H-Vinduet Bauge AS
- Omsetning
- 52,0 mill
- +4,8 %
- Resultat
- 1,3 mill
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 34
- +4 siden mars
Om H-Vinduet Bauge AS
H-Vinduet Bauge AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Kinn, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av dører og vinduer i tre. Virksomheten ble stiftet i 1989 og har vært i drift i 37 år. Thor Arne Bauge er styrets leder. I 2025 hadde H-Vinduet Bauge AS en omsetning på 52,01 mill kr, en økning på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,29 mill kr. Egenkapitalen var 2,12 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bauge Eiendom AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen produksjon av dører og vinduer i tre i Kinn, og ett av 147 i Norge. Det er eldre enn 75 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (82 %).
Aktivitet og formål
Trevareindustri og hva dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/956574854
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/956574854" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "956574854",
"name": "H-VINDUET BAUGE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "16.250",
"nace_desc": "Produksjon av dører og vinduer i tre",
"employees": 34,
"address": { "municipality": "KINN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "956574854" })Spør AI-assistenten
Når ble H-Vinduet Bauge AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Kinn holder H-Vinduet Bauge AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er H-Vinduet Bauge AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +4,8 % fra 2024 · −21,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 52,01 mill kr | 1,90 mill kr | 1,29 mill kr | 15,57 mill kr | 2,12 mill kr | 13,45 mill kr |
| 2024 | 49,64 mill kr | −142 896 kr | −2,04 mill kr | 14,44 mill kr | 628 816 kr | 13,81 mill kr |
| 2023 | 56,40 mill kr | −1,79 mill kr | −1,94 mill kr | 19,31 mill kr | 2,67 mill kr | 16,64 mill kr |
| 2022 | 72,40 mill kr | −383 040 kr | −773 228 kr | 21,48 mill kr | 4,54 mill kr | 16,94 mill kr |
| 2021 | 66,00 mill kr | 934 146 kr | 343 601 kr | 22,46 mill kr | 4,71 mill kr | 17,75 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 46 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 30 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 29 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 2,5 mill kr (16 % av balansen)
API og MCPGET /company/956574854/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/956574854/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "956574854",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 52007651,
"operating_profit": 1895614,
"net_profit": 1289235,
"equity": 2122325,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 49639596,
"operating_profit": -142896,
"net_profit": -2037140,
"equity": 628816,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "956574854" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til H-Vinduet Bauge AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til H-Vinduet Bauge AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til H-Vinduet Bauge AS de siste årene.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 03.07.2026Revisor
1Sist endret 03.08.2023API og MCPGET /company/956574854/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/956574854/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "956574854",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "956574854" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i H-Vinduet Bauge AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer H-Vinduet Bauge AS?
List alle roller i H-Vinduet Bauge AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bauge Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 500 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/956574854/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/956574854/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "956574854",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "BAUGE EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "956574854" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av H-Vinduet Bauge AS eier Bauge Eiendom AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har H-Vinduet Bauge AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier H-Vinduet Bauge AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/956574854/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/956574854/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "956574854",
"chain": [
{ "org_no": "810432322", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "956574854", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "956574854" })Spør AI-assistenten
Hvem eier H-Vinduet Bauge AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| H-Vinduet Bauge AS | BEDR | Produksjon av dører og vinduer i tre | Kinn | 34 |
Kunngjøringer67
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.11.2026 | Daglig leder ↗ |
| 8.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2026 | Styre ↗ |
| 9.7.2025 | Styre ↗ |
| 2.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2025 | Daglig leder ↗ |
| 27.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2024 | Styre ↗ |
| 27.6.2024 | Daglig leder ↗ |
| 3.8.2023 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/956574854/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/956574854/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "956574854",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-11-03", "type": "Daglig leder", … },
{ "dato": "2026-07-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "956574854" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for H-Vinduet Bauge AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble H-Vinduet Bauge AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte H-Vinduet Bauge AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−Adis Saldic(Daglig leder)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:32→34
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:33→32
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:34→33
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 30,3 % av driftsinntektene — 4,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,6 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 2,5 % | 2,3 % |
| Egenkapitalandel | 13,6 % | 49,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,92 | 1,86 |
| Gjeldsgrad | 6,34 | 0,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 60,7 % | 5,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +4,8 % | +5,2 % |
| Omsetning per ansatt | 1,53 mill kr | 1,69 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 46,4 % | 43,8 % |
| Lønnskostnad | 30,3 % | 34,6 % |
| Annen driftskostnad | 19,2 % | 16,3 % |
| Avskrivninger | 1,5 % | 1,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/956574854/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/956574854/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "956574854",
"nace_code": "16.250",
"industry_count": 121,
"revenue": { "value": 52007651, "percentile": 0.8 },
"operating_margin": { "value": 0.0364, "percentile": 0.5784 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "956574854" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger H-Vinduet Bauge AS blant de 121 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til H-Vinduet Bauge AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er H-Vinduet Bauge AS blant de største selskapene innen produksjon av dører og vinduer i tre?
Offentlig støtte
H-Vinduet Bauge AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (350 000 kr) og 1 SkatteFUNN-søknad.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 22.5.2020 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 350 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/956574854/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/956574854/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "956574854",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Distriktsutviklingstilskudd",
"innvilget_belop": 350000,
"innvilget_dato": "2020-05-22",
…
}
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "NY DATATEKNOLOGI/PROD. STYRING (PILOTPROSJEKT)",
"godkjent": false,
"innsendt_dato": "2003-11-30",
…
}
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "956574854" })Spør AI-assistenten
Hvor mye har H-Vinduet Bauge AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har H-Vinduet Bauge AS søkt om, og ble de godkjent?
Hvilken offentlig støtte har H-Vinduet Bauge AS fått?
Investeringer
H-VINDUET BAUGE AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| H-Gruppen AS | Kinn | 11,8 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om H-Vinduet Bauge AS
Hvor stor er bransjen H-Vinduet Bauge AS tilhører?
H-Vinduet Bauge AS er ett av 4 selskaper innen produksjon av dører og vinduer i tre i Kinn, og ett av 147 på landsbasis.
Hvor lenge har H-Vinduet Bauge AS eksistert sammenlignet med bransjen?
H-Vinduet Bauge AS ble etablert i 1989 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 75 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til H-Vinduet Bauge AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for produksjon av dører og vinduer i tre er en driftsmargin på 2,5 %. H-Vinduet Bauge AS lå på 3,6 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har H-Vinduet Bauge AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for H-Vinduet Bauge AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilke eiere står bak H-Vinduet Bauge AS?
Største aksjonær i H-Vinduet Bauge AS er Bauge Eiendom AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er morselskapet til H-Vinduet Bauge AS?
Selskapet er datterselskap av Bauge Eiendom AS (100 % eierandel).
Går H-Vinduet Bauge AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 52,01 mill kr, opp 5 % fra 2024. Egenkapitalen var 2,12 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i H-Vinduet Bauge AS?
Driftsresultatet for 2025 var 1,90 mill kr (driftsmargin 3,6 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mange jobber i H-Vinduet Bauge AS?
Det er registrert 34 ansatte i H-Vinduet Bauge AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.