Industriveien 11 AS
- Omsetning
- 3,7 mill
- −16 %
- Resultat
- 1,3 mill
- −41,6 %
Om Industriveien 11 AS
Industriveien 11 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nittedal, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Sven Oskar Tobias Peterson er styrets leder. I 2025 hadde Industriveien 11 AS en omsetning på 3,69 mill kr, en nedgang på 16 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,25 mill kr. Egenkapitalen var 18,18 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Pnn Invest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 193 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Nittedal, og ett av 76 533 i Norge. Det er eldre enn 65 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Kjøp, salg og utleie av eiendommer.
Formål
Investere i og eie fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/991134557
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991134557" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991134557",
"name": "INDUSTRIVEIEN 11 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NITTEDAL", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "991134557" })Spør AI-assistenten
Hva driver Industriveien 11 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Industriveien 11 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Industriveien 11 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −16 % fra 2024 · −9,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,69 mill kr | 1,41 mill kr | 1,25 mill kr | 20,96 mill kr | 18,18 mill kr | 2,77 mill kr |
| 2024 | 4,39 mill kr | 2,54 mill kr | 2,14 mill kr | 24,65 mill kr | 18,30 mill kr | 6,35 mill kr |
| 2023 | 4,05 mill kr | 2,22 mill kr | 1,77 mill kr | 26,26 mill kr | 18,50 mill kr | 7,76 mill kr |
| 2022 | 4,38 mill kr | 1,93 mill kr | 1,53 mill kr | 25,39 mill kr | 18,64 mill kr | 6,75 mill kr |
| 2021 | 4,06 mill kr | 1,79 mill kr | 1,38 mill kr | 23,11 mill kr | 18,77 mill kr | 4,33 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 43 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 13 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 1,5 mill kr (7 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 1,8 mill kr (8 % av balansen)
API og MCPGET /company/991134557/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991134557/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991134557",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3688284,
"operating_profit": 1410548,
"net_profit": 1250836,
"equity": 18181242,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4390874,
"operating_profit": 2537907,
"net_profit": 2140618,
"equity": 18298322,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "991134557" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Industriveien 11 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Industriveien 11 AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Industriveien 11 AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 26.10.2026Revisor
1Sist endret 24.10.2019API og MCPGET /company/991134557/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991134557/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991134557",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "991134557" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Industriveien 11 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Industriveien 11 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Industriveien 11 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Pnn Invest AS100 %
- Eip Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Pnn Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/991134557/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991134557/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991134557",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "PNN INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "991134557" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Industriveien 11 AS eier Pnn Invest AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Industriveien 11 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Industriveien 11 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Pnn Invest AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/991134557/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991134557/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991134557",
"chain": [
{ "org_no": "988838411", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "991134557", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "991134557" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Industriveien 11 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Industriveien 11 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Industriveien 11 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Nittedal | − |
Kunngjøringer36
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 26.10.2026 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 26.10.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 26.10.2026 | Styre ↗ |
| 10.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.12.2025 | Daglig leder ↗ |
| 8.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.10.2024 | Styre ↗ |
| 10.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/991134557/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991134557/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991134557",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-26", "type": "Vedtektsfestet formål", … },
{ "dato": "2026-10-26", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "991134557" })Spør AI-assistenten
Når ble Industriveien 11 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Industriveien 11 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Industriveien 11 AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Sven Oskar Tobias Peterson(Styrets leder)+Ulf Håkan Eriksson(Styremedlem)−Joakim Gulbrandsen Nielsen(Styrets leder)−Morten Skurdal(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertFormål:Salg og utleie av fast eiendom og eiendomsmasse, samt annet som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.→Investere i og eie fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 43,5 % av driftsinntektene — 24,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 38,2 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 33,9 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 86,8 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,93 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,15 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,9 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -16,0 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 43,5 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 18,3 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/991134557/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991134557/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991134557",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64534,
"revenue": { "value": 3688284, "percentile": 0.8306 },
"operating_margin": { "value": 0.3824, "percentile": 0.4628 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "991134557" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Industriveien 11 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Industriveien 11 AS på i bransjen?
Hvor ligger Industriveien 11 AS blant de 64534 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Industriveien 11 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Industriveien 11 AS?
Det er registrert 76 533 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 193 i Nittedal.
Er Industriveien 11 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2007, som er lenger enn 65 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 376 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Industriveien 11 AS?
Industriveien 11 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Industriveien 11 AS med?
Industriveien 11 AS driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Kjøp, salg og utleie av eiendommer.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Industriveien 11 AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem eier Industriveien 11 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Pnn Invest AS største eier i Industriveien 11 AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Industriveien 11 AS?
I 2025 omsatte Industriveien 11 AS for 3,69 mill kr, ned 16 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,25 mill kr.
Hvor solid er balansen til Industriveien 11 AS?
Egenkapitalen i Industriveien 11 AS var 18,18 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 86,8 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Industriveien 11 AS?
Industriveien 11 AS har en registrert aksjekapital på 1,00 mill kr, fordelt på 1 000 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Industriveien 11 AS?
Industriveien 11 AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.