26
+6 siden mars
Mer

Om Sabrura Lade AS

Sabrura Lade AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Diana Nielsen er daglig leder, og Diana Nielsen er styreleder. I 2025 hadde Sabrura Lade AS en omsetning på 14,68 mill kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 639 874 kr. Egenkapitalen var 30 247 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Diana Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 455 innen drift av restauranter i Trondheim, og ett av 11 260 i Norge. Det er eldre enn 70 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).

Aktivitet og formål

Drift av restaurant samt alt som hermed hører med.

API og MCPGET /company/914218322

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/914218322" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "914218322",
  "name": "SABRURA LADE AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "56.110",
  "nace_desc": "Drift av restauranter",
  "employees": 26,
  "address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "914218322" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Sabrura Lade AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Sabrura Lade AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Trondheim holder Sabrura Lade AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +6,9 % fra 2024 · +19,7 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202514,68 mill kr822 598 kr639 874 kr4,57 mill kr30 247 kr4,54 mill kr
202413,73 mill kr851 kr−17 205 kr4,18 mill kr1,36 mill kr2,82 mill kr
202313,99 mill kr696 020 kr458 583 kr5,10 mill kr1,40 mill kr3,69 mill kr
202213,72 mill kr304 155 kr159 387 kr5,65 mill kr1,54 mill kr4,11 mill kr
202112,26 mill kr1,01 mill kr724 438 kr4,99 mill kr1,38 mill kr3,60 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler4,57 mill kr
Anleggsmidler54 %2,49 mill krOmløpsmidler46 %2,08 mill kr
Egenkapital og gjeld4,57 mill kr
Innskutt egenkapital1 %30 000 krOpptjent egenkapital0 %247 krKortsiktig gjeld99 %4,54 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader13,85 mill kr
Finansinntekter3 097 kr
Finanskostnader6 216 kr
Netto finans−3 119 kr
Ordinært resultat før skatt819 479 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 32 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 27 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 36 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Gjeld til konsernselskaper
36 000 kr (1 % av balansen)
Avgitt konsernbidrag
6 700 kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/914218322/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/914218322/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "914218322",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 14675700,
      "operating_profit": 822598,
      "net_profit": 639874,
      "equity": 30247,
      …
    },
    { "year": 2024, "revenue": 13729930, "operating_profit": 851, "net_profit": -17205, "equity": 1363108, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "914218322" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Sabrura Lade AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Sabrura Lade AS i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Sabrura Lade AS fra 2024 til 2025?

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 24.02.2020
Diana Nielsen(f. 1985)
Daglig lederSignatur

Styre

1Sist endret 15.07.2022
Diana Nielsen(f. 1985)
Styrets lederSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 24.05.2019
Regnskapsfører
repr. AST REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 20.12.2018
Revisor
repr. ERNST & YOUNG ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/914218322/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/914218322/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "914218322",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "914218322" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Sabrura Lade AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Sabrura Lade AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Sabrura Lade AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

Inn (1)
Ut (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Diana Holding ASSelskapA-aksjer100,0 %300

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/914218322/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/914218322/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "914218322",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "DIANA HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "914218322" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Sabrura Lade AS eier Diana Holding AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Sabrura Lade AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Sabrura Lade AS, og hvor store eierandeler har de?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Sabrura Lade ASBEDRDrift av restauranterTrondheim26

Kunngjøringer22

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/914218322/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/914218322/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "914218322",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-08-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-06-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "914218322" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Sabrura Lade AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Sabrura Lade AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Sabrura Lade AS sist endret?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:25→26
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:23→25
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:22→23
  5. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:21→22

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 27,1 % av driftsinntektene — 12,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin5,6 %1,5 %
Resultatmargin4,4 %1,1 %
Egenkapitalandel0,7 %13,7 %
Likviditetsgrad0,460,95
Gjeldsgrad150,161,86
Egenkapitalrentabilitet2115,5 %20,9 %
Omsetningsvekst (siste år)+6,9 %+4,0 %
Omsetning per ansatt564 450 kr561 386 kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad31,5 %31,3 %
Lønnskostnad27,1 %39,4 %
Annen driftskostnad32,5 %23,7 %
Avskrivninger3,3 %1,3 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/914218322/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/914218322/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "914218322",
  "nace_code": "56.110",
  "industry_count": 7995,
  "revenue": { "value": 14675700, "percentile": 0.8764 },
  "operating_margin": { "value": 0.0561, "percentile": 0.6719 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "914218322" })

Spør AI-assistenten

  • Er Sabrura Lade AS blant de største selskapene innen drift av restauranter?
  • Hvor solid er Sabrura Lade AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sabrura Lade AS på i bransjen?

Folk spør om Sabrura Lade AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sabrura Lade AS?

Det er registrert 11 260 selskaper i Norge innen drift av restauranter, hvorav 455 i Trondheim.

Er Sabrura Lade AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 70 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 350 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Sabrura Lade AS i Enhetsregisteret?

Sabrura Lade AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva driver Sabrura Lade AS med?

Sabrura Lade AS driver innen drift av restauranter, med NACE-kode 56.110 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Drift av restaurant samt alt som hermed hører med.

Hva betyr organisasjonsformen AS?

Sabrura Lade AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er daglig leder i Sabrura Lade AS?

Daglig leder i Sabrura Lade AS er Diana Nielsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem sitter i styret i Sabrura Lade AS?

Diana Nielsen er registrert som styreleder i Sabrura Lade AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvilke eiere står bak Sabrura Lade AS?

Sabrura Lade AS eies i hovedsak av Diana Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hvordan går det økonomisk med Sabrura Lade AS?

Sabrura Lade AS hadde i 2025 en omsetning på 14,68 mill kr og et overskudd på 639 874 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Trøndelag