Sanitetsveien 1 AS
- Omsetning
- 13,5 mill
- −37,2 %
- Resultat
- −94 963
- −102,7 %
Om Sanitetsveien 1 AS
Sanitetsveien 1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Erik Søraas Kimmestad er styrets leder. I 2025 hadde Sanitetsveien 1 AS en omsetning på 13,50 mill kr, en nedgang på 37 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 94 963 kr. Egenkapitalen var 32,49 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Fabritius Gruppen AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 581 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 536 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 134 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Å investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/999208894
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999208894" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999208894",
"name": "SANITETSVEIEN 1 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "999208894" })Spør AI-assistenten
Hva driver Sanitetsveien 1 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Sanitetsveien 1 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Sanitetsveien 1 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −37,2 % fra 2024 · −39,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13,50 mill kr | 7,33 mill kr | −94 963 kr | 178,45 mill kr | 32,49 mill kr | 145,96 mill kr |
| 2024 | 21,48 mill kr | 13,24 mill kr | 3,46 mill kr | 187,20 mill kr | 36,09 mill kr | 151,11 mill kr |
| 2023 | 23,51 mill kr | 15,69 mill kr | 7,94 mill kr | 185,41 mill kr | 32,63 mill kr | 152,79 mill kr |
| 2022 | 23,07 mill kr | 16,99 mill kr | 13,26 mill kr | 170,99 mill kr | 30,54 mill kr | 140,45 mill kr |
| 2021 | 22,40 mill kr | 18,26 mill kr | 14,15 mill kr | 188,43 mill kr | 156,36 mill kr | 32,07 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var avskrivninger den største kostnadsposten, med om lag 28 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/999208894/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999208894/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999208894",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 13497717,
"operating_profit": 7328462,
"net_profit": -94963,
"equity": 32494294,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 21476997,
"operating_profit": 13243972,
"net_profit": 3462529,
"equity": 36089258,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "999208894" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Sanitetsveien 1 AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sanitetsveien 1 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sanitetsveien 1 AS per år.
Roller og styre5
Styre
2Sist endret 21.10.2024Regnskapsfører
1Sist endret 21.03.2022Revisor
1Sist endret 25.01.2023Forretningsfører
1Sist endret 27.01.2023API og MCPGET /company/999208894/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999208894/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999208894",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "999208894" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Sanitetsveien 1 AS?
List alle roller i Sanitetsveien 1 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Sanitetsveien 1 AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 16 ute
- Fabritius Gruppen AS100 %
- Lucellum AShadde 20 %
- Løren Holding AShadde 13,5 %
- Kewa Invest AShadde 12 %
- Rolfs Holding AShadde 8,5 %
- Skips AS Pelagoshadde 8 %
- Cricorcagu AShadde 7,3 %
- Ljungmann Eiendom AShadde 6 %
- Thor Albert Ljungmannhadde 5 %
… og 8 flere
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Fabritius Gruppen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 10 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2019
API og MCPGET /company/999208894/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999208894/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999208894",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "FABRITIUS GRUPPEN AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2019,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "999208894" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Sanitetsveien 1 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Sanitetsveien 1 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Sanitetsveien 1 AS eier Fabritius Gruppen AS, og hvem eier resten?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sanitetsveien 1 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer51
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.10.2024 | Styre ↗ |
| 23.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.3.2023 | Styre ↗ |
| 25.1.2023 | Revisor ↗ |
| 2.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.4.2022 | Styre ↗ |
| 15.3.2022 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/999208894/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999208894/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999208894",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-04-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "999208894" })Spør AI-assistenten
Har Sanitetsveien 1 AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Sanitetsveien 1 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Sanitetsveien 1 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 28,3 % av driftsinntektene — 13,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 54,3 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | -0,7 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 18,2 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,84 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 4,49 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | -0,3 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -37,2 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 17,4 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 28,3 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/999208894/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999208894/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999208894",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64543,
"revenue": { "value": 13497717, "percentile": 0.9498 },
"operating_margin": { "value": 0.5429, "percentile": 0.6336 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "999208894" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sanitetsveien 1 AS på i bransjen?
Hvor ligger Sanitetsveien 1 AS blant de 64543 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Sanitetsveien 1 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+482 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Sanitetsveien 1 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sanitetsveien 1 AS?
Det er registrert 76 536 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 12 581 i Oslo.
Er Sanitetsveien 1 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2012, som er lenger enn 51 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 134 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Sanitetsveien 1 AS?
Sanitetsveien 1 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Sanitetsveien 1 AS?
Sanitetsveien 1 AS driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Å investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Hvem sitter i styret i Sanitetsveien 1 AS?
Erik Søraas Kimmestad er registrert som styreleder i Sanitetsveien 1 AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Sanitetsveien 1 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2019 er Fabritius Gruppen AS største eier i Sanitetsveien 1 AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Sanitetsveien 1 AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 13,50 mill kr, ned 37 % fra 2024. Egenkapitalen var 32,49 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Sanitetsveien 1 AS?
Egenkapitalen i Sanitetsveien 1 AS var 32,49 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 18,2 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Sanitetsveien 1 AS?
Sanitetsveien 1 AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor ligger Sanitetsveien 1 AS?
Forretningsadressen til Sanitetsveien 1 AS er c/o Malling & Co Forvaltning AS Dronning Mauds gate 15, 0250, OSLO i Oslo kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.