Cinclus IV AS
- Omsetning
- 5,3 mill
- +0 %
- Resultat
- 4,7 mill
- +0,9 %
Om Cinclus IV AS
Cinclus IV AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Sven Petter Omdal er daglig leder, og Sindre Ertvaag er styreleder. I 2025 hadde Cinclus IV AS en omsetning på 5,27 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 4,71 mill kr. Egenkapitalen var 30,25 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Camar AS med 31,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 65 innen andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass i Oslo, og ett av 868 i Norge. Det ble etablert samme år som 39 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Å foreta lønnsomme investeringer i selskaper med stort potensial, enten dette er som følge av vekst, restrukturering eller annet, og ta aktiv del i utviklingen av disse selskapene for deretter å realisere med størst mulig gevinst.
API og MCPGET /company/917412855
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917412855" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917412855",
"name": "CINCLUS IV AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "09.109",
"nace_desc": "Andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917412855" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Cinclus IV AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Cinclus IV AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Cinclus IV AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +0 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,27 mill kr | 4,70 mill kr | 4,71 mill kr | 30,31 mill kr | 30,25 mill kr | 59 917 kr |
| 2024 | 5,27 mill kr | 4,65 mill kr | 4,67 mill kr | 30,15 mill kr | 30,08 mill kr | 69 378 kr |
| 2023 | 2,64 mill kr | 2,02 mill kr | 2,03 mill kr | 30,41 mill kr | 30,41 mill kr | 0 kr |
| 2022 | 0 kr | −657 651 kr | −653 278 kr | 29,97 mill kr | 29,96 mill kr | 6 633 kr |
| 2021 | 0 kr | −643 076 kr | −642 991 kr | 30,62 mill kr | 30,62 mill kr | 0 kr |
Balanse
2025API og MCPGET /company/917412855/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917412855/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917412855",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5271984,
"operating_profit": 4702918,
"net_profit": 4710987,
"equity": 30252178,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 5271984,
"operating_profit": 4652473,
"net_profit": 4670842,
"equity": 30084142,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917412855" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Cinclus IV AS per år.
Hvordan har omsetningen til Cinclus IV AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Cinclus IV AS i 2025?
Roller og styre9
Daglig leder
1Sist endret 01.07.2016Styre
6Sist endret 15.10.2026Regnskapsfører
1Sist endret 01.07.2016Revisor
1Sist endret 01.07.2016API og MCPGET /company/917412855/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917412855/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917412855",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917412855" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Cinclus IV AS?
Hvem er regnskapsfører for Cinclus IV AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Cinclus IV AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 2 endret eierandel
- Senito AShadde 4 %
- Camar AS30,4 % → 31,7 %
- Hamningberg Holding AS28 % → 29,2 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Camar AS | Selskap | A-aksjer | 31,3 % | 93 830 |
| Hamningberg Holding AS | Selskap | A-aksjer | 29,2 % | 87 574 |
| Bsn AS | Selskap | A-aksjer | 10,4 % | 31 277 |
| Jektevika AS | Selskap | A-aksjer | 8,9 % | 26 585 |
| Osakongen AS | Selskap | A-aksjer | 8,9 % | 26 585 |
| Krefting AS | Selskap | A-aksjer | 7,3 % | 21 894 |
| Novatek Invest AS | Selskap | A-aksjer | 2,1 % | 6 255 |
| Hekrima AS | Selskap | B-aksjer | 0,7 % | 2 220 |
| Camar AS | Selskap | B-aksjer | 0,4 % | 1 320 |
| Kaccao AS | Selskap | B-aksjer | 0,4 % | 1 260 |
11 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917412855/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917412855/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917412855",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "CAMAR AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 31.28, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "HAMNINGBERG HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 29.19,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 11
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917412855" })Spør AI-assistenten
Hvem er de fem største aksjonærene i Cinclus IV AS?
Er Cinclus IV AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Cinclus IV AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 11 flere eiere ↓Vis færre ↑
Datterselskaper av Cinclus IV AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/917412855/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917412855/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917412855",
"chain": [
{ "org_no": "917412855", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "917412855" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Cinclus IV AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Cinclus IV AS | BEDR | − | Oslo | − |
Kunngjøringer26
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.10.2026 | Styre ↗ |
| 22.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.11.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.10.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.2.2022 | Kapital ↗ |
| 28.2.2022 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917412855/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917412855/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917412855",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-15", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-07-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917412855" })Spør AI-assistenten
Når leverte Cinclus IV AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Cinclus IV AS sist endret?
Har Cinclus IV AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Sindre Ertvaag(Styrets leder)−Cathrine Kaasen Conradi(Varamedlem)−John Arild Ertvaag(Styrets leder)−Sindre Ertvaag(Varamedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 89,2 % | 5,4 % |
| Resultatmargin | 89,4 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | 99,8 % | 44,4 % |
| Likviditetsgrad | 6,72 | 1,31 |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 0,67 |
| Egenkapitalrentabilitet | 15,6 % | 11,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +0,0 % | +3,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917412855/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917412855/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917412855",
"nace_code": "09.109",
"industry_count": 473,
"revenue": { "value": 5271984, "percentile": 0.5589 },
"operating_margin": { "value": 0.8921, "percentile": 0.9712 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917412855" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Cinclus IV AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Cinclus IV AS blant de største selskapene innen andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass?
Hvor solid er Cinclus IV AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
CINCLUS IV AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Subseapartner AS | Haugesund | 52,7 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+196 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Cinclus IV AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Cinclus IV AS?
Det er registrert 868 selskaper i Norge innen andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass, hvorav 65 i Oslo.
Er Cinclus IV AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 42 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 39 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Cinclus IV AS i Enhetsregisteret?
Cinclus IV AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Cinclus IV AS?
Daglig leder i Cinclus IV AS er Sven Petter Omdal, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Cinclus IV AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Camar AS største eier i Cinclus IV AS med 31,3 % av aksjene. Nest størst er Hamningberg Holding AS med 29,2 %.
Hva er omsetningen til Cinclus IV AS?
Cinclus IV AS hadde i 2025 en omsetning på 5,27 mill kr og et overskudd på 4,71 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Cinclus IV AS?
Egenkapitalen i Cinclus IV AS var 30,25 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 99,8 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Cinclus IV AS?
Cinclus IV AS har en registrert aksjekapital på 360 000 kr, fordelt på 300 000 aksjer.
Hvem er revisor for Cinclus IV AS?
Cinclus IV AS bruker Permian Business Partner AS som regnskapsfører og Deloitte AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.