Sartor Tannlegesenter DA
- Omsetning
- 32,8 mill
- +12,7 %
- Resultat
- 4,0 mill
- +32,1 %
- Ansatte
- 25
- +1 siden mars
Om Sartor Tannlegesenter DA
Sartor Tannlegesenter DA er registrert som ansvarlig selskap med delt ansvar med forretningsadresse i Øygarden, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2000 og har vært i drift i 26 år. Odd Nesse er daglig leder. Selskapet er ett av 33 innen tannlegetjenester i Øygarden, og ett av 5 990 i Norge. Det er eldre enn 87 % av selskapene i bransjen. Bare 0 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet og formål
Tannhelsetjeneste.
AI-sammendrag
Rask omsetningsvekst på 13% til 33 mrd kr og en driftsmargin over bransjesnittet vitner om solid drift, selv om egenkapitalandelen ligger under snittet for sammenlignbare selskaper. Med 25 ansatte plasserer klinikken seg blant de 10% største i bransjen både på omsetning og bemanning, noe som understreker en sterk lokal posisjon i Øygarden innen tannhelsetjenester.
API og MCPGET /company/982722497
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982722497" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982722497",
"name": "SARTOR TANNLEGESENTER DA",
"org_form": "DA",
"nace_code": "86.230",
"nace_desc": "Tannlegetjenester",
"employees": 25,
"address": { "municipality": "ØYGARDEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "982722497" })Spør AI-assistenten
Hva driver Sartor Tannlegesenter DA med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Sartor Tannlegesenter DA: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Sartor Tannlegesenter DA registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +12,7 % fra 2024 · +57,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 32,83 mill kr | 4,21 mill kr | 4,02 mill kr | 8,62 mill kr | 3,53 mill kr | 5,09 mill kr |
| 2024 | 29,14 mill kr | 3,30 mill kr | 3,04 mill kr | 9,19 mill kr | 3,81 mill kr | 5,38 mill kr |
| 2023 | 28,72 mill kr | 3,44 mill kr | 3,09 mill kr | 10,46 mill kr | 4,04 mill kr | 6,42 mill kr |
| 2022 | 25,00 mill kr | 2,88 mill kr | 2,74 mill kr | 12,39 mill kr | 2,95 mill kr | 9,44 mill kr |
| 2021 | 20,86 mill kr | 687 595 kr | 532 363 kr | 6,70 mill kr | 704 080 kr | 5,99 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 46 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 20 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 45 prosent av eiendelene.
API og MCPGET /company/982722497/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982722497/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982722497",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 32827817,
"operating_profit": 4205762,
"net_profit": 4019526,
"equity": 3532386,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 29137317,
"operating_profit": 3303337,
"net_profit": 3041863,
"equity": 3813762,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "982722497" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Sartor Tannlegesenter DA utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Sartor Tannlegesenter DA i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Sartor Tannlegesenter DA fra 2024 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 28.02.2011Regnskapsfører
1Sist endret 26.10.2015Revisor
1Sist endret 30.12.2025Deltakere
2Sist endret 25.01.2023API og MCPGET /company/982722497/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982722497/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982722497",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Deltaker med delt ansvar", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "982722497" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Sartor Tannlegesenter DA: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvilket revisjonsselskap reviderer Sartor Tannlegesenter DA?
Hvem er regnskapsfører for Sartor Tannlegesenter DA?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sartor Tannlegesenter DA | BEDR | Tannlegetjenester | Øygarden | 25 |
Kunngjøringer34
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.9.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.12.2025 | Revisor ↗ |
| 7.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.1.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 25.1.2023 | Deltakere ↗ |
| 12.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/982722497/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982722497/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982722497",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-08-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "982722497" })Spør AI-assistenten
Når ble Sartor Tannlegesenter DA sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Sartor Tannlegesenter DA sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Sartor Tannlegesenter DA i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:24→25
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 45,9 % av driftsinntektene — 29,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 12,8 % | 12,1 % |
| Resultatmargin | 12,2 % | 11,1 % |
| Egenkapitalandel | 41,0 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,89 | 1,75 |
| Gjeldsgrad | 1,44 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 113,8 % | 28,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +12,7 % | +3,2 % |
| Omsetning per ansatt | 1,31 mill kr | 1,39 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 45,9 % | 16,6 % |
| Lønnskostnad | 20,2 % | 36,0 % |
| Annen driftskostnad | 16,3 % | 20,8 % |
| Avskrivninger | 4,8 % | 1,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/982722497/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982722497/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982722497",
"nace_code": "86.230",
"industry_count": 2223,
"revenue": { "value": 32827817, "percentile": 0.9896 },
"operating_margin": { "value": 0.1281, "percentile": 0.5125 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "982722497" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Sartor Tannlegesenter DA blant de 2223 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Sartor Tannlegesenter DA sammenlignet med andre i bransjen?
Er Sartor Tannlegesenter DA blant de største selskapene innen tannlegetjenester?
Immaterielle rettigheter
Sartor Tannlegesenter DA har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| SARTOR TANNLEGESENTER ↗ | 201412837 | 279995 | Registrert | 5.11.2034 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+1 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Sartor Tannlegesenter DA
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sartor Tannlegesenter DA?
Det er registrert 5 990 selskaper i Norge innen tannlegetjenester, hvorav 33 i Øygarden.
Er Sartor Tannlegesenter DA et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2000, som er lenger enn 87 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 173 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Sartor Tannlegesenter DA et aktivt selskap?
Sartor Tannlegesenter DA er et aktivt selskap registrert som Ansvarlig selskap med delt ansvar i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Sartor Tannlegesenter DA?
Daglig leder i Sartor Tannlegesenter DA er Odd Nesse, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvordan går det økonomisk med Sartor Tannlegesenter DA?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 32,83 mill kr, opp 13 % fra 2024. Egenkapitalen var 3,53 mill kr ved årsslutt.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Sartor Tannlegesenter DA?
Sartor Tannlegesenter DA er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor mange ansatte har Sartor Tannlegesenter DA?
Sartor Tannlegesenter DA har 25 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Hvor ligger Sartor Tannlegesenter DA?
Forretningsadressen til Sartor Tannlegesenter DA er Sartor Senter, 5353, STRAUME i Øygarden kommune.
Er Sartor Tannlegesenter DA registrert i MVA-registeret?
Sartor Tannlegesenter DA er registrert i MVA-registeret (siden 2019) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hvem er revisor for Sartor Tannlegesenter DA?
Sartor Tannlegesenter DA bruker Silva Regnskap DA som regnskapsfører og Revisor-Partner AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.