Moelven Langmoen AS
- Omsetning
- 421 mill
- +11,3 %
- Resultat
- 12,0 mill
- +17,4 %
- Ansatte
- 76
- −1 siden mars
Om Moelven Langmoen AS
Moelven Langmoen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ringsaker, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Bearbeiding og etterbehandling av tre. Virksomheten ble stiftet i 2000 og har vært i drift i 26 år. Sven Egil Holmsen er daglig leder, og Lars Storslett er styreleder. Selskapet er ett av 3 innen bearbeiding og etterbehandling av tre i Ringsaker, og ett av 55 i Norge. Det er eldre enn 65 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (67 %).
Aktivitet og formål
Produksjon av trevarer og trebearbeiding.
AI-sammendrag
En omsetningsvekst på 11% til 421 mrd... mer presist 421 mill. kr plasserer virksomheten i topp 10% blant 37 sammenlignbare aktører på både omsetning og antall ansatte, samtidig som driftsmarginen og egenkapitalandelen på 59% holder seg i øvre kvartil. Som heleid datterselskap av Moelven Industrier ASA er risikoen lav og finansieringen robust, men et resultat på 12 mill. kr tilsvarer en margin under 3%, så lønnsomheten er mer beskjeden enn størrelsen skulle tilsi.
API og MCPGET /company/882792862
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/882792862" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "882792862",
"name": "MOELVEN LANGMOEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "16.120",
"nace_desc": "Bearbeiding og etterbehandling av tre",
"employees": 76,
"address": { "municipality": "RINGSAKER", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "882792862" })Spør AI-assistenten
Hvor i Ringsaker holder Moelven Langmoen AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Moelven Langmoen AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Moelven Langmoen AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +11,3 % fra 2024 · −24,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 420,61 mill kr | 18,51 mill kr | 12,01 mill kr | 176,00 mill kr | 102,81 mill kr | 73,20 mill kr |
| 2024 | 378,01 mill kr | 17,24 mill kr | 10,23 mill kr | 196,14 mill kr | 104,88 mill kr | 91,26 mill kr |
| 2023 | 352,81 mill kr | −15,04 mill kr | −14,67 mill kr | 207,26 mill kr | 107,18 mill kr | 100,08 mill kr |
| 2022 | 484,51 mill kr | −5,04 mill kr | −4,84 mill kr | 205,42 mill kr | 97,03 mill kr | 108,39 mill kr |
| 2021 | 558,97 mill kr | 89,80 mill kr | 69,37 mill kr | 219,16 mill kr | 102,28 mill kr | 116,88 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 67 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 14 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 3,1 mill kr
API og MCPGET /company/882792862/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/882792862/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "882792862",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 420608000,
"operating_profit": 18508000,
"net_profit": 12012000,
"equity": 102806000,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 378015000,
"operating_profit": 17242000,
"net_profit": 10231000,
"equity": 104880000,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "882792862" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Moelven Langmoen AS per år.
Hvordan har omsetningen til Moelven Langmoen AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Moelven Langmoen AS i 2025?
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 13.06.2018Styre
6Sist endret 23.09.2026Revisor
1Sist endret 28.07.2007API og MCPGET /company/882792862/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/882792862/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "882792862",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "882792862" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Moelven Langmoen AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Moelven Langmoen AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Moelven Langmoen AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Moelven Industrier ASA | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 800 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/882792862/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/882792862/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "882792862",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "MOELVEN INDUSTRIER ASA",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "882792862" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Moelven Langmoen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Moelven Langmoen AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Moelven Langmoen AS eier Moelven Industrier ASA, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
- 66,9 %Glommen Mjøsen Skog SA
- 32,8 %Viken Skog SA
- 0,1 %Allskog SA
- 0 %Pollen Invest AS
- 0 %Thore Rasmussen
- 0 %Hans Osvald Torbjørnsen· USA
- 0 %Avanza Bank Ab· Sverige
- 0 %Dag Henning Larsen
- 0 %Nord AS
- 0 %Yvonne Sundqvist· Sverige
Andre selskaper eid av Moelven Industrier ASA
25 selskaperAPI og MCPGET /company/882792862/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/882792862/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "882792862",
"chain": [
{ "org_no": "988983659", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "914348803", "owner_pct": 66.87, … },
{ "org_no": "882792862", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "882792862" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Moelven Langmoen AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Moelven Langmoen AS?
Hvem eier Moelven Langmoen AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Moelven Langmoen AS | BEDR | Bearbeiding og etterbehandling av tre | Ringsaker | 76 |
Kunngjøringer60
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.10.2026 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 23.9.2026 | Styre ↗ |
| 5.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.11.2025 | Styre ↗ |
| 17.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.2.2025 | Styre ↗ |
| 10.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.5.2024 | Styre ↗ |
| 6.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.7.2022 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/882792862/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/882792862/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "882792862",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-13", "type": "Fusjonsbeslutning", … },
{ "dato": "2026-09-23", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "882792862" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Moelven Langmoen AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Moelven Langmoen AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Moelven Langmoen AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Stilling utlystProduksjonsmedarbeider
- Endring i roller og styre−Jarl Kurud(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:77→76
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:78→77
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 66,6 % av driftsinntektene — 6,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,4 % | 1,1 % |
| Resultatmargin | 2,9 % | -0,9 % |
| Egenkapitalandel | 58,4 % | 31,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,84 | 1,37 |
| Gjeldsgrad | 0,71 | 1,29 |
| Egenkapitalrentabilitet | 11,7 % | 1,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +11,3 % | +10,9 % |
| Omsetning per ansatt | 5,53 mill kr | 3,07 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 66,6 % | 60,2 % |
| Lønnskostnad | 13,7 % | 17,5 % |
| Annen driftskostnad | 11,8 % | 17,7 % |
| Avskrivninger | 2,4 % | 2,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/882792862/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/882792862/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "882792862",
"nace_code": "16.120",
"industry_count": 37,
"revenue": { "value": 420608000, "percentile": 0.9722 },
"operating_margin": { "value": 0.044, "percentile": 0.7931 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "882792862" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Moelven Langmoen AS blant de 37 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Moelven Langmoen AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Moelven Langmoen AS blant de største selskapene innen bearbeiding og etterbehandling av tre?
Offentlig støtte
Moelven Langmoen AS er registrert med 3 SkatteFUNN-søknader, 1 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 29.5.2017 | Innovativ lager- og logistikkløsning for håndtering av langgods | 2017–2018 | Avslått |
| 22.2.2017 | Utvikling av ny løsning for å effektivisere og automatisere håndteringen av langgods | 2017–2018 | Avslått |
| 19.10.2004 | Eurosertifisering av Branntrygg kryssfiner og Kerto | 2004–2005 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/882792862/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/882792862/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "882792862",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Innovativ lager- og logistikkløsning for håndtering av langgods",
"godkjent": false,
"innsendt_dato": "2017-05-29",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "882792862" })Spør AI-assistenten
Oppsummer all offentlig støtte til Moelven Langmoen AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Moelven Langmoen AS fått?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Moelven Langmoen AS søkt om, og ble de godkjent?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Moelven Langmoen AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Moelven Langmoen AS?
Det er registrert 55 selskaper i Norge innen bearbeiding og etterbehandling av tre, hvorav 3 i Ringsaker.
Er Moelven Langmoen AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2000, som er lenger enn 65 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 annet selskap i bransjen etablert.
Går Moelven Langmoen AS bedre enn andre i bransjen?
Moelven Langmoen AS hadde en driftsmargin på 4,4 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 1,1 % for bearbeiding og etterbehandling av tre.
Hvem er daglig leder i Moelven Langmoen AS?
Daglig leder i Moelven Langmoen AS er Sven Egil Holmsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Moelven Langmoen AS?
Største aksjonær i Moelven Langmoen AS er Moelven Industrier ASA med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er Moelven Langmoen AS en del av et konsern?
Moelven Langmoen AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Moelven Industrier ASA, som eier 100 % av selskapet. Konsernspissen er Glommen Mjøsen Skog SA.
Hva er omsetningen til Moelven Langmoen AS?
I 2025 omsatte Moelven Langmoen AS for 420,61 mill kr, opp 11 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 12,01 mill kr.
Hvor solid er balansen til Moelven Langmoen AS?
Egenkapitalen i Moelven Langmoen AS var 102,81 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 58,4 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Moelven Langmoen AS?
Moelven Langmoen AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.