Ildfast AS
- Omsetning
- 132 mill
- +8,4 %
- Resultat
- 5,8 mill
- +38,2 %
- Ansatte
- 82
- +28 siden mars
Om Ildfast AS
Ildfast AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vestby, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Installasjon av industrimaskiner og -utstyr. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Marius Østlie er daglig leder, og Dag Are Strisland er styreleder. I 2025 hadde Ildfast AS en omsetning på 131,96 mill kr, en økning på 8 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 5,81 mill kr. Egenkapitalen var 20,36 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Igni AS med 70 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen installasjon av industrimaskiner og -utstyr i Vestby, og ett av 551 i Norge. Det er eldre enn 83 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Installasjon av industrimaskiner og -utstyr
Formål
Industri, handel, shipping og enhver virksomhet som står i forbindelse hermed, herunder deltakelse i andre selskaper.
API og MCPGET /company/912024172
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912024172" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912024172",
"name": "ILDFAST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "33.200",
"nace_desc": "Installasjon av industrimaskiner og -utstyr",
"employees": 82,
"address": { "municipality": "VESTBY", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912024172" })Spør AI-assistenten
Hvor i Vestby holder Ildfast AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Ildfast AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Ildfast AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +8,4 % fra 2024 · +81,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 131,96 mill kr | 7,93 mill kr | 5,81 mill kr | 36,79 mill kr | 20,36 mill kr | 16,43 mill kr |
| 2024 | 121,76 mill kr | 6,26 mill kr | 4,20 mill kr | 29,90 mill kr | 14,55 mill kr | 15,35 mill kr |
| 2023 | 115,69 mill kr | 5,00 mill kr | 3,02 mill kr | 30,42 mill kr | 10,34 mill kr | 20,07 mill kr |
| 2022 | 96,68 mill kr | 4,39 mill kr | 2,49 mill kr | 29,78 mill kr | 7,32 mill kr | 22,46 mill kr |
| 2021 | 72,67 mill kr | 3,57 mill kr | 2,13 mill kr | 16,24 mill kr | 4,83 mill kr | 11,41 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 46 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/912024172/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912024172/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912024172",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 131961682,
"operating_profit": 7933813,
"net_profit": 5810767,
"equity": 20358479,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 121763082,
"operating_profit": 6264413,
"net_profit": 4204626,
"equity": 14547712,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912024172" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Ildfast AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Ildfast AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Ildfast AS de siste årene.
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 19.10.2018Styre
6Sist endret 04.04.2025Revisor
1Sist endret 25.10.2018API og MCPGET /company/912024172/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912024172/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912024172",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912024172" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Ildfast AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Ildfast AS?
List alle roller i Ildfast AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 endret eierandel
- Investom AS12,5 %
- Wii AS12,5 %
- Igni AS95 % → 70 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Igni AS | Selskap | Ordinære aksjer | 70,0 % | 700 |
| Investom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 12,5 % | 125 |
| Wii AS | Selskap | Ordinære aksjer | 12,5 % | 125 |
| Laila Oskarsen Solberg | Person | Ordinære aksjer | 5,0 % | 50 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/912024172/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912024172/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912024172",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "IGNI AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 70, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "INVESTOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 12.5, "year": 2025, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "912024172" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Ildfast AS eier Igni AS, og hvem eier resten?
Er Ildfast AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Ildfast AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Igni AS
4 selskaperDatterselskaper av Ildfast AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/912024172/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912024172/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912024172",
"chain": [
{ "org_no": "921679351", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "912024172", "owner_pct": 70, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "912024172" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Ildfast AS?
Hvem eier Ildfast AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke datterselskaper har Ildfast AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ildfast AS | BEDR | Installasjon av industrimaskiner og -utstyr | Vestby | 82 |
Kunngjøringer34
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.9.2026 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 3.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.12.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 9.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.4.2025 | Styre ↗ |
| 16.7.2024 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 10.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2022 | Signatur ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912024172/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912024172/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912024172",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-28", "type": "Fusjonsbeslutning", … },
{ "dato": "2026-08-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912024172" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Ildfast AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Ildfast AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Ildfast AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:92→82
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:83→92
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:87→83
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:79→87
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 46,1 % av driftsinntektene — 11,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,0 % | 6,8 % |
| Resultatmargin | 4,4 % | 5,0 % |
| Egenkapitalandel | 55,3 % | 40,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,99 | 1,34 |
| Gjeldsgrad | 0,81 | 1,13 |
| Egenkapitalrentabilitet | 28,5 % | 15,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +8,4 % | -3,4 % |
| Omsetning per ansatt | 1,61 mill kr | 2,44 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 32,1 % | 38,4 % |
| Lønnskostnad | 46,1 % | 34,7 % |
| Annen driftskostnad | 14,4 % | 14,9 % |
| Avskrivninger | 1,4 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912024172/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912024172/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912024172",
"nace_code": "33.200",
"industry_count": 107,
"revenue": { "value": 131961682, "percentile": 0.9048 },
"operating_margin": { "value": 0.0601, "percentile": 0.4659 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912024172" })Spør AI-assistenten
Er Ildfast AS blant de største selskapene innen installasjon av industrimaskiner og -utstyr?
Hvor solid er Ildfast AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ildfast AS på i bransjen?
Offentlig støtte
Ildfast AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (70 000 kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 24.2.2026 | Innovasjonstilskudd | Andre innovasjonstilskudd | 70 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/912024172/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912024172/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912024172",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Innovasjonstilskudd",
"innvilget_belop": 70000,
"innvilget_dato": "2026-02-24",
…
}
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "912024172" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Ildfast AS fått?
Hvor mye har Ildfast AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Investeringer
ILDFAST AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Fren AS | Vestby | 100,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 1 tilVis færre
Ofte spurt om Ildfast AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Ildfast AS?
Det er registrert 551 selskaper i Norge innen installasjon av industrimaskiner og -utstyr, hvorav 3 i Vestby.
Er Ildfast AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 83 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 5 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Ildfast AS bedre enn andre i bransjen?
Ildfast AS hadde en driftsmargin på 6 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 6,8 % for installasjon av industrimaskiner og -utstyr.
Hvem er daglig leder i Ildfast AS?
Daglig leder i Ildfast AS er Marius Østlie, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Ildfast AS?
Største aksjonær i Ildfast AS er Igni AS med 70 % av aksjene, fulgt av Investom AS (12,5 %) og Wii AS (12,5 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Ildfast AS?
Ildfast AS hadde i 2025 en omsetning på 131,96 mill kr og et overskudd på 5,81 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Ildfast AS?
Egenkapitalen i Ildfast AS var 20,36 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 55,3 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Ildfast AS?
Ildfast AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor mange ansatte har Ildfast AS?
Ildfast AS har 82 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Er Ildfast AS registrert i MVA-registeret?
Ildfast AS er registrert i MVA-registeret (siden 2015) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.