- Omsetning
- 124 mill
- −36,4 %
- Resultat
- −31,7 mill
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 18
- −1 siden mars
Om Safe4 Security Group AS
Safe4 Security Group AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Vakttjenester ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Sjur Jensen Bay er daglig leder, og Arvid Engebretsen er styreleder. I 2025 hadde Safe4 Security Group AS en omsetning på 123,62 mill kr, en nedgang på 36 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 31,71 mill kr. Egenkapitalen var 70,26 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Jakob Hatteland Invest AS med 11,9 % av aksjene. Selskapet er ett av 58 innen vakttjenester ikke nevnt annet sted i Oslo, og ett av 240 i Norge. Det er eldre enn 65 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (55 %).
Aktivitet
Levere sikkerhetsløsninger, salg av sikkerhetsrelaterte løsninger, monitorering/overvåkning og alarmbehandling lokalt og internasjonalt. Selskapets sekundær aktivitet vil være leveranser av drift, support og konsulenter til sikkerhetsbransjen. Selskapet skal listes som sikkerhetsselskap.
Formål
Levere sikkerhetsløsninger, salg av sikkerhetsrelaterte løsninger, loT-løsninger, monitorering/overvåkning og alarmbehandling lokalt og internasjonalt. Selskapets sekundær aktivitet vil være leveranser av drift, support og konsulenter til sikkerhetsbransjen. Selskapet skal listes som sikkerhets- og vaktselskap.
API og MCPGET /company/912569608
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912569608" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912569608",
"name": "SAFE4 SECURITY GROUP AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "80.090",
"nace_desc": "Vakttjenester ikke nevnt annet sted",
"employees": 18,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912569608" })Spør AI-assistenten
Hvor i Oslo holder Safe4 Security Group AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Safe4 Security Group AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Safe4 Security Group AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −36,4 % fra 2024 · +330,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 123,62 mill kr | −29,28 mill kr | −31,71 mill kr | 131,27 mill kr | 70,26 mill kr | 61,01 mill kr |
| 2024 | 194,48 mill kr | −34,68 mill kr | −50,55 mill kr | 136,73 mill kr | 65,65 mill kr | 71,08 mill kr |
| 2023 | 70,70 mill kr | −24,71 mill kr | −35,08 mill kr | 129,69 mill kr | 68,06 mill kr | 61,63 mill kr |
| 2022 | 37,63 mill kr | −28,26 mill kr | −31,54 mill kr | 70,61 mill kr | 15,31 mill kr | 55,30 mill kr |
| 2021 | 28,69 mill kr | −35,18 mill kr | −39,98 mill kr | 46,64 mill kr | 14,93 mill kr | 31,70 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 67 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 22 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 68 mill kr (52 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 1,3 mill kr (1 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 2,9 mill kr
API og MCPGET /company/912569608/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912569608/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912569608",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 123621771,
"operating_profit": -29284425,
"net_profit": -31705394,
"equity": 70257385,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 194479260,
"operating_profit": -34678063,
"net_profit": -50552435,
"equity": 65653529,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912569608" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Safe4 Security Group AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Safe4 Security Group AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Safe4 Security Group AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre15
Daglig leder
1Sist endret 05.06.2024Styre
12Sist endret 26.08.2026Regnskapsfører
1Sist endret 12.10.2026Revisor
1Sist endret 18.01.2021API og MCPGET /company/912569608/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912569608/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912569608",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912569608" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Safe4 Security Group AS?
List alle roller i Safe4 Security Group AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Safe4 Security Group AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
8 nye · 10 ute
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jakob Hatteland Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 11,9 % | 179 986 |
| Skandinaviska Enskilda Banken Ab | Selskap | Ordinære aksjer | 10,3 % | 155 428 |
| Union Bancaire Privee, Ubp SA | Selskap | Ordinære aksjer | 6,5 % | 98 427 |
| Stenshagen Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,2 % | 63 434 |
| Skips AS Tudor | Selskap | Ordinære aksjer | 3,8 % | 57 472 |
| Kvasshøgdi AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,5 % | 53 564 |
| Mabe Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,3 % | 50 470 |
| Nygata 16 AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,7 % | 41 457 |
| Moro AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,7 % | 41 311 |
| Urkraft AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,6 % | 38 775 |
213 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/912569608/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912569608/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912569608",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "JAKOB HATTELAND INVEST AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 11.89,
"year": 2025,
…
},
{
"shareholder_name": "SKANDINAVISKA ENSKILDA BANKEN AB",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 10.26,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 213
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "912569608" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Safe4 Security Group AS eier Jakob Hatteland Invest AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Safe4 Security Group AS?
Er Safe4 Security Group AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 166 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Datterselskaper av Safe4 Security Group AS
4 selskaperAPI og MCPGET /company/912569608/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912569608/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912569608",
"chain": [
{ "org_no": "912569608", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 4,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "912569608" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Safe4 Security Group AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Safe4 Security Group AS | BEDR | Vakttjenester ikke nevnt annet sted | Oslo | 18 |
Kunngjøringer158
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 26.8.2026 | Kapital ↗ |
| 26.8.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 26.8.2026 | Styre ↗ |
| 17.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.3.2026 | Kapital ↗ |
| 11.3.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 15.9.2025 | Tegningsrettsaksjer ↗ |
| 15.9.2025 | Fullmakt kapitalforhøyelse ↗ |
| 15.9.2025 | Kapital ↗ |
| 15.9.2025 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912569608/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912569608/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912569608",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-26", "type": "Kapital", … },
{ "dato": "2026-08-26", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912569608" })Spør AI-assistenten
Har Safe4 Security Group AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Safe4 Security Group AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Safe4 Security Group AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ENORA AS(Regnskapsfører)−VALUE GROUP AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+Joakim Gjersøe(Styremedlem)+Kari Andreassen(Styremedlem)+Tore Thorstensen(Varamedlem)−Kari Andreassen(Varamedlem)−Sverre Kolbjørn Slåttsveen(Varamedlem)−Tore Thorstensen(Styremedlem)
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:19→18
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 67,0 % av driftsinntektene — 47,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -23,7 % | 4,7 % |
| Resultatmargin | -25,6 % | 3,7 % |
| Egenkapitalandel | 53,5 % | 44,1 % |
| Likviditetsgrad | 2,00 | 1,39 |
| Gjeldsgrad | 0,87 | 0,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | -45,1 % | 9,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -36,4 % | +8,4 % |
| Omsetning per ansatt | 6,87 mill kr | 864 441,712 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 67,0 % | 19,9 % |
| Lønnskostnad | 21,7 % | 44,1 % |
| Annen driftskostnad | 20,9 % | 19,6 % |
| Avskrivninger | 14,0 % | 1,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912569608/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912569608/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912569608",
"nace_code": "80.090",
"industry_count": 127,
"revenue": { "value": 123621771, "percentile": 0.9516 },
"operating_margin": { "value": -0.2369, "percentile": 0.1809 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912569608" })Spør AI-assistenten
Er Safe4 Security Group AS blant de største selskapene innen vakttjenester ikke nevnt annet sted?
Hvor solid er Safe4 Security Group AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Safe4 Security Group AS på i bransjen?
Offentlig støtte
Safe4 Security Group AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (25,00 mill kr), 2 forskningsprosjekter fra Forskningsrådet (11,35 mill kr) og 6 SkatteFUNN-søknader, 6 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 17.3.2022 | Risikolån og garantier | Landsdekkende innovasjonslån | 25,00 mill kr | Lån |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/912569608/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912569608/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912569608",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Risikolån og garantier",
"innvilget_belop": 25000000,
"innvilget_dato": "2022-03-17",
…
}
],
"forskningsradet": [
{
"prosjekttittel": "Digitalisert sonenøkkelsystem - forprosjekt",
"prosjektstart": 2021,
"tildelt_belop": 339721,
…
},
…
],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Safe Living – innovativ løsning for eldrebølgen",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2023-09-01",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "912569608" })Spør AI-assistenten
Hvor mye har Safe4 Security Group AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Safe4 Security Group AS søkt om, og ble de godkjent?
Hvilke forskningsprosjekter har Safe4 Security Group AS hatt hos Forskningsrådet?
Immaterielle rettigheter
Safe4 Security Group AS har 3 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| onesti products ↗ | 202505171 | 338625 | Registrert | 7.5.2035 |
| Confi.care ↗ | 202502539 | 336354 | Registrert | 28.2.2035 |
| safe4 ↗ | 202502541 | 336357 | Registrert | 28.2.2035 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
SAFE4 SECURITY GROUP AS eier aksjer i 4 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Safe4 Risk Solutions AS | Oslo | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Safe4 Care AS | Oslo | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Onesti Products AS | Oslo | 100,0 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| Safe4 Certified Monitoring Services AS | Oslo | 100,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+9 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Safe4 Security Group AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Safe4 Security Group AS?
Det er registrert 240 selskaper i Norge innen vakttjenester ikke nevnt annet sted, hvorav 58 i Oslo.
Er Safe4 Security Group AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 65 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 11 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Safe4 Security Group AS bedre enn andre i bransjen?
Safe4 Security Group AS hadde en driftsmargin på −23,7 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4,7 % for vakttjenester ikke nevnt annet sted.
Hvem er daglig leder i Safe4 Security Group AS?
Daglig leder i Safe4 Security Group AS er Sjur Jensen Bay, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Safe4 Security Group AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Jakob Hatteland Invest AS største eier i Safe4 Security Group AS med 11,9 % av aksjene. Nest størst er Skandinaviska Enskilda Banken Ab med 10,3 %.
Hva er omsetningen til Safe4 Security Group AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 123,62 mill kr, ned 36 % fra 2024. Egenkapitalen var 70,26 mill kr ved årsslutt.
Hvor ligger Safe4 Security Group AS?
Forretningsadressen til Safe4 Security Group AS er Maridalsveien 300, 0872, OSLO i Oslo kommune.
Hvordan kommer jeg i kontakt med Safe4 Security Group AS?
I Enhetsregisteret har Safe4 Security Group AS registrert nettsiden www.safe4.com.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.