Br. Lundal AS
- Omsetning
- 21,1 mill
- +0,1 %
- Resultat
- −770 895
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 17
- −1 siden mars
Om Br. Lundal AS
Br. Lundal AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Tysvær, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av kjøtt- og fjørfevarer. Virksomheten ble stiftet i 2000 og har vært i drift i 26 år. Terje Lundal er daglig leder, og Jarle Lundal er styreleder. Selskapet er ett av 221 i Norge innen produksjon av kjøtt- og fjørfevarer. Det er eldre enn 74 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (75 %).
Aktivitet og formål
Produksjonsbedrift innen kjøttvarer samt handel med kjøttvarer og relaterte produkter.
AI-sammendrag
Rask underskuddsdrift med negativ egenkapital (-71K kr) og bunnsjikt driftsmargin i bransjen signaliserer akutt finansiell risiko, til tross for en solid omsetning på 21M kr med 17 ansatte. Konsentrert familieeierskap (51,5% hos Sigmund Lundal) og flat omsetningsutvikling gir lite rom til å snu underskuddet uten kapitaltilførsel eller strukturelle grep.
API og MCPGET /company/881904322
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/881904322" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "881904322",
"name": "BR. LUNDAL AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "10.130",
"nace_desc": "Produksjon av kjøtt- og fjørfevarer",
"employees": 17,
"address": { "municipality": "TYSVÆR", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "881904322" })Spør AI-assistenten
Er Br. Lundal AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Br. Lundal AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Br. Lundal AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +0,1 % fra 2024 · +10,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 21,11 mill kr | −528 315 kr | −770 895 kr | 3,66 mill kr | −71 084 kr | 3,73 mill kr |
| 2024 | 21,09 mill kr | 77 469 kr | −56 972 kr | 3,93 mill kr | 199 811 kr | 3,73 mill kr |
| 2023 | 21,63 mill kr | −293 873 kr | −545 904 kr | 4,66 mill kr | 256 783 kr | 4,40 mill kr |
| 2022 | 20,50 mill kr | −70 623 kr | −244 413 kr | 4,32 mill kr | 802 687 kr | 3,52 mill kr |
| 2021 | 19,14 mill kr | −342 166 kr | −483 643 kr | 4,74 mill kr | 547 100 kr | 4,20 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 54 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 32 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 11 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/881904322/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/881904322/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "881904322",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 21105504,
"operating_profit": -528315,
"net_profit": -770895,
"equity": -71084,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 21087323,
"operating_profit": 77469,
"net_profit": -56972,
"equity": 199811,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "881904322" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Br. Lundal AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Br. Lundal AS per år.
Hvordan har omsetningen til Br. Lundal AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 08.05.2008Styre
2Sist endret 09.05.2022Regnskapsfører
1Sist endret 18.12.2008Revisor
1Sist endret 22.09.2025API og MCPGET /company/881904322/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/881904322/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "881904322",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "881904322" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Br. Lundal AS?
List alle roller i Br. Lundal AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Br. Lundal AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
4 endret eierandel
- Sigmund Lundal59,1 % → 51,5 %
- Johnny Lundal7,1 % → 12,6 %
- Terje Lundal7,1 % → 12,6 %
- Lars Lundal19,6 % → 17,1 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sigmund Lundal | Person | Ordinære aksjer | 51,5 % | 208 |
| Lars Lundal | Person | Ordinære aksjer | 17,1 % | 69 |
| Johnny Lundal | Person | Ordinære aksjer | 12,6 % | 51 |
| Terje Lundal | Person | Ordinære aksjer | 12,6 % | 51 |
| Jarle Lundal | Person | Ordinære aksjer | 6,2 % | 25 |
5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/881904322/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/881904322/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "881904322",
"shareholders": [
…
],
"total": 5
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "881904322" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Br. Lundal AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvem er de fem største aksjonærene i Br. Lundal AS?
Er Br. Lundal AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Br Lundal AS Lundal Ferskmarked | BEDR | Detaljhandel med kjøtt og kjøttvarer | Haugesund | 11 |
| Br Lundal AS Lundal Produksjon | BEDR | Produksjon av kjøtt- og fjørfevarer | Tysvær | 6 |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.10.2026 | Kapital ↗ |
| 2.10.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 23.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.9.2025 | Revisor ↗ |
| 22.9.2025 | Kapital ↗ |
| 22.9.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 9.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.11.2023 | Kapital ↗ |
| 8.11.2023 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/881904322/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/881904322/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "881904322",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-02", "type": "Kapital", … },
{ "dato": "2026-10-02", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "881904322" })Spør AI-assistenten
Når leverte Br. Lundal AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Br. Lundal AS sist endret?
Har Br. Lundal AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i aksjekapital
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:18→17
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 31,7 % av driftsinntektene — 12,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -2,5 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | -3,7 % | 3,2 % |
| Egenkapitalandel | -1,9 % | 46,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,16 | 1,73 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +0,1 % | +7,9 % |
| Omsetning per ansatt | 1,24 mill kr | 2,55 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 54,2 % | 60,1 % |
| Lønnskostnad | 31,7 % | 19,7 % |
| Annen driftskostnad | 16,1 % | 12,7 % |
| Avskrivninger | 0,5 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/881904322/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/881904322/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "881904322",
"nace_code": "10.130",
"industry_count": 162,
"revenue": { "value": 21105504, "percentile": 0.6312 },
"operating_margin": { "value": -0.025, "percentile": 0.1694 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "881904322" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Br. Lundal AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Br. Lundal AS på i bransjen?
Hvor ligger Br. Lundal AS blant de 162 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Offentlig støtte
Br. Lundal AS er registrert med 1 SkatteFUNN-søknad, 1 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 28.11.2003 | Høyfjellsskinke fra Suldal | 2003–2004 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/881904322/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/881904322/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "881904322",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{ "prosjekttittel": "Høyfjellsskinke fra Suldal", "godkjent": true, "innsendt_dato": "2003-11-28", … }
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "881904322" })Spør AI-assistenten
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Br. Lundal AS søkt om, og ble de godkjent?
Hvilken offentlig støtte har Br. Lundal AS fått?
Investeringer
BR. LUNDAL AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Fjellmat Frå Suldal AS | Suldal | 26,5 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Haugesund Sentrum Næringsdrift AS | Haugesund | 0,6 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Norsk Kjøtthandel AS | Oslo | 0,0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Br. Lundal AS
Hvor stor er bransjen Br. Lundal AS tilhører?
Br. Lundal AS er ett av 221 selskaper i Norge innen produksjon av kjøtt- og fjørfevarer.
Hvor lenge har Br. Lundal AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Br. Lundal AS ble etablert i 2000 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 74 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Br. Lundal AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Br. Lundal AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Br. Lundal AS?
Terje Lundal er registrert som daglig leder i Br. Lundal AS.
Hvem er største aksjonær i Br. Lundal AS?
Største aksjonær i Br. Lundal AS er Sigmund Lundal med 51,5 % av aksjene, fulgt av Lars Lundal (17,1 %) og Johnny Lundal (12,6 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Br. Lundal AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 21,11 mill kr. Egenkapitalen var −71 084 kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Br. Lundal AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Br. Lundal AS en egenkapital på −71 084 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −1,9 %.
Er Br. Lundal AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2000. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.