Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Safe4 Care AS

Org.nr 916332122
Omsetning
354 625
−43,2 %
Resultat
−11,4 mill
7 års regnskap
Mer

Om Safe4 Care AS

Safe4 Care AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Dataprogrammeringstjenester. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Sjur Jensen Bay er styrets leder. I 2025 hadde Safe4 Care AS en omsetning på 354 625 kr, en nedgang på 43 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 11,36 mill kr. Egenkapitalen var −25,14 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Safe4 Security Group AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 916 innen dataprogrammeringstjenester i Oslo, og ett av 17 692 i Norge. Det er eldre enn 78 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).

Aktivitet

Informasjonsteknologi. Utvikling av programvare, kommunikasjons- og sensorteknologi inkl. systemdrift og rådgivning.

Formål

Å utvikle og levere digitale løsninger (programvareplattform og utstyr) innenfor helserelatert omsorg integrert i ett system som også ivaretar sikkerhet og smarthus funksjonalitet for anvendelse i privat marked, offentlig sektor samt i næring. Selskapet vil også ha aktiviteter knyttet til tjenesteleveranser innen drift, support og rådgivning.

API og MCPGET /company/916332122

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/916332122" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "916332122",
  "name": "SAFE4 CARE AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "62.100",
  "nace_desc": "Dataprogrammeringstjenester",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "916332122" })

Spør AI-assistenten

  • Gi meg en kort oversikt over Safe4 Care AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Safe4 Care AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Safe4 Care AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −43,2 % fra 2024

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025354 625 kr−8,92 mill kr−11,36 mill kr26,11 mill kr−25,14 mill kr51,26 mill kr
2024623 929 kr−7,57 mill kr−7,57 mill kr28,68 mill kr−13,78 mill kr42,46 mill kr
2023114 500 kr−6,20 mill kr−6,20 mill kr21,45 mill kr−6,20 mill kr27,65 mill kr
20220 kr−1 441 kr−1 966 kr18,23 mill kr−2 492 kr18,23 mill kr
2021––−642 kr0 kr−526 kr526 kr

Balanse

2025
Eiendeler26,11 mill kr
Anleggsmidler97 %25,27 mill krOmløpsmidler3 %840 235 kr
Egenkapital og gjeld26,11 mill kr
Innskutt egenkapital0 %35 700 krOpptjent egenkapital-96 %−25,18 mill krLangsiktig gjeld196 %51,25 mill krKortsiktig gjeld0 %6 816 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader9,28 mill kr
Finansinntekter236 kr
Finanskostnader2,44 mill kr
Netto finans−2,44 mill kr
Ordinært resultat før skatt−11,36 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Gjeld til konsernselskaper
51 mill kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/916332122/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/916332122/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "916332122",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 354625,
      "operating_profit": -8924262,
      "net_profit": -11364499,
      "equity": -25143363,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 623929,
      "operating_profit": -7574859,
      "net_profit": -7574577,
      "equity": -13778865,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "916332122" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Safe4 Care AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Safe4 Care AS i 2025?
  • Hvor mye falt omsetningen til Safe4 Care AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?

Roller og styre7

Styre

5Sist endret 10.07.2026
Styrets leder
Styremedlem
Styremedlem
Styremedlem
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 12.10.2026
Regnskapsfører
repr. ENORA ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →Tiltrådte oktober 2026

Revisor

1Sist endret 23.06.2025
Revisor
repr. STIANSEN & CO ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/916332122/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/916332122/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "916332122",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "916332122" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Safe4 Care AS?
  • List alle roller i Safe4 Care AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Safe4 Care AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 ute · 1 endret eierandel

Ut (1)
Endret (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Safe4 Security Group ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %30 000

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/916332122/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/916332122/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "916332122",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "SAFE4 SECURITY GROUP AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 100,
      "year": 2025,
      …
    }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "916332122" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Safe4 Care AS eier Safe4 Security Group AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Safe4 Care AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Safe4 Care AS, og hvor store eierandeler har de?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

via Safe4 Security Group AS → Moro AS · +1 andre eierveier
2,8 %
Vis 13 flere eiere ↓
Ab Gylling & CoUtenlandsk · Sverige
1,3 %

Viser de 25 største av 166 beregnede eiere.

Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Safe4 Care ASBEDRDataprogrammeringstjenesterOslo−

Kunngjøringer25

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/916332122/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/916332122/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "916332122",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-08-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2026-07-10", "type": "Styre", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "916332122" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Safe4 Care AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Safe4 Care AS sist endret?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Safe4 Care AS i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +ENORA AS(Regnskapsfører)−VALUE GROUP AS(Regnskapsfører)
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Endring i roller og styre
    −Morgan Henrik Lunde(Styremedlem)
  4. Endring i roller og styre
    −EIKA ØKONOMI FOLLO AS(Regnskapsfører)
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel-96,3 %52,9 %
Likviditetsgrad123,271,50

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/916332122/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/916332122/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "916332122",
  "nace_code": "62.100",
  "industry_count": 8467,
  "revenue": { "value": 354625, "percentile": 0.6164 },
  "operating_margin": { "value": -25.1653, "percentile": 0.0285 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "916332122" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Safe4 Care AS blant de 8467 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Safe4 Care AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Safe4 Care AS blant de største selskapene innen dataprogrammeringstjenester?

Godt å vite om Safe4 Care AS

Hvor stor er bransjen Safe4 Care AS tilhører?

Safe4 Care AS er ett av 4 916 selskaper innen dataprogrammeringstjenester i Oslo, og ett av 17 692 på landsbasis.

Hvor lenge har Safe4 Care AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Safe4 Care AS ble etablert i 2015 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 78 % av selskapene.

Hvilken status har Safe4 Care AS i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Safe4 Care AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem er styreleder i Safe4 Care AS?

Styrets leder i Safe4 Care AS er Sjur Jensen Bay. Styret har totalt 4 registrerte medlemmer.

Hvem er største aksjonær i Safe4 Care AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Safe4 Security Group AS største eier i Safe4 Care AS med 100 % av aksjene.

Hva omsatte Safe4 Care AS for i 2025?

I 2025 omsatte Safe4 Care AS for 354 625 kr, ned 43 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 11,36 mill kr.

Hvor mye egenkapital har Safe4 Care AS?

Ved utgangen av 2025 hadde Safe4 Care AS en egenkapital på −25,14 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −96,3 %.

Er Safe4 Care AS MVA-registrert?

Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2022. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.

Hvilket org.nr har Safe4 Care AS?

Safe4 Care AS har organisasjonsnummer 916 332 122. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.

Hvem er revisor og regnskapsfører for Safe4 Care AS?

I Enhetsregisteret er Safe4 Care AS registrert med regnskapsfører Enora AS og revisor Stiansen & Co AS.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner