Valhall 1 AS
- Omsetning
- 115 mill
- +4 006,4 %
- Resultat
- −44,6 mill
- 3 års regnskap
Om Valhall 1 AS
Valhall 1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Målfrid Holme er daglig leder, og Odd Egil Flokketveit er styreleder. I 2025 hadde Valhall 1 AS en omsetning på 115,19 mill kr, en økning på 4006 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 44,57 mill kr. Egenkapitalen var 280,41 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Hinna Park Utvikling Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 866 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Stavanger, og ett av 76 541 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 371 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Erverv, utvikling og utleie av fast eiendom, samt det som naturlig faller sammen med dette.
Formål
Erverv, utvikling og utleie av fast eiendom samt det som naturlig faller sammen med dette.
API og MCPGET /company/829252562
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/829252562" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "829252562",
"name": "VALHALL 1 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "829252562" })Spør AI-assistenten
Når ble Valhall 1 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Stavanger holder Valhall 1 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Valhall 1 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +4 006,4 % fra 2024 · +460 662,6 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 115,19 mill kr | 25,77 mill kr | −44,57 mill kr | 3,01 mrd kr | 280,41 mill kr | 2,73 mrd kr |
| 2024 | 2,81 mill kr | −798 227 kr | −2,89 mill kr | 2,67 mrd kr | 307,51 mill kr | 2,36 mrd kr |
| 2023 | 25 000 kr | −11,48 mill kr | −12,71 mill kr | 1,53 mrd kr | 136,83 mill kr | 1,40 mrd kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er avskrivninger, som utgjør om lag 56 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 49 mill kr (2 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 290 mill kr (9 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 950 000 kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 14 mill kr
API og MCPGET /company/829252562/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/829252562/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "829252562",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 115190652,
"operating_profit": 25774890,
"net_profit": -44572071,
"equity": 280414088,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2805180,
"operating_profit": -798227,
"net_profit": -2887246,
"equity": 307512677,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "829252562" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Valhall 1 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Valhall 1 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Valhall 1 AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 27.07.2022Styre
2Sist endret 31.08.2026Regnskapsfører
1Sist endret 29.08.2022Revisor
1Sist endret 27.07.2022API og MCPGET /company/829252562/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/829252562/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "829252562",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "829252562" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Valhall 1 AS?
Hvem er regnskapsfører for Valhall 1 AS?
List alle roller i Valhall 1 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hinna Park Utvikling Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/829252562/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/829252562/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "829252562",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "HINNA PARK UTVIKLING HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "829252562" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Valhall 1 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Valhall 1 AS eier Hinna Park Utvikling Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Valhall 1 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Hinna Park Utvikling Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/829252562/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/829252562/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "829252562",
"chain": [
{ "org_no": "929575679", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "829252562", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "829252562" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Valhall 1 AS?
Hvem eier Valhall 1 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Valhall 1 | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Stavanger | − |
Kunngjøringer34
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 31.8.2026 | Styre ↗ |
| 16.7.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 22.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.8.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 31.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.5.2025 | Styre ↗ |
| 24.3.2025 | Styre ↗ |
| 4.3.2025 | Styre ↗ |
| 4.9.2024 | Kapital ↗ |
| 4.9.2024 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/829252562/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/829252562/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "829252562",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-31", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-07-16", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "829252562" })Spør AI-assistenten
Har Valhall 1 AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Valhall 1 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Valhall 1 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Odd Egil Flokketveit(Styrets leder)−Ørjan Berven(Styrets leder)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 55,9 % av driftsinntektene — 41,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 22,4 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | -38,7 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 9,3 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,78 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 9,73 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | -15,9 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +4006,4 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 13,5 % | 8,0 % |
| Annen driftskostnad | 8,2 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 55,9 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/829252562/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/829252562/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "829252562",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64550,
"revenue": { "value": 115190652, "percentile": 0.9967 },
"operating_margin": { "value": 0.2238, "percentile": 0.3405 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "829252562" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Valhall 1 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Valhall 1 AS på i bransjen?
Hvor ligger Valhall 1 AS blant de 64550 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Valhall 1 AS
Hvor stor er bransjen Valhall 1 AS tilhører?
Valhall 1 AS er ett av 1 866 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Stavanger, og ett av 76 541 på landsbasis.
Hvor lenge har Valhall 1 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Valhall 1 AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 15 % av selskapene i bransjen.
Hvilken bransje tilhører Valhall 1 AS?
Valhall 1 AS er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom (næringskode 68.200). Registrert aktivitet: Erverv, utvikling og utleie av fast eiendom, samt det som naturlig faller sammen med dette.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Valhall 1 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Valhall 1 AS?
Målfrid Holme er registrert som daglig leder i Valhall 1 AS.
Hvem er styreleder i Valhall 1 AS?
Styrets leder i Valhall 1 AS er Odd Egil Flokketveit. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem eier Valhall 1 AS?
Valhall 1 AS eies i hovedsak av Hinna Park Utvikling Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Valhall 1 AS med overskudd?
Valhall 1 AS hadde i 2025 en omsetning på 115,19 mill kr og et underskudd på 44,57 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Valhall 1 AS?
Driftsresultatet for 2025 var 25,77 mill kr (driftsmargin 22,4 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.