- Omsetning
- 233 mill
- +2,1 %
- Resultat
- −13,9 mill
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 76
- +2 siden mars
Om Alvdal Skurlag AS
Alvdal Skurlag AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Alvdal, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Bearbeiding og etterbehandling av tre. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Morten Kolstad er daglig leder, og Pål Ligård er styreleder. Selskapet er ett av 55 i Norge innen bearbeiding og etterbehandling av tre. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (67 %).
Aktivitet
Mottak og foredling av tømmer og trelast, i første rekke fra Østerdalen og viksomhet som står i forbindelse med dette, samt deltakelse i andre selskaper. I tillegg kjøp og salg av byggevarer.
Formål
Handel og foredling av trelast og byggevarer og andre beslektede produkter, samt deltagelse i andre selskaper.
AI-sammendrag
En egenkapitalandel på 47% og en posisjon blant de største i bransjen gir solid handlingsrom, men et underskudd på 14 mill. kr på 233 mill. kr i omsetning viser at driftsmarginen er under press. Veksten på 2% er beskjeden, og med 76 ansatte er kostnadsbasen tung i forhold til inntjeningen. Glommen Skog som største eier (37,6%) gir industriell forankring i skogbruket, mens et styre på 14 medlemmer er uvanlig stort for en virksomhet av denne størrelsen.
API og MCPGET /company/999041132
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999041132" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999041132",
"name": "ALVDAL SKURLAG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "16.120",
"nace_desc": "Bearbeiding og etterbehandling av tre",
"employees": 76,
"address": { "municipality": "ALVDAL", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "999041132" })Spør AI-assistenten
Hvor i Alvdal holder Alvdal Skurlag AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Alvdal Skurlag AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Alvdal Skurlag AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,1 % fra 2024 · −37,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 233,36 mill kr | −1,54 mill kr | −13,87 mill kr | 253,51 mill kr | 119,27 mill kr | 134,24 mill kr |
| 2024 | 228,66 mill kr | −18,19 mill kr | −24,14 mill kr | 280,34 mill kr | 133,15 mill kr | 147,19 mill kr |
| 2023 | 225,65 mill kr | 798 584 kr | −3,66 mill kr | 317,87 mill kr | 157,29 mill kr | 160,58 mill kr |
| 2022 | 340,67 mill kr | 24,83 mill kr | 16,79 mill kr | 350,28 mill kr | 167,35 mill kr | 182,93 mill kr |
| 2021 | 373,11 mill kr | 34,11 mill kr | 25,56 mill kr | 334,79 mill kr | 156,78 mill kr | 178,01 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 55 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 22 prosent av driftsinntektene.
Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/999041132/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999041132/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999041132",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 233356444,
"operating_profit": -1541666,
"net_profit": -13874944,
"equity": 119274038,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 228655500,
"operating_profit": -18185611,
"net_profit": -24138905,
"equity": 133148982,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "999041132" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Alvdal Skurlag AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Alvdal Skurlag AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Alvdal Skurlag AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre16
Daglig leder
1Sist endret 16.01.2026Styre
14Sist endret 09.07.2026Revisor
1Sist endret 26.10.2018API og MCPGET /company/999041132/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999041132/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999041132",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "999041132" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Alvdal Skurlag AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Alvdal Skurlag AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Alvdal Skurlag AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
16 nye · 28 ute · 1 endret eierandel
- Alle under 1 % eierandel
… og 16 flere
- Alle under 1 % eierandel
… og 28 flere
- Roar Voll3,7 % → 5,1 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Glommen Skog SA | Selskap | Ordinære aksjer | 37,7 % | 25 927 |
| Alvdal Kommune | Selskap | Ordinære aksjer | 16,5 % | 11 387 |
| Tolga-Os Sparebank | Selskap | Ordinære aksjer | 7,6 % | 5 211 |
| Roar Voll | Person | Ordinære aksjer | 5,1 % | 3 478 |
| Sparebank 1 Østlandet | Selskap | Ordinære aksjer | 0,9 % | 642 |
| Olav Nyeggen | Person | Ordinære aksjer | 0,9 % | 636 |
| Ole Sørhuus | Person | Ordinære aksjer | 0,7 % | 509 |
| Rendalen Kommuneskoger KF | Selskap | Ordinære aksjer | 0,7 % | 499 |
| Trond Grøtting Øimoen | Person | Ordinære aksjer | 0,6 % | 416 |
| Leif Gunnar Heiberg Bjørke | Person | Ordinære aksjer | 0,5 % | 373 |
551 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2019
API og MCPGET /company/999041132/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999041132/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999041132",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "GLOMMEN SKOG SA", "is_corporate": true, "ownership_pct": 37.65, "year": 2019, … },
{ "shareholder_name": "ALVDAL KOMMUNE", "is_corporate": true, "ownership_pct": 16.54, "year": 2019, … },
…
],
"total": 551
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "999041132" })Spør AI-assistenten
Er Alvdal Skurlag AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Alvdal Skurlag AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Alvdal Skurlag AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Alvdal Skurlag AS Avd Alvdal | BEDR | Bearbeiding og etterbehandling av tre | Alvdal | 64 |
| Alvdal Skurlag AS Avd Tolga | BEDR | Saging og høvling av tre | Tolga | 12 |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.7.2026 | Styre ↗ |
| 24.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.1.2026 | Daglig leder ↗ |
| 17.9.2025 | Daglig leder ↗ |
| 29.8.2025 | Styre ↗ |
| 19.6.2025 | Erverv av egne aksjer-fullmakt ↗ |
| 19.6.2025 | Styre ↗ |
| 28.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2024 | Styre ↗ |
| 6.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/999041132/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999041132/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999041132",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-09", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-06-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "999041132" })Spør AI-assistenten
Når ble Alvdal Skurlag AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Alvdal Skurlag AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Alvdal Skurlag AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:79→76
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:77→79
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:76→77
- Endring i roller og styre+Erik Henriksen(Varamedlem)+Mari Kveberg(Varamedlem)+Per Arve Bjørsagård(Varamedlem)−Andreas Thoresen Storstrøm(Varamedlem)−Jonas Negård Strømseng(Varamedlem)−Kjell Inge Carlsen Stavik(Varamedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 54,8 % av driftsinntektene — 5,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -0,7 % | 1,1 % |
| Resultatmargin | -5,9 % | -0,9 % |
| Egenkapitalandel | 47,0 % | 31,0 % |
| Likviditetsgrad | 4,50 | 1,37 |
| Gjeldsgrad | 1,13 | 1,29 |
| Egenkapitalrentabilitet | -11,6 % | 1,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,1 % | +10,9 % |
| Omsetning per ansatt | 3,07 mill kr | 3,07 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 54,8 % | 60,2 % |
| Lønnskostnad | 21,5 % | 17,5 % |
| Annen driftskostnad | 16,5 % | 17,7 % |
| Avskrivninger | 6,5 % | 2,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/999041132/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999041132/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999041132",
"nace_code": "16.120",
"industry_count": 37,
"revenue": { "value": 233356444, "percentile": 0.9167 },
"operating_margin": { "value": -0.0066, "percentile": 0.4138 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "999041132" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Alvdal Skurlag AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Alvdal Skurlag AS på i bransjen?
Hvor ligger Alvdal Skurlag AS blant de 37 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Offentlig støtte
Alvdal Skurlag AS er registrert med 11 tildelinger fra Innovasjon Norge (80,83 mill kr) og 3 SkatteFUNN-søknader, 1 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 15.6.2020 | Distriktsutviklingstilskudd | Investeringstilskudd | 2,00 mill kr | Tilskudd |
| 15.6.2020 | Risikolån og garantier | Distriktsrettede risikolån | 20,00 mill kr | Lån |
| 15.6.2020 | Lavrisikolån | Lavrisikolån industri og tjenesteyting | 30,00 mill kr | Lån |
| 15.6.2020 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 2,65 mill kr | Tilskudd |
| 4.10.2017 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 700 000 kr | Tilskudd |
| 18.3.2016 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 158 000 kr | Tilskudd |
| 23.2.2016 | Distriktsutviklingstilskudd | Investeringstilskudd | 2,00 mill kr | Tilskudd |
| 23.2.2016 | Risikolån og garantier | Distriktsrettede risikolån | 10,00 mill kr | Lån |
| 23.2.2016 | Lavrisikolån | Lavrisikolån industri og tjenesteyting | 13,00 mill kr | Lån |
| 13.4.2015 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 158 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/999041132/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999041132/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999041132",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Distriktsutviklingstilskudd",
"innvilget_belop": 2000000,
"innvilget_dato": "2020-06-15",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Utvikle nye og unike kledningsprodukter som helt eller delvis kan erstatte Royalimpregnert kledning.",
"godkjent": false,
"innsendt_dato": "2021-09-01",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "999041132" })Spør AI-assistenten
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Alvdal Skurlag AS søkt om, og ble de godkjent?
Oppsummer all offentlig støtte til Alvdal Skurlag AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Alvdal Skurlag AS fått?
Immaterielle rettigheter
Alvdal Skurlag AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| Materialbanken ↗ | 202314564 | − | Henlagt | − |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
ALVDAL SKURLAG AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Vingelen Nærvarme AS | Tynset | 17,6 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Ot Eiendom AS | Os | 0,9 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Os Trekultur AS | Os | 0,8 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Folk spør om Alvdal Skurlag AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Alvdal Skurlag AS?
Det er registrert 55 selskaper i Norge innen bearbeiding og etterbehandling av tre.
Er Alvdal Skurlag AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2012, som er lenger enn 37 % av selskapene i samme bransje.
Hvilken bransje tilhører Alvdal Skurlag AS?
Alvdal Skurlag AS driver innen bearbeiding og etterbehandling av tre, med NACE-kode 16.120 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Mottak og foredling av tømmer og trelast, i første rekke fra Østerdalen og viksomhet som står i forbindelse med dette, samt deltakelse i andre selskaper.
Hvem er daglig leder i Alvdal Skurlag AS?
Daglig leder i Alvdal Skurlag AS er Morten Kolstad, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Alvdal Skurlag AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2019 er Glommen Skog SA største eier i Alvdal Skurlag AS med 37,7 % av aksjene. Nest størst er Alvdal Kommune med 16,5 %.
Hvordan går det økonomisk med Alvdal Skurlag AS?
I 2025 omsatte Alvdal Skurlag AS for 233,36 mill kr, opp 2 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 13,87 mill kr.
Har Alvdal Skurlag AS flere lokasjoner?
Det er registrert 2 avdelinger under Alvdal Skurlag AS i Enhetsregisteret. Underenheter er ikke egne selskaper, men separate arbeidssteder under samme juridiske enhet.
Er Alvdal Skurlag AS registrert i MVA-registeret?
Alvdal Skurlag AS er registrert i MVA-registeret (siden 2012) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hva er organisasjonsnummeret til Alvdal Skurlag AS?
Organisasjonsnummeret til Alvdal Skurlag AS er 999 041 132. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 08.11.2012.
Hvem er revisor for Alvdal Skurlag AS?
Kpmg AS er registrert som revisor for Alvdal Skurlag AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.