Accept Dental AS
Org.nr 930081523
Om Accept Dental AS
Accept Dental AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Øvre Eiker, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Simon Budak er styrets leder. I 2025 hadde Accept Dental AS en omsetning på 15,64 mill kr, en økning på 45 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 4,11 mill kr. Egenkapitalen var 3,05 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Budak Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 17 innen tannlegetjenester i Øvre Eiker, og ett av 5 987 i Norge. Det ble etablert samme år som 372 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Tannhelsetjeneste.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 15,64 mill kr | 5,11 mill kr | 4,11 mill kr | 7,63 mill kr | 3,05 mill kr | 4,58 mill kr |
| 2024 | 10,78 mill kr | 2,09 mill kr | 1,53 mill kr | 4,69 mill kr | 1,88 mill kr | 2,81 mill kr |
| 2023 | 3,93 mill kr | 501 563 kr | 391 105 kr | 1,65 mill kr | 564 481 kr | 1,09 mill kr |
| 2022 | 492 908 kr | 183 812 kr | 143 376 kr | 213 815 kr | 173 376 kr | 40 439 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 28 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 30 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre4
Styre
1Sist endret 24.10.2022Regnskapsfører
2Sist endret 03.07.2026Revisor
1Sist endret 03.07.2025Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Budak Holding AS | Selskap | A-aksjer | 100.0 % | 300 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Accept Dental AS | BEDR | Tannlegetjenester | Øvre Eiker | 7 |
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.1.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 29.1.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.1.2026 | Foretaksnavn ↗ |
| 3.7.2025 | Revisor ↗ |
| 27.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 5.9.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.10.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→7
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+REGNSKAP MR AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 28,5 % av driftsinntektene — 7,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 32,7 % | 12,2 % |
| Resultatmargin | 26,3 % | 11,2 % |
| Egenkapitalandel | 39,9 % | 50,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,24 | 1,75 |
| Gjeldsgrad | 1,50 | 0,72 |
| Egenkapitalrentabilitet | 134,7 % | 28,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +45,1 % | +3,2 % |
| Omsetning per ansatt | 2,23 mill kr | 1,39 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 13,7 % | 16,6 % |
| Lønnskostnad | 28,5 % | 36,0 % |
| Annen driftskostnad | 24,2 % | 20,8 % |
| Avskrivninger | 1,0 % | 1,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Accept Dental AS
Hvor stor er bransjen Accept Dental AS tilhører?
Accept Dental AS er ett av 17 selskaper innen tannlegetjenester i Øvre Eiker, og ett av 5 987 på landsbasis.
Hvor lenge har Accept Dental AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Accept Dental AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 25 % av selskapene i bransjen.
Er Accept Dental AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Accept Dental AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Accept Dental AS?
Accept Dental AS er registrert i bransjen Tannlegetjenester (næringskode 86.230). Registrert aktivitet: Tannhelsetjeneste.
Hvem er største aksjonær i Accept Dental AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Budak Holding AS største eier i Accept Dental AS med 100 % av aksjene.
Går Accept Dental AS med overskudd?
I 2025 omsatte Accept Dental AS for 15,64 mill kr, opp 45 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 4,11 mill kr.
Hvor lønnsom er driften i Accept Dental AS?
Driftsresultatet for 2025 var 5,11 mill kr (driftsmargin 32,7 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor holder Accept Dental AS til?
Accept Dental AS holder til i Stasjonsgata 70, 3300, HOKKSUND, i Øvre Eiker kommune i Buskerud.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.