Kopperaa AS
- Omsetning
- 17,4 mill
- +18,6 %
- Resultat
- 544 003
- −25,2 %
- Ansatte
- 6
Om Kopperaa AS
Kopperaa AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Meråker, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av ildfaste produkter. Virksomheten ble stiftet i 2008 og har vært i drift i 18 år. Stein Erik Juliussen er daglig leder, og Dag Are Strisland er styreleder. Selskapet er ett av 7 i Norge innen produksjon av ildfaste produkter. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (71 %).
Aktivitet
Produksjon av ildfaste produkter og utleie av personell.
Formål
Drive industriell virksomhet med produksjon, utleie av personell og det som naturlig følger med slik virksomhet
AI-sammendrag
En omsetningsvekst på 19% til 17 mill. kr i en nisjepreget bransje som ildfast produksjon vitner om solid etterspørsel i et lite selskap med bare 6 ansatte. Egenkapitalandelen på over 60% og kontrollerende eierskap gjennom IGNI AS (59,3%) gir stabil styring, men konsentrert eierskap kan begrense fleksibiliteten ved behov for ekstern kapital. Kombinasjonen av høy margin og lav gjeld plasserer aktøren blant de sterkeste i sin bransjegruppe, til tross for beskjeden størrelse.
API og MCPGET /company/992533366
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992533366" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992533366",
"name": "KOPPERAA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "23.200",
"nace_desc": "Produksjon av ildfaste produkter",
"employees": 6,
"address": { "municipality": "MERÅKER", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "992533366" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Kopperaa AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Kopperaa AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Meråker holder Kopperaa AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +18,6 % fra 2024 · +67,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 17,40 mill kr | 754 613 kr | 544 003 kr | 7,61 mill kr | 4,59 mill kr | 3,02 mill kr |
| 2024 | 14,67 mill kr | 992 681 kr | 726 919 kr | 7,41 mill kr | 4,05 mill kr | 3,36 mill kr |
| 2023 | 14,83 mill kr | 1,36 mill kr | 1,17 mill kr | 5,78 mill kr | 3,32 mill kr | 2,46 mill kr |
| 2022 | 10,78 mill kr | 830 546 kr | 774 833 kr | 4,17 mill kr | 2,15 mill kr | 2,02 mill kr |
| 2021 | 10,39 mill kr | 726 260 kr | 700 569 kr | 4,52 mill kr | 1,37 mill kr | 3,15 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 46 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 23 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 27 prosent av eiendelene.
API og MCPGET /company/992533366/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992533366/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992533366",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 17404464,
"operating_profit": 754613,
"net_profit": 544003,
"equity": 4592170,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 14668996,
"operating_profit": 992681,
"net_profit": 726919,
"equity": 4048167,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "992533366" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Kopperaa AS per år.
Hvordan har omsetningen til Kopperaa AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Kopperaa AS i 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 16.03.2018Styre
3Sist endret 05.05.2022Regnskapsfører
1Sist endret 25.12.2021Revisor
1Sist endret 17.11.2012API og MCPGET /company/992533366/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992533366/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992533366",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "992533366" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Kopperaa AS?
List alle roller i Kopperaa AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Kopperaa AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 ute · 3 endret eierandel
- Hernes AShadde 6,8 %
- John Helge Lillevoldhadde 1,4 %
- Igni AS55,2 % → 59,3 %
- Olderskog AS16,6 % → 18,6 %
- Kopperå Holding AS20 % → 22 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Igni AS | Selskap | Ordinære aksjer | 59,3 % | 172 028 |
| Kopperå Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 22,0 % | 63 913 |
| Olderskog AS | Selskap | Ordinære aksjer | 18,6 % | 54 059 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/992533366/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992533366/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992533366",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "IGNI AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 59.32, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "KOPPERÅ HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 22.04,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "992533366" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Kopperaa AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Kopperaa AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Kopperaa AS eier Igni AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Igni AS
4 selskaperAPI og MCPGET /company/992533366/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992533366/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992533366",
"chain": [
{ "org_no": "921679351", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "992533366", "owner_pct": 59.32, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "992533366" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Kopperaa AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Kopperaa AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Kopperaa AS | BEDR | Produksjon av ildfaste produkter | Meråker | 6 |
Kunngjøringer33
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.5.2022 | Styre ↗ |
| 3.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.5.2020 | Styre ↗ |
| 21.11.2019 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/992533366/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992533366/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992533366",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-03-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "992533366" })Spør AI-assistenten
Når ble Kopperaa AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Kopperaa AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Kopperaa AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 |
|---|---|
| Driftsmargin | 4,3 % |
| Resultatmargin | 3,1 % |
| Egenkapitalandel | 60,4 % |
| Likviditetsgrad | 2,30 |
| Gjeldsgrad | 0,66 |
| Egenkapitalrentabilitet | 11,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +18,6 % |
| Omsetning per ansatt | 2,90 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 |
|---|---|
| Varekostnad | 46,2 % |
| Lønnskostnad | 23,4 % |
| Annen driftskostnad | 24,5 % |
| Avskrivninger | 1,5 % |
Folk spør om Kopperaa AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Kopperaa AS?
Det er registrert 7 selskaper i Norge innen produksjon av ildfaste produkter.
Er Kopperaa AS et aktivt selskap?
Kopperaa AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Kopperaa AS?
Daglig leder i Kopperaa AS er Stein Erik Juliussen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Kopperaa AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Igni AS største eier i Kopperaa AS med 59,3 % av aksjene. Nest størst er Kopperå Holding AS med 22 %.
Hvordan går det økonomisk med Kopperaa AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 17,40 mill kr, opp 19 % fra 2024. Egenkapitalen var 4,59 mill kr ved årsslutt.
Hva er aksjekapitalen i Kopperaa AS?
Kopperaa AS har en registrert aksjekapital på 2,90 mill kr, fordelt på 290 000 aksjer.
Hva er organisasjonsnummeret til Kopperaa AS?
Organisasjonsnummeret til Kopperaa AS er 992 533 366. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 10.04.2008.
Hvem er revisor for Kopperaa AS?
Kopperaa AS bruker Admento AS som regnskapsfører og Bdo AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.