Oralcare AS
- Omsetning
- 17,3 mill
- −6 %
- Resultat
- 341 266
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 15
Om Oralcare AS
Oralcare AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Inge Anders Meisal er styrets leder. I 2025 hadde Oralcare AS en omsetning på 17,35 mill kr, en nedgang på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 341 266 kr. Egenkapitalen var −208 065 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Meisal AS med 90 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 262 innen tannlegetjenester i Oslo, og ett av 5 992 i Norge. Det er eldre enn 65 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Tannklinikk og tannhelsetjenester
API og MCPGET /company/999661548
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999661548" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999661548",
"name": "ORALCARE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.230",
"nace_desc": "Tannlegetjenester",
"employees": 15,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "999661548" })Spør AI-assistenten
Når ble Oralcare AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Oralcare AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Oralcare AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −6 % fra 2024 · −10,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 17,35 mill kr | 333 403 kr | 341 266 kr | 2,25 mill kr | −208 065 kr | 2,46 mill kr |
| 2024 | 18,46 mill kr | −566 594 kr | −961 078 kr | 1,85 mill kr | −549 331 kr | 2,40 mill kr |
| 2023 | 17,37 mill kr | −1,54 mill kr | −1,20 mill kr | 3,14 mill kr | 411 748 kr | 2,72 mill kr |
| 2022 | 23,24 mill kr | 1,30 mill kr | 1,01 mill kr | 5,14 mill kr | 1,62 mill kr | 3,53 mill kr |
| 2021 | 19,34 mill kr | 1,18 mill kr | 868 576 kr | 4,67 mill kr | 1,60 mill kr | 3,07 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 55 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 20 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 30 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 41 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/999661548/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999661548/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999661548",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 17346572,
"operating_profit": 333403,
"net_profit": 341266,
"equity": -208065,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 18462454,
"operating_profit": -566594,
"net_profit": -961078,
"equity": -549331,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "999661548" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Oralcare AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Oralcare AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Oralcare AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre5
Styre
3Sist endret 20.01.2020Regnskapsfører
1Sist endret 14.12.2023Revisor
1Sist endret 06.07.2015API og MCPGET /company/999661548/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999661548/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999661548",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "999661548" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Oralcare AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Oralcare AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Oralcare AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Meisal AS100 % → 90 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Meisal AS | Selskap | Ordinære aksjer | 90,0 % | 27 000 |
| Tannlege Marius Fischer AS | Selskap | Ordinære aksjer | 10,0 % | 3 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2019
API og MCPGET /company/999661548/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999661548/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999661548",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "MEISAL AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 90, "year": 2019, … },
{
"shareholder_name": "TANNLEGE MARIUS FISCHER AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 10,
"year": 2019,
…
}
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "999661548" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Oralcare AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Oralcare AS eier Meisal AS, og hvem eier resten?
Er Oralcare AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Oralcare AS | BEDR | Tannlegetjenester | Oslo | 15 |
Kunngjøringer27
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.9.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.9.2025 | Daglig leder ↗ |
| 11.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.6.2022 | Daglig leder ↗ |
| 7.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/999661548/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999661548/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999661548",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-22", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "999661548" })Spør AI-assistenten
Når leverte Oralcare AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Oralcare AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Oralcare AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:14→15
- Stilling utlystVi søker en multitasker med fremtidsambisjoner og snarlig oppstart!
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:13→14
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 54,5 % av driftsinntektene — 37,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,9 % | 12,1 % |
| Resultatmargin | 2,0 % | 11,1 % |
| Egenkapitalandel | -9,3 % | 49,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,82 | 1,75 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -6,0 % | +3,2 % |
| Omsetning per ansatt | 1,16 mill kr | 1,39 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 54,5 % | 16,6 % |
| Lønnskostnad | 19,6 % | 36,0 % |
| Annen driftskostnad | 23,6 % | 20,8 % |
| Avskrivninger | 0,3 % | 1,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/999661548/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999661548/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999661548",
"nace_code": "86.230",
"industry_count": 2224,
"revenue": { "value": 17346572, "percentile": 0.9549 },
"operating_margin": { "value": 0.0192, "percentile": 0.2608 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "999661548" })Spør AI-assistenten
Er Oralcare AS blant de største selskapene innen tannlegetjenester?
Hvor solid er Oralcare AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Oralcare AS på i bransjen?
Offentlig støtte
Oralcare AS er registrert med 1 forskningsprosjekt fra Forskningsrådet og 1 SkatteFUNN-søknad, 1 godkjent.
| Periode | Prosjekt | Aktivitet | Tildelt | Status |
|---|---|---|---|---|
| 2020–2021 | Custom-made titanium devices as membranes for bone augmentation in implant treatment : Creating a commercial viable solution. | Prosj.etabl.støtte H2020 | 0 kr | Avsluttet |
Kilde: Forskningsrådet
API og MCPGET /company/999661548/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999661548/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999661548",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [
{
"prosjekttittel": "Custom-made titanium devices as membranes for bone augmentation in implant treatment : Creating a commercial viable solution.",
"prosjektstart": 2020,
"tildelt_belop": 0,
…
}
],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Cloud-Based Journal/ Medical Record System for Dentists",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2020-01-11",
…
}
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "999661548" })Spør AI-assistenten
Hvilke forskningsprosjekter har Oralcare AS hatt hos Forskningsrådet?
Hvilken offentlig støtte har Oralcare AS fått?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Oralcare AS søkt om, og ble de godkjent?
Immaterielle rettigheter
Oralcare AS har 2 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| OralCare ↗ | 202208293 | − | Henlagt | − |
| OralCare ↗ | 201312371 | − | Henlagt | − |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+74 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Oralcare AS
Hvor stor er bransjen Oralcare AS tilhører?
Oralcare AS er ett av 1 262 selskaper innen tannlegetjenester i Oslo, og ett av 5 992 på landsbasis.
Hvor lenge har Oralcare AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Oralcare AS ble etablert i 2013 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 65 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Oralcare AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Oralcare AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Oralcare AS?
Organisasjonsformen til Oralcare AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Oralcare AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2019 er Meisal AS største eier i Oralcare AS med 90 % av aksjene. Nest størst er Tannlege Marius Fischer AS med 10 %.
Hva omsatte Oralcare AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 17,35 mill kr, ned 6 % fra 2024. Egenkapitalen var −208 065 kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Oralcare AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Oralcare AS en egenkapital på −208 065 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −9,3 %.
Har Oralcare AS mottatt offentlig støtte?
Oralcare AS er registrert med 1 prosjekt hos Forskningsrådet og 1 godkjent SkatteFUNN-søknad.
Hvor holder Oralcare AS til?
Oralcare AS holder til i Erich Mogensøns vei 38, 0594, OSLO, i Oslo kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.