Signals AS
- Omsetning
- 2,8 mill
- −9,7 %
- Resultat
- 663 092
- +111,2 %
Om Signals AS
Signals AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Dataprogrammeringstjenester. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Eirik Rosenberg er styrets leder. I 2025 hadde Signals AS en omsetning på 2,75 mill kr, en nedgang på 10 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 663 092 kr. Egenkapitalen var 2,04 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Hardtarbeidende Kapital AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 127 innen dataprogrammeringstjenester i Bergen, og ett av 17 663 i Norge. Det er eldre enn 77 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet
IT-utvikling.
Formål
Levere tjenester innen IT og andre tjenester/produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interesser i andre foretak.
API og MCPGET /company/916968574
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916968574" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916968574",
"name": "SIGNALS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "62.100",
"nace_desc": "Dataprogrammeringstjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "916968574" })Spør AI-assistenten
Er Signals AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Signals AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Signals AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −9,7 % fra 2024 · +48 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,75 mill kr | 862 910 kr | 663 092 kr | 2,52 mill kr | 2,04 mill kr | 475 796 kr |
| 2024 | 3,05 mill kr | 423 793 kr | 314 029 kr | 2,69 mill kr | 1,38 mill kr | 1,31 mill kr |
| 2023 | 2,97 mill kr | 1,37 mill kr | 1,06 mill kr | 2,20 mill kr | 1,07 mill kr | 1,14 mill kr |
| 2022 | 3,12 mill kr | 143 571 kr | 141 177 kr | 2,32 mill kr | 1 388 kr | 2,32 mill kr |
| 2021 | 1,86 mill kr | 12 317 kr | 8 459 kr | 1,36 mill kr | −139 790 kr | 1,50 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 61 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/916968574/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916968574/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916968574",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2753189,
"operating_profit": 862910,
"net_profit": 663092,
"equity": 2042383,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3048595,
"operating_profit": 423793,
"net_profit": 314029,
"equity": 1379291,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "916968574" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Signals AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Signals AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Signals AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre3
Styre
3Sist endret 12.05.2016API og MCPGET /company/916968574/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916968574/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916968574",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "916968574" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Signals AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Signals AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute · 1 endret eierandel
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hardtarbeidende Kapital AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 60 |
| Sakana AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 60 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/916968574/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916968574/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916968574",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "HARDTARBEIDENDE KAPITAL AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 50,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "SAKANA AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "916968574" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Signals AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Signals AS eier Hardtarbeidende Kapital AS, og hvem eier resten?
Er Signals AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Signals AS | BEDR | Dataprogrammeringstjenester | Bergen | − |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.2.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/916968574/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916968574/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916968574",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "916968574" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Signals AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Signals AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Signals AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 61,3 % av driftsinntektene — 40,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 31,3 % | 1,3 % |
| Resultatmargin | 24,1 % | 1,5 % |
| Egenkapitalandel | 81,1 % | 52,8 % |
| Likviditetsgrad | 5,29 | 1,50 |
| Gjeldsgrad | 0,23 | 0,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | 32,5 % | 0,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -9,7 % | +5,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 7,4 % | 47,8 % |
| Annen driftskostnad | 61,3 % | 20,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/916968574/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916968574/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916968574",
"nace_code": "62.100",
"industry_count": 8469,
"revenue": { "value": 2753189, "percentile": 0.8077 },
"operating_margin": { "value": 0.3134, "percentile": 0.8102 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "916968574" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Signals AS på i bransjen?
Hvor ligger Signals AS blant de 8469 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Signals AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Signals AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (60 000 kr) og 1 SkatteFUNN-søknad, 1 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 11.6.2016 | Oppstartstilskudd | Landsdekkende etablerertilskudd | 60 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/916968574/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916968574/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916968574",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Oppstartstilskudd",
"innvilget_belop": 60000,
"innvilget_dato": "2016-06-11",
…
}
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Equifish Vessel Tracker - Real Time Analytics of Workboats and Machinery in The Fish Industry",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2016-09-01",
…
}
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "916968574" })Spør AI-assistenten
Hvor mye har Signals AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Signals AS søkt om, og ble de godkjent?
Hvilken offentlig støtte har Signals AS fått?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+27 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Signals AS
Hvor stor er bransjen Signals AS tilhører?
Signals AS er ett av 1 127 selskaper innen dataprogrammeringstjenester i Bergen, og ett av 17 663 på landsbasis.
Hvor lenge har Signals AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Signals AS ble etablert i 2016 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 77 % av selskapene.
Hva er statusen til Signals AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Signals AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Signals AS?
Signals AS er registrert i bransjen Dataprogrammeringstjenester (næringskode 62.100). Registrert aktivitet: IT-utvikling.
Hva slags selskap er Signals AS?
Organisasjonsformen til Signals AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Signals AS?
Største aksjonær i Signals AS er Hardtarbeidende Kapital AS med 50 % av aksjene, fulgt av Sakana AS (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Signals AS for i 2025?
Signals AS hadde i 2025 en omsetning på 2,75 mill kr og et overskudd på 663 092 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Er Signals AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2016. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.