Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Rebus Sør-Vest AS

Org.nr 912700933
Omsetning
1,8 mill
+24,6 %
Resultat
−771 658
7 års regnskap

Om Rebus Sør-Vest AS

Rebus Sør-Vest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Eiendomsforvaltning på oppdrag. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Helene Olsen-Beck er daglig leder, og Thomas Gerhard Dahle er styreleder. I 2025 hadde Rebus Sør-Vest AS en omsetning på 1,82 mill kr, en økning på 25 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 771 658 kr. Egenkapitalen var 84,45 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Rebus Utvikling AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 211 innen eiendomsforvaltning på oppdrag i Oslo, og ett av 12 876 i Norge. Det ble etablert samme år som 408 andre selskaper i bransjen.

Aktivitet

Eie, kjøpe, selge, utvikle, drifte og forvalte eiendom, samt aktivitet som hører naturlig sammen med dette herunder deltagelse i andre selskaper.

Formål

Kjøp, utvikling, drift, forvaltning og salg av eiendom, særlig med sikte på å dekke behovet til REMA 1000 i Norge, samt aktivitet som hører naturlig sammen med dette herunder deltagelse i andre selskaper.

API og MCPGET /company/912700933

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912700933" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912700933",
  "name": "REBUS SØR-VEST AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.320",
  "nace_desc": "Eiendomsforvaltning på oppdrag",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "912700933" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Rebus Sør-Vest AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Rebus Sør-Vest AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Oslo holder Rebus Sør-Vest AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +24,6 % fra 2024 · +43,2 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20251,82 mill kr−1,84 mill kr−771 658 kr157,66 mill kr84,45 mill kr73,20 mill kr
20241,46 mill kr−2,25 mill kr−4,81 mill kr105,78 mill kr85,23 mill kr20,55 mill kr
20231,39 mill kr−2,11 mill kr−2,30 mill kr97,72 mill kr90,04 mill kr7,68 mill kr
20221,41 mill kr−1,56 mill kr898 430 kr151,07 mill kr92,33 mill kr58,74 mill kr
20211,27 mill kr−1,93 mill kr−1,07 mill kr95,36 mill kr89,81 mill kr5,55 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler157,66 mill kr
Anleggsmidler97 %152,19 mill krOmløpsmidler3 %5,46 mill kr
Egenkapital og gjeld157,66 mill kr
Innskutt egenkapital30 %47,65 mill krOpptjent egenkapital23 %36,81 mill krLangsiktig gjeld11 %17,79 mill krKortsiktig gjeld35 %55,41 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader3,66 mill kr
Finansinntekter3,82 mill kr
Finanskostnader2,97 mill kr
Netto finans855 267 kr
Ordinært resultat før skatt−980 322 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025-regnskapet er lønnskostnader den største kostnadsposten, og posten oversteg driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte for regnskapsåret.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Til gode hos konsernselskaper
4,5 mill kr (3 % av balansen)
Gjeld til konsernselskaper
18 mill kr (11 % av balansen)
Renteinntekt fra konsernselskaper
72 000 kr
Rentekostnad til konsernselskaper
3 mill kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/912700933/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912700933/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912700933",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 1820000,
      "operating_profit": -1835588,
      "net_profit": -771658,
      "equity": 84453591,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 1460864,
      "operating_profit": -2246103,
      "net_profit": -4810855,
      "equity": 85225249,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "912700933" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stort underskudd hadde Rebus Sør-Vest AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Rebus Sør-Vest AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Rebus Sør-Vest AS per år.

Roller og styre6

Daglig leder

1Sist endret 16.09.2025
Daglig lederSignaturProkura

Styre

4Sist endret 14.10.2025
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Revisor

1Sist endret 13.09.2024
Revisor
repr. PRICEWATERHOUSECOOPERS ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/912700933/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912700933/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912700933",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "912700933" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Rebus Sør-Vest AS?
  • List alle roller i Rebus Sør-Vest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Rebus Sør-Vest AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Rebus Utvikling ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %30

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/912700933/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912700933/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912700933",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "REBUS UTVIKLING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "912700933" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Rebus Sør-Vest AS eier Rebus Utvikling AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Rebus Sør-Vest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Rebus Sør-Vest AS, og hvor store eierandeler har de?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Rebus Sør-Vest ASBEDREiendomsforvaltning på oppdragSandnes−

Kunngjøringer51

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/912700933/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912700933/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912700933",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-08-06", "type": "Gjennomføring av fusjon", … },
    { "dato": "2026-07-07", "type": "Kapital", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912700933" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble styret i Rebus Sør-Vest AS sist endret?
  • Har Rebus Sør-Vest AS endret aksjekapitalen de siste årene?
  • Hvilke fusjoner har Rebus Sør-Vest AS vært involvert i?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i aksjekapital
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel53,6 %45,6 %
Likviditetsgrad0,101,87
Gjeldsgrad0,870,74
Egenkapitalrentabilitet-0,9 %6,1 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/912700933/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912700933/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912700933",
  "nace_code": "68.320",
  "industry_count": 4183,
  "revenue": { "value": 1820000, "percentile": 0.7291 },
  "operating_margin": { "value": -1.0086, "percentile": 0.0792 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "912700933" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Rebus Sør-Vest AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Rebus Sør-Vest AS blant de 4183 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Rebus Sør-Vest AS sammenlignet med andre i bransjen?

Investeringer

REBUS SØR-VEST AS eier aksjer i 9 selskaper

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Hundvåg Bensinstasjon ASOslo100,0 %20222025Aktiv
Frakkagjerdvegen 89 ASOslo100,0 %20182025Aktiv
Randabergveien 356 ASSandnes100,0 %20242025Aktiv
Bogafjellsenteret Holding ASOslo100,0 %20252025Slettet
Hommersåk Eiendom ASOslo100,0 %20252025Aktiv
Aksdal Vest ASKarmøy50,0 %20242025Aktiv
Jons Minde Eiendom ASKlepp33,3 %20162025Aktiv
Ullandhaug Eiendom ASSandnes33,3 %20152025Aktiv
Jåtunparken ASStavanger30,0 %20212025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Folk spør om Rebus Sør-Vest AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Rebus Sør-Vest AS?

Det er registrert 12 876 selskaper i Norge innen eiendomsforvaltning på oppdrag, hvorav 1 211 i Oslo.

Er Rebus Sør-Vest AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 52 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 408 andre selskaper i bransjen etablert.

Er Rebus Sør-Vest AS et aktivt selskap?

Rebus Sør-Vest AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Rebus Sør-Vest AS?

Daglig leder i Rebus Sør-Vest AS er Helene Olsen-Beck, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem eier Rebus Sør-Vest AS?

Rebus Sør-Vest AS eies i hovedsak av Rebus Utvikling AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hvordan går det økonomisk med Rebus Sør-Vest AS?

I 2025 omsatte Rebus Sør-Vest AS for 1,82 mill kr, opp 25 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 771 658 kr.

Hvor solid er balansen til Rebus Sør-Vest AS?

Egenkapitalen i Rebus Sør-Vest AS var 84,45 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 53,6 % av totalkapitalen.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Rebus Sør-Vest AS?

Rebus Sør-Vest AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner