Major - Stuen AS
- Omsetning
- 12,1 mill
- +24,3 %
- Resultat
- −2 582
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 27
- +10 siden mars
Om Major - Stuen AS
Major - Stuen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Fredrikstad, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 1990 og har vært i drift i 36 år. Markus Nagele er daglig leder, og Asle Henrik Bjerkebakke er styreleder. I 2025 hadde Major - Stuen AS en omsetning på 12,12 mill kr, en økning på 24 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 2 582 kr. Egenkapitalen var 1,38 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Willy Roger Bjerkebakke med 30,9 % av aksjene. Selskapet er ett av 198 innen drift av restauranter i Fredrikstad, og ett av 11 260 i Norge. Det er eldre enn 98 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet og formål
Restaurantdrift og alt hva herved står i forbindelse.
API og MCPGET /company/856751252
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/856751252" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "856751252",
"name": "MAJOR - STUEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.110",
"nace_desc": "Drift av restauranter",
"employees": 27,
"address": { "municipality": "FREDRIKSTAD", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "856751252" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Major - Stuen AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Major - Stuen AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Major - Stuen AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +24,3 % fra 2024 · +40,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12,12 mill kr | −29 084 kr | −2 582 kr | 3,79 mill kr | 1,38 mill kr | 2,41 mill kr |
| 2024 | 9,75 mill kr | −80 839 kr | −38 423 kr | 3,51 mill kr | 1,38 mill kr | 2,13 mill kr |
| 2023 | 9,70 mill kr | −315 132 kr | −245 413 kr | 3,78 mill kr | 1,42 mill kr | 2,36 mill kr |
| 2022 | 9,83 mill kr | 473 692 kr | 354 863 kr | 4,33 mill kr | 1,67 mill kr | 2,66 mill kr |
| 2021 | 8,64 mill kr | 768 399 kr | 731 599 kr | 3,14 mill kr | 1,31 mill kr | 1,83 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 46 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 38 prosent av eiendelene.
API og MCPGET /company/856751252/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/856751252/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "856751252",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 12122269,
"operating_profit": -29084,
"net_profit": -2582,
"equity": 1379420,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 9749248,
"operating_profit": -80839,
"net_profit": -38423,
"equity": 1382003,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "856751252" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Major - Stuen AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Major - Stuen AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Major - Stuen AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 11.01.1995Styre
5Sist endret 30.11.2021Regnskapsfører
1Sist endret 19.01.2026Revisor
1Sist endret 08.02.2022API og MCPGET /company/856751252/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/856751252/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "856751252",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "856751252" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Major - Stuen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Major - Stuen AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Major - Stuen AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 4 endret eierandel
- Zaradasht Alihadde 16,9 %
- Aktiv Ressurs AS0,2 % → 24,1 %
- Valon Mjaki26,2 % → 13,6 %
- Willy Roger Bjerkebakke27,7 % → 30,9 %
- Markus Nagele27,5 % → 30,6 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Willy Roger Bjerkebakke | Person | Ordinære aksjer | 30,9 % | 386 |
| Markus Nagele | Person | Ordinære aksjer | 30,6 % | 383 |
| Aktiv Ressurs AS | Selskap | Ordinære aksjer | 24,1 % | 301 |
| Valon Mjaki | Person | Ordinære aksjer | 13,6 % | 170 |
| Erna Irene Martinsen | Person | Ordinære aksjer | 0,8 % | 10 |
5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/856751252/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/856751252/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "856751252",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "AKTIV RESSURS AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 24.08, "year": 2025, … },
…
],
"total": 5
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "856751252" })Spør AI-assistenten
Er Major - Stuen AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Major - Stuen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Major - Stuen AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Major - Stuen AS | BEDR | Drift av restauranter | Fredrikstad | 27 |
Kunngjøringer46
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 21.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.4.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.2.2022 | Revisor ↗ |
| 30.11.2021 | Styre ↗ |
| 12.10.2021 | Revisor ↗ |
| 9.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/856751252/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/856751252/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "856751252",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-04-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "856751252" })Spør AI-assistenten
Har Major - Stuen AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Major - Stuen AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Major - Stuen AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:25→27
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:22→25
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:24→22
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:18→24
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 45,7 % av driftsinntektene — 6,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -0,2 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | -0,0 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 36,4 % | 13,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,20 | 0,95 |
| Gjeldsgrad | 1,75 | 1,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | -0,2 % | 20,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +24,3 % | +4,0 % |
| Omsetning per ansatt | 448 972,926 kr | 561 386 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 31,2 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 45,7 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 22,4 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 0,9 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/856751252/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/856751252/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "856751252",
"nace_code": "56.110",
"industry_count": 7993,
"revenue": { "value": 12122269, "percentile": 0.8384 },
"operating_margin": { "value": -0.0024, "percentile": 0.4178 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "856751252" })Spør AI-assistenten
Er Major - Stuen AS blant de største selskapene innen drift av restauranter?
Hvor solid er Major - Stuen AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Major - Stuen AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Major - Stuen AS
Hvor stor er bransjen Major - Stuen AS tilhører?
Major - Stuen AS er ett av 198 selskaper innen drift av restauranter i Fredrikstad, og ett av 11 260 på landsbasis.
Hvor lenge har Major - Stuen AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Major - Stuen AS ble etablert i 1990 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 98 % av selskapene.
Hva er statusen til Major - Stuen AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Major - Stuen AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Major - Stuen AS med?
Major - Stuen AS er registrert i bransjen Drift av restauranter (næringskode 56.110). Registrert aktivitet: Restaurantdrift og alt hva herved står i forbindelse.
Hvem leder Major - Stuen AS?
Markus Nagele er registrert som daglig leder i Major - Stuen AS.
Hvem er største aksjonær i Major - Stuen AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Willy Roger Bjerkebakke største eier i Major - Stuen AS med 30,9 % av aksjene. Nest størst er Markus Nagele med 30,6 %.
Hva omsatte Major - Stuen AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 12,12 mill kr, opp 24 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,38 mill kr ved årsslutt.
Hvor mange jobber i Major - Stuen AS?
Det er registrert 27 ansatte i Major - Stuen AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.