Rebus Sør AS
- Omsetning
- 3,2 mill
- +46,6 %
- Resultat
- −4,5 mill
- 7 års regnskap
Om Rebus Sør AS
Rebus Sør AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Eiendomsforvaltning på oppdrag. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Lise Merete Kjelle er daglig leder, og Thomas Gerhard Dahle er styreleder. I 2025 hadde Rebus Sør AS en omsetning på 3,23 mill kr, en økning på 47 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 4,52 mill kr. Egenkapitalen var 1,07 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Rebus Utvikling AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 211 innen eiendomsforvaltning på oppdrag i Oslo, og ett av 12 876 i Norge. Det ble etablert samme år som 446 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Kjøp, salg, utleie og utvikling av fast eiendom, samt aktiviteter som hører naturlig sammen med dette.
API og MCPGET /company/814910172
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/814910172" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "814910172",
"name": "REBUS SØR AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.320",
"nace_desc": "Eiendomsforvaltning på oppdrag",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "814910172" })Spør AI-assistenten
Er Rebus Sør AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Rebus Sør AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Rebus Sør AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +46,6 % fra 2024 · +81,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,23 mill kr | −4,26 mill kr | −4,52 mill kr | 58,20 mill kr | 1,07 mill kr | 57,13 mill kr |
| 2024 | 2,20 mill kr | −3,51 mill kr | −1,30 mill kr | 52,82 mill kr | −383 125 kr | 53,20 mill kr |
| 2023 | 1,83 mill kr | −3,35 mill kr | −3,68 mill kr | 54,36 mill kr | 917 050 kr | 53,45 mill kr |
| 2022 | 1,98 mill kr | −1,57 mill kr | −1,22 mill kr | 9,13 mill kr | 4,60 mill kr | 4,53 mill kr |
| 2021 | 1,78 mill kr | −1,23 mill kr | −956 303 kr | 5,02 mill kr | 3,64 mill kr | 1,38 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 49 prosent av driftsinntektene.
Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 33 mill kr (57 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 55 mill kr (94 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 1,8 mill kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 3,4 mill kr
API og MCPGET /company/814910172/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/814910172/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "814910172",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3227000,
"operating_profit": -4260277,
"net_profit": -4521470,
"equity": 1068333,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2201322,
"operating_profit": -3506741,
"net_profit": -1300175,
"equity": -383125,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "814910172" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Rebus Sør AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Rebus Sør AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Rebus Sør AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 19.08.2025Styre
4Sist endret 14.10.2025Revisor
1Sist endret 13.09.2024API og MCPGET /company/814910172/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/814910172/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "814910172",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "814910172" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Rebus Sør AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Rebus Sør AS?
List alle roller i Rebus Sør AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Rebus Utvikling AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/814910172/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/814910172/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "814910172",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "REBUS UTVIKLING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "814910172" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Rebus Sør AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Rebus Sør AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Rebus Sør AS eier Rebus Utvikling AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Rebus Utvikling AS
9 selskaperDatterselskaper av Rebus Sør AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/814910172/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/814910172/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "814910172",
"chain": [
{ "org_no": "912609987", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "915994415", "owner_pct": 82.15, … },
{ "org_no": "932462753", "owner_pct": 100, … },
…
],
"subsidiaries_total": 3,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "814910172" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Rebus Sør AS?
Hvilke datterselskaper har Rebus Sør AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Rebus Sør AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rebus Sør AS | BEDR | Eiendomsforvaltning på oppdrag | Kristiansand | − |
Kunngjøringer33
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.7.2026 | Kapital ↗ |
| 7.7.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 26.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.10.2025 | Styre ↗ |
| 20.9.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 19.8.2025 | Daglig leder ↗ |
| 31.5.2025 | Styre ↗ |
| 10.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.9.2024 | Revisor ↗ |
| 13.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/814910172/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/814910172/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "814910172",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-07", "type": "Kapital", … },
{ "dato": "2026-07-07", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "814910172" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Rebus Sør AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Rebus Sør AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Rebus Sør AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i aksjekapital
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 182,5 % av driftsinntektene — 149,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -132,0 % | 18,3 % |
| Resultatmargin | -140,1 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 1,8 % | 45,6 % |
| Likviditetsgrad | 16,62 | 1,87 |
| Gjeldsgrad | 53,48 | 0,74 |
| Egenkapitalrentabilitet | -423,2 % | 6,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +46,6 % | +2,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 182,5 % | 32,6 % |
| Annen driftskostnad | 49,5 % | 22,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/814910172/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/814910172/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "814910172",
"nace_code": "68.320",
"industry_count": 4183,
"revenue": { "value": 3227000, "percentile": 0.8284 },
"operating_margin": { "value": -1.3202, "percentile": 0.0694 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "814910172" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Rebus Sør AS på i bransjen?
Hvor ligger Rebus Sør AS blant de 4183 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Rebus Sør AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
REBUS SØR AS eier aksjer i 5 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Snekkerplassen Butikkeiendom AS | Oslo | 100,0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| His 2015 AS | Oslo | 100,0 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| Sangereidåsen Butikkeiendom AS | Oslo | 100,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Yx Eiendom Sør AS | Kristiansand | 50,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Lundsletta Utvikling AS | Kristiansand | 30,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+602 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Rebus Sør AS
Hvor stor er bransjen Rebus Sør AS tilhører?
Rebus Sør AS er ett av 1 211 selskaper innen eiendomsforvaltning på oppdrag i Oslo, og ett av 12 876 på landsbasis.
Hvor lenge har Rebus Sør AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Rebus Sør AS ble etablert i 2015 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 48 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Rebus Sør AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for eiendomsforvaltning på oppdrag er en driftsmargin på 18,3 %. Rebus Sør AS lå på −132 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Rebus Sør AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Rebus Sør AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Rebus Sør AS?
Lise Merete Kjelle er registrert som daglig leder i Rebus Sør AS.
Hvem er største aksjonær i Rebus Sør AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Rebus Utvikling AS største eier i Rebus Sør AS med 100 % av aksjene.
Eier Rebus Sør AS andre selskaper?
Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer Rebus Sør AS 3 selskaper, deriblant Snekkerplassen Butikkeiendom AS, His 2015 AS og Sangereidåsen Butikkeiendom AS.
Går Rebus Sør AS med overskudd?
I 2025 omsatte Rebus Sør AS for 3,23 mill kr, opp 47 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 4,52 mill kr.
Er Rebus Sør AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2015. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.