- Omsetning
- 2,1 mill
- −35,7 %
- Resultat
- −2,6 mill
- 7 års regnskap
Om Lumier AS
Lumier AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nittedal, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med husholdnings-, kontor- og butikkmøbler, gulvtepper og belysningsutstyr. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Joakim Gulbrandsen Nielsen er daglig leder, og Joakim Gulbrandsen Nielsen er styreleder. I 2025 hadde Lumier AS en omsetning på 2,11 mill kr, en nedgang på 36 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 2,57 mill kr. Egenkapitalen var 100 000 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Pnn Invest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen engroshandel med husholdnings-, kontor- og butikkmøbler, gulvtepper og belysningsutstyr i Nittedal, og ett av 770 i Norge. Det ble etablert samme år som 18 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (69 %).
Aktivitet og formål
Salg av belysningsprodukter, samt tilstøtende produkter. Varene selges engros til handelsvirksomheter og agenter.
API og MCPGET /company/998617774
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998617774" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998617774",
"name": "LUMIER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.470",
"nace_desc": "Engroshandel med husholdnings-, kontor- og butikkmøbler, gulvtepper og belysningsutstyr",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NITTEDAL", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "998617774" })Spør AI-assistenten
Hvor i Nittedal holder Lumier AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Lumier AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Lumier AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −35,7 % fra 2024 · −52,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,11 mill kr | −2,37 mill kr | −2,57 mill kr | 4,97 mill kr | 100 000 kr | 4,87 mill kr |
| 2024 | 3,29 mill kr | −1,44 mill kr | −1,17 mill kr | 11,96 mill kr | 7,33 mill kr | 4,63 mill kr |
| 2023 | 16,14 mill kr | −7,29 mill kr | −6,03 mill kr | 11,68 mill kr | 4,85 mill kr | 6,82 mill kr |
| 2022 | 13,07 mill kr | −2,63 mill kr | −2,28 mill kr | 25,03 mill kr | 5,71 mill kr | 19,33 mill kr |
| 2021 | 4,49 mill kr | −3,84 mill kr | −3,21 mill kr | 20,96 mill kr | 4,74 mill kr | 16,22 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at avskrivninger er den største kostnadsposten, med om lag 54 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte for regnskapsåret.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 18 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 2,9 mill kr (59 % av balansen)
API og MCPGET /company/998617774/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998617774/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998617774",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2113794,
"operating_profit": -2365752,
"net_profit": -2572605,
"equity": 100000,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3288737,
"operating_profit": -1441088,
"net_profit": -1168944,
"equity": 7331467,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "998617774" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Lumier AS per år.
Hvordan har omsetningen til Lumier AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Lumier AS i 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 26.05.2021Styre
2Sist endret 04.10.2024Revisor
1Sist endret 19.10.2023API og MCPGET /company/998617774/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998617774/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998617774",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "998617774" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Lumier AS?
List alle roller i Lumier AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Lumier AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Pnn Invest AS100 %
- Eip Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Pnn Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/998617774/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998617774/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998617774",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "PNN INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "998617774" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Lumier AS eier Pnn Invest AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Lumier AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Lumier AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Pnn Invest AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/998617774/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998617774/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998617774",
"chain": [
{ "org_no": "988838411", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "998617774", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "998617774" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Lumier AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Lumier AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lumier AS | BEDR | Engroshandel med husholdnings-, kontor- og butikkmøbler, gulvtepper og belysningsutstyr | Nittedal | − |
Kunngjøringer35
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 31.10.2026 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.10.2024 | Signatur ↗ |
| 4.10.2024 | Styre ↗ |
| 31.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 19.10.2023 | Revisor ↗ |
| 3.10.2023 | Manglende roller ↗ |
| 24.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/998617774/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998617774/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998617774",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-31", "type": "Fusjonsbeslutning", … },
{ "dato": "2026-07-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "998617774" })Spør AI-assistenten
Når leverte Lumier AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Lumier AS sist endret?
Hvilke fusjoner har Lumier AS vært involvert i?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Immateriell rettighetDesign:Downligth(Registrering opphørt)
- Immateriell rettighetDesign:Lyspæreholder; Del av lyspæreholder(Registrering opphørt)
- Immateriell rettighetDesign:Takspot/downligth; Del av takspot/downlight(Registrering opphørt)
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 124,5 % av driftsinntektene — 59,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -111,9 % | 1,9 % |
| Resultatmargin | -121,7 % | 1,5 % |
| Egenkapitalandel | 2,0 % | 37,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,02 | 1,48 |
| Gjeldsgrad | 48,68 | 1,02 |
| Egenkapitalrentabilitet | -2572,6 % | 5,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -35,7 % | -0,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 124,5 % | 64,9 % |
| Annen driftskostnad | 21,7 % | 14,4 % |
| Avskrivninger | 53,7 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/998617774/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998617774/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998617774",
"nace_code": "46.470",
"industry_count": 538,
"revenue": { "value": 2113794, "percentile": 0.4925 },
"operating_margin": { "value": -1.1192, "percentile": 0.0646 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "998617774" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Lumier AS på i bransjen?
Hvor ligger Lumier AS blant de 538 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Lumier AS sammenlignet med andre i bransjen?
Immaterielle rettigheter
Lumier AS har 12 varemerker og 17 design registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| LUMIER ↗ | 202005784 | − | Henlagt | − |
| NORLAMP LYST SIDEN 1998 ↗ | 202008837 | 328742 | Registrert | 10.7.2030 |
| WARMDIM ↗ | 201903809 | − | Henlagt | − |
| WARMDIM ↗ | 201903812 | − | Henlagt | − |
| Intellidisc ↗ | 201816122 | − | Henlagt | − |
| BLUEDIM ↗ | 201911596 | 307629 | Registrert | 30.8.2029 |
| WIDIM ↗ | 201911595 | 307627 | Registrert | 30.8.2029 |
| iDisc ↗ | 201816124 | 303773 | Registrert | 29.11.2028 |
| Intellidisc Fungi ↗ | 201816123 | 303451 | Registrert | 29.11.2028 |
| BLUDIM ↗ | 201716888 | 297948 | Registrert | 18.12.2027 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Lumier AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Lumier AS?
Det er registrert 770 selskaper i Norge innen engroshandel med husholdnings-, kontor- og butikkmøbler, gulvtepper og belysningsutstyr, hvorav 4 i Nittedal.
Er Lumier AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2012, som er lenger enn 52 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 18 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Lumier AS et aktivt selskap?
Lumier AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Lumier AS?
Lumier AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Lumier AS?
Daglig leder i Lumier AS er Joakim Gulbrandsen Nielsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Lumier AS?
Lumier AS eies i hovedsak av Pnn Invest AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Lumier AS?
Lumier AS hadde i 2025 en omsetning på 2,11 mill kr og et underskudd på 2,57 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Har Lumier AS registrerte immaterielle rettigheter?
Hos Patentstyret er det registrert 12 varemerker og 17 designregistreringer knyttet til Lumier AS.
Hvor ligger Lumier AS?
Forretningsadressen til Lumier AS er Industriveien 11, 1481, HAGAN i Nittedal kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.