Paleblue AS
- Omsetning
- 8,3 mill
- +12,3 %
- Resultat
- 1,3 mill
- −65,3 %
Om Paleblue AS
Paleblue AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Dataprogrammeringstjenester. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Felix Horn er daglig leder, og Morten Helgaland er styreleder. I 2025 hadde Paleblue AS en omsetning på 8,33 mill kr, en økning på 12 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,30 mill kr. Egenkapitalen var 4,25 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Validé AS med 22,4 % av aksjene. Selskapet er ett av 460 innen dataprogrammeringstjenester i Stavanger, og ett av 17 663 i Norge. Det er eldre enn 83 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet
IT - 3D simulering, softwareutvikling.
Formål
Utvikle komplekse fleksible simulator-løsninger, samt salg, service og support av disse og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, inkl. utleie av tekniske ressurspersoner/arbeidskraft - herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessant i andre foretak.
API og MCPGET /company/912237702
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912237702" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912237702",
"name": "PALEBLUE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "62.100",
"nace_desc": "Dataprogrammeringstjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912237702" })Spør AI-assistenten
Er Paleblue AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Paleblue AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Paleblue AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +12,3 % fra 2024 · +83,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,33 mill kr | 1,56 mill kr | 1,30 mill kr | 8,19 mill kr | 4,25 mill kr | 3,94 mill kr |
| 2024 | 7,41 mill kr | 4,02 mill kr | 3,74 mill kr | 7,10 mill kr | 2,95 mill kr | 4,15 mill kr |
| 2023 | 5,45 mill kr | −1,94 mill kr | −2,10 mill kr | 5,17 mill kr | −1,21 mill kr | 6,38 mill kr |
| 2022 | 2,23 mill kr | −1,08 mill kr | −1,24 mill kr | 9,63 mill kr | 890 601 kr | 8,74 mill kr |
| 2021 | 4,55 mill kr | −2,87 mill kr | −3,05 mill kr | 7,25 mill kr | 70 927 kr | 7,18 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 34 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 22 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/912237702/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912237702/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912237702",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 8328891,
"operating_profit": 1556106,
"net_profit": 1297020,
"equity": 4246348,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 7414812,
"operating_profit": 4015083,
"net_profit": 3742304,
"equity": 2949328,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912237702" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Paleblue AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Paleblue AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Paleblue AS per år.
Roller og styre9
Daglig leder
1Sist endret 11.05.2016Styre
6Sist endret 15.08.2026Regnskapsfører
1Sist endret 16.10.2026Revisor
1Sist endret 22.10.2020API og MCPGET /company/912237702/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912237702/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912237702",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912237702" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Paleblue AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Paleblue AS?
List alle roller i Paleblue AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye
- Alle under 1 % eierandel
… og 1 flere
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Validé AS | Selskap | Ordinære aksjer | 22,4 % | 586 732 |
| The Corporation AS | Selskap | Ordinære aksjer | 22,1 % | 579 700 |
| Svein Rune Reinhardtsen | Person | Ordinære aksjer | 14,8 % | 388 333 |
| Monotech AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6,5 % | 171 667 |
| Silvanus AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6,4 % | 166 667 |
| Validé Invest I AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6,4 % | 166 666 |
| Ahlqvist Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,2 % | 84 516 |
| Firmitas AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,1 % | 80 000 |
| Ruha Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,5 % | 40 000 |
| Beyond Centauri AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,3 % | 35 000 |
36 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/912237702/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912237702/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912237702",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "VALIDÉ AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 22.37, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "THE CORPORATION AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 22.1, "year": 2025, … },
…
],
"total": 36
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "912237702" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Paleblue AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Paleblue AS eier Validé AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Paleblue AS?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
- 67 %Nærings- Og Fiskeridepartementet
- 3,1 %Folketrygdfondet
- 2,8 %Jpmorgan Chase Bank, N.a., London· USA
- 2,2 %Equinor ASA
- 1,7 %Clearstream Banking S.a.· Luxemburg
- 1,3 %State Street Bank And Trust Comp· USA
- 1,3 %Citibank, N.a.· Irland
- 1 %The Northern Trust Comp, London Br· Storbritannia
- 0,9 %Jpmorgan Chase Bank, N.a., London· Storbritannia
- 0,8 %State Street Bank And Trust Comp· USA
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
- 20,9 %Sparebankstiftelsen Sr-Bank
- 8,7 %Sparebank 1 Stiftelsen Bv
- 6,9 %Folketrygdfondet
- 6,7 %Sparebankstiftelsen Telemark
- 4,2 %Sparebankstiftelsen Modum
- 2 %Swedbank Ab· Sverige
- 1,7 %Sparebank 1-Stiftinga Kvinnherad
- 1,4 %Sparebankstiftelsen Nøtterøy- Tønsberg
- 1,3 %Sparebankstiftelsen Nome
- 1,3 %Citibank, N.a.· Irland
Viser de 25 største av 52 beregnede eiere.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Paleblue AS | BEDR | Dataprogrammeringstjenester | Stavanger | − |
Kunngjøringer68
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.8.2026 | Fullmakt kapitalforhøyelse ↗ |
| 15.8.2026 | Styre ↗ |
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.4.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2024 | Fullmakt kapitalforhøyelse ↗ |
| 1.8.2024 | Styre ↗ |
| 11.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912237702/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912237702/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912237702",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-15", "type": "Fullmakt kapitalforhøyelse", … },
{ "dato": "2026-08-15", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912237702" })Spør AI-assistenten
Når ble Paleblue AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Paleblue AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Paleblue AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−AIDER AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→-
- Offentlig støtte registrertInnovasjon Norge:Innovasjonstilskudd(65 000 kr)
- Endring i roller og styre+Karen-Elisabeth Ohm Heskja(Styremedlem)−Christian Rokseth(Styremedlem)−Jon Fauskanger Bjåstad(Styremedlem)−Rolf Einar Ahlqvist(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 34,2 % av driftsinntektene — 13,6 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 18,7 % | 1,3 % |
| Resultatmargin | 15,6 % | 1,5 % |
| Egenkapitalandel | 51,8 % | 52,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,73 | 1,50 |
| Gjeldsgrad | 0,93 | 0,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | 30,5 % | 0,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +12,3 % | +5,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 10,4 % | 16,3 % |
| Lønnskostnad | 34,2 % | 47,8 % |
| Annen driftskostnad | 22,5 % | 20,7 % |
| Avskrivninger | 14,3 % | 2,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912237702/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912237702/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912237702",
"nace_code": "62.100",
"industry_count": 8469,
"revenue": { "value": 8328891, "percentile": 0.8932 },
"operating_margin": { "value": 0.1868, "percentile": 0.7329 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912237702" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Paleblue AS blant de 8469 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Paleblue AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Paleblue AS blant de største selskapene innen dataprogrammeringstjenester?
Offentlig støtte
Paleblue AS er registrert med 7 tildelinger fra Innovasjon Norge (5,71 mill kr), 2 forskningsprosjekter fra Forskningsrådet (2,33 mill kr) og 6 SkatteFUNN-søknader, 4 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 23.8.2026 | Innovasjonstilskudd | Andre innovasjonstilskudd | 65 000 kr | Tilskudd |
| 3.2.2026 | Innovasjonstilskudd | Andre innovasjonstilskudd | 69 300 kr | Tilskudd |
| 30.9.2025 | Risikolån og garantier | Landsdekkende garantier | 750 000 kr | Garanti |
| 22.1.2021 | Risikolån og garantier | Landsdekkende risikolån | 2,00 mill kr | Lån |
| 22.7.2020 | Ekstraordinære tiltak | Koronatiltak | 1,03 mill kr | Tilskudd |
| 9.10.2017 | Risikolån og garantier | Landsdekkende risikolån | 1,50 mill kr | Lån |
| 11.9.2013 | Oppstartstilskudd | Landsdekkende etablerertilskudd | 300 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/912237702/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912237702/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912237702",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Innovasjonstilskudd",
"innvilget_belop": 65000,
"innvilget_dato": "2026-08-23",
…
},
…
],
"forskningsradet": [
{
"prosjekttittel": "DCS: Research, development and test of a disruptive and reliable Dive Control Simulator",
"prosjektstart": 2015,
"tildelt_belop": 150000,
…
},
…
],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Utvikling av dynamiske og individualiserte læringsmiljø innen \"e-learning\"",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2024-09-01",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "912237702" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Paleblue AS fått?
Hvor mye har Paleblue AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Paleblue AS søkt om, og ble de godkjent?
Investeringer
PALEBLUE AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Paleblue AS | Stavanger | 0,8 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+101 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Paleblue AS
Hvor stor er bransjen Paleblue AS tilhører?
Paleblue AS er ett av 460 selskaper innen dataprogrammeringstjenester i Stavanger, og ett av 17 663 på landsbasis.
Hvor lenge har Paleblue AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Paleblue AS ble etablert i 2013 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 83 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Paleblue AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for dataprogrammeringstjenester er en driftsmargin på 1,3 %. Paleblue AS lå på 18,7 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Paleblue AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Paleblue AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Paleblue AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Paleblue AS?
Felix Horn er registrert som daglig leder i Paleblue AS.
Hvem er styreleder i Paleblue AS?
Styrets leder i Paleblue AS er Morten Helgaland. Styret har totalt 4 registrerte medlemmer.
Hvilke eiere står bak Paleblue AS?
Største aksjonær i Paleblue AS er Validé AS med 22,4 % av aksjene, fulgt av The Corporation AS (22,1 %) og Svein Rune Reinhardtsen (14,8 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Paleblue AS for i 2025?
I 2025 omsatte Paleblue AS for 8,33 mill kr, opp 12 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,30 mill kr.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.