Camar AS
Org.nr 919690283
Om Camar AS
Camar AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Sindre Ertvaag er daglig leder, og John Arild Ertvaag er styreleder. Selskapet er ett av 1 865 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Stavanger, og ett av 76 572 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 852 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Investeringsselskap.
AI-sammendrag
Til tross for et omsetningsfall på 47% sitter Camar AS igjen med en betydelig egenkapital på 1,1 mrd kr og en egenkapitalandel blant bransjens beste, noe som tyder på et investeringsselskap med solid finansiell buffer snarere enn drift under press. Resultatet på 51M kr mot kun 62M kr i omsetning peker mot at avkastningen i stor grad kommer fra verdiendringer på eiendomsporteføljen, ikke løpende leieinntekter. Med kun 5 ansatte og konsentrert eierskap gjennom Camar Holding AS fremstår selskapet som et rendyrket kapitalforvaltningsvehikkel.
API og MCPGET /company/919690283
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919690283" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919690283",
"name": "CAMAR AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "919690283" })Spør AI-assistenten
Når ble Camar AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Stavanger holder Camar AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Camar AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 61,67 mill kr | 39,74 mill kr | 50,56 mill kr | 1,27 mrd kr | 1,13 mrd kr | 143,51 mill kr |
| 2024 | 116,34 mill kr | 97,15 mill kr | 105,17 mill kr | 1,33 mrd kr | 1,12 mrd kr | 215,84 mill kr |
| 2023 | 7,92 mill kr | −16,37 mill kr | 535 027 kr | 1,18 mrd kr | 1,04 mrd kr | 136,42 mill kr |
| 2022 | 19,90 mill kr | −8,48 mill kr | 1,41 mill kr | 1,21 mrd kr | 1,07 mrd kr | 137,15 mill kr |
| 2021 | 44,61 mill kr | 22,32 mill kr | 28,77 mill kr | 1,24 mrd kr | 1,10 mrd kr | 143,63 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 28 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 18 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/919690283/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919690283/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919690283",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 61674573,
"operating_profit": 39738074,
"net_profit": 50564923,
"equity": 1129156503,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 116344559,
"operating_profit": 97154064,
"net_profit": 105170960,
"equity": 1118591580,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "919690283" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Camar AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Camar AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Camar AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 08.12.2017Styre
5Sist endret 26.10.2017Regnskapsfører
1Sist endret 16.12.2017Revisor
1Sist endret 26.10.2017API og MCPGET /company/919690283/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919690283/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919690283",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "919690283" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Camar AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Camar AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Camar AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 nye · 3 ute
- Silco II AShadde 24,5 %
- Sincap II AShadde 24,5 %
- Stifi II AShadde 24,5 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Camar Holding AS | Selskap | B-aksjer | 26.5 % | 7 949 |
| Silco AS | Selskap | B-aksjer | 24.5 % | 7 350 |
| Sincap AS | Selskap | B-aksjer | 24.5 % | 7 350 |
| Stifi AS | Selskap | B-aksjer | 24.5 % | 7 350 |
| Camar Holding AS | Selskap | A-aksjer | 0.0 % | 1 |
5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/919690283/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919690283/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919690283",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "CAMAR HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 26.5, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "SILCO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 24.5, "year": 2025, … },
…
],
"total": 5
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "919690283" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Camar AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Camar AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Camar AS eier Camar Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Camar AS
5 selskaperAPI og MCPGET /company/919690283/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919690283/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919690283",
"chain": [
{ "org_no": "919690283", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 5,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "919690283" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Camar AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Camar AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Stavanger | 5 |
Kunngjøringer34
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.12.2025 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 8.10.2025 | Fisjonsbeslutning ↗ |
| 9.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.12.2022 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 3.11.2022 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 4.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/919690283/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919690283/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919690283",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-04", "type": "Gjennomføring av fisjon", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "919690283" })Spør AI-assistenten
Når leverte Camar AS sist godkjent årsregnskap?
Hvilke fusjoner har Camar AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Camar AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 64,4 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 82,0 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 88,7 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 4,04 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,13 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 4,5 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -47,0 % | +2,4 % |
| Omsetning per ansatt | 12,33 mill kr | 1,01 mill kr |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/919690283/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919690283/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919690283",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64583,
"revenue": { "value": 61674573, "percentile": 0.9921 },
"operating_margin": { "value": 0.6443, "percentile": 0.7561 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "919690283" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Camar AS på i bransjen?
Hvor ligger Camar AS blant de 64583 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Camar AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
CAMAR AS eier aksjer i 10 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Camar Invest AS | Stavanger | 100.0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Ciaj Hn AS | Stavanger | 99.0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Cfph AS | Stavanger | 96.0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Camar Eiendom AS | Stavanger | 75.0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Camar Ai AS | Stavanger | 66.7 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Novela Kapital I AS | Ålesund | 17.0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Cinclus AS | Oslo | 15.0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Spring Dogu Holding AS | Oslo | 3.6 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Axxelerator AS | Bærum | 2.8 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Cinclus IV AS | Oslo | 0.4 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+16 til på samme adresse →Godt å vite om Camar AS
Hvor stor er bransjen Camar AS tilhører?
Camar AS er ett av 1 865 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Stavanger, og ett av 76 572 på landsbasis.
Hvor lenge har Camar AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Camar AS ble etablert i 2017 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 36 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Camar AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Camar AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Camar AS?
Sindre Ertvaag er registrert som daglig leder i Camar AS.
Hvem eier Camar AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Camar Holding AS største eier i Camar AS med 26,5 % av aksjene. Nest størst er Silco AS med 24,5 %.
Eier Camar AS andre selskaper?
Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer Camar AS 5 selskaper, deriblant Camar Invest AS, Ciaj Hn AS og Cfph AS.
Hva omsatte Camar AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 61,67 mill kr, ned 47 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,13 mrd kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Camar AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Camar AS er 9,00 mill kr (30 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Er Camar AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2019. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.