Igni AS
- Omsetning
- 681 057
- +136,8 %
- Resultat
- −2,4 mill
- 7 års regnskap
Om Igni AS
Igni AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vestby, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Installasjon av industrimaskiner og -utstyr. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Dag Are Strisland er daglig leder, og Marius Østlie er styreleder. I 2025 hadde Igni AS en omsetning på 681 057 kr, en økning på 137 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 2,39 mill kr. Egenkapitalen var 3,64 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kvarstein AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen installasjon av industrimaskiner og -utstyr i Vestby, og ett av 551 i Norge. Det er eldre enn 65 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Eie aksjer i andre selskaper.
Formål
Kjøp, salg og utleie av fast eiendom, medvirke i andre selskaper innen samme virksomhet, samt alt som hører naturlig til dette. Spesielt utøve eierskap og konsernrolle for relevante selskaper innen ildfaste artikler og tjenester til industrien.
API og MCPGET /company/921679351
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921679351" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921679351",
"name": "IGNI AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "33.200",
"nace_desc": "Installasjon av industrimaskiner og -utstyr",
"employees": null,
"address": { "municipality": "VESTBY", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "921679351" })Spør AI-assistenten
Når ble Igni AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Vestby holder Igni AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Igni AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Selskapets eget regnskap. Konsernregnskapet viser hele konsernet samlet.
Omsetning 2021–2025 · +136,8 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 681 057 kr | −2,86 mill kr | −2,39 mill kr | 63,14 mill kr | 3,64 mill kr | 59,50 mill kr |
| 2024 | 287 574 kr | −2,83 mill kr | −2,28 mill kr | 42,89 mill kr | 11,03 mill kr | 31,86 mill kr |
| 2023 | 593 200 kr | −1,56 mill kr | 3,76 mill kr | 30,86 mill kr | 13,31 mill kr | 17,54 mill kr |
| 2022 | 5 750 kr | −2,55 mill kr | −1,57 mill kr | 22,20 mill kr | 9,55 mill kr | 12,65 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −95 552 kr | 1,36 mill kr | 11,49 mill kr | 11,12 mill kr | 369 526 kr |
Selskapets balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte for regnskapsåret.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 52 mill kr (82 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 8,1 mill kr (13 % av balansen)
API og MCPGET /company/921679351/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921679351/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921679351",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 681057,
"operating_profit": -2859154,
"net_profit": -2391133,
"equity": 3641096,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 287574,
"operating_profit": -2834687,
"net_profit": -2280044,
"equity": 11032229,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "921679351" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Igni AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Igni AS per år.
Hvordan har omsetningen til Igni AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 12.04.2022Styre
2Sist endret 12.04.2022Regnskapsfører
1Sist endret 27.05.2022Revisor
1Sist endret 18.03.2020API og MCPGET /company/921679351/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921679351/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921679351",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "921679351" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Igni AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Igni AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Igni AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kvarstein AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 500 |
| Østlie Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 500 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/921679351/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921679351/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921679351",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "KVARSTEIN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "ØSTLIE INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "921679351" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Igni AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Igni AS eier Kvarstein AS, og hvem eier resten?
Er Igni AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Igni AS
5 selskaperAPI og MCPGET /company/921679351/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921679351/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921679351",
"chain": [
{ "org_no": "921679351", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 5,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "921679351" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Igni AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Igni AS | BEDR | Installasjon av industrimaskiner og -utstyr | Vestby | − |
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.4.2022 | Signatur ↗ |
| 12.4.2022 | Styre ↗ |
| 12.4.2022 | Daglig leder ↗ |
| 27.3.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/921679351/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921679351/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921679351",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "921679351" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Igni AS sist endret?
Har Igni AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Igni AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 5,8 % | 40,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,77 | 1,34 |
| Gjeldsgrad | 16,34 | 1,13 |
| Egenkapitalrentabilitet | -65,7 % | 15,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/921679351/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921679351/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921679351",
"nace_code": "33.200",
"industry_count": 107,
"revenue": { "value": 681057, "percentile": 0.3238 },
"operating_margin": { "value": -4.1981, "percentile": 0.0227 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "921679351" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Igni AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Igni AS på i bransjen?
Hvor ligger Igni AS blant de 107 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
IGNI AS eier aksjer i 6 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Omniprod AS | Sarpsborg | 100,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Igni Trade AS | Vestby | 100,0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Easy Trade AS | Vestby | 75,0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Ildfast AS | Vestby | 70,0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Kopperaa AS | Meråker | 59,3 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Borgestad ASA | Bærum | 0,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 1 tilVis færre
Godt å vite om Igni AS
Hvor stor er bransjen Igni AS tilhører?
Igni AS er ett av 3 selskaper innen installasjon av industrimaskiner og -utstyr i Vestby, og ett av 551 på landsbasis.
Hvor lenge har Igni AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Igni AS ble etablert i 2018 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 65 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Igni AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Igni AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Igni AS?
Dag Are Strisland er registrert som daglig leder i Igni AS.
Hvilke eiere står bak Igni AS?
Største aksjonær i Igni AS er Kvarstein AS med 50 % av aksjene, fulgt av Østlie Invest AS (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Igni AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 681 057 kr, opp 137 % fra 2024. Egenkapitalen var 3,64 mill kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Igni AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Igni AS er 100 000 kr (1 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Er Igni AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2023. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Igni AS?
I Enhetsregisteret er Igni AS registrert med regnskapsfører Overblikk Regnskap AS og revisor Lst Revisjon AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.