Trondheim Lys AS
- Omsetning
- 4,9 mill
- −20 %
- Resultat
- −1,1 mill
- −1 089,8 %
Om Trondheim Lys AS
Trondheim Lys AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med husholdnings-, kontor- og butikkmøbler, gulvtepper og belysningsutstyr. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Frode Venås er daglig leder, og Frode Venås er styreleder. I 2025 hadde Trondheim Lys AS en omsetning på 4,94 mill kr, en nedgang på 20 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 1,07 mill kr. Egenkapitalen var −385 671 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Eggangruppen AS med 47,5 % av aksjene. Selskapet er ett av 23 innen engroshandel med husholdnings-, kontor- og butikkmøbler, gulvtepper og belysningsutstyr i Trondheim, og ett av 770 i Norge. Det ble etablert samme år som 26 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (69 %).
Aktivitet
Salg av lys og belysningsutstyr til bedriftsmarkedet.
Formål
Engroshandel med belysningsutstyr.
API og MCPGET /company/922021635
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922021635" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922021635",
"name": "TRONDHEIM LYS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.470",
"nace_desc": "Engroshandel med husholdnings-, kontor- og butikkmøbler, gulvtepper og belysningsutstyr",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "922021635" })Spør AI-assistenten
Hva driver Trondheim Lys AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Trondheim Lys AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Trondheim Lys AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −20 % fra 2024 · +43,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,94 mill kr | −948 845 kr | −1,07 mill kr | 6,70 mill kr | −385 671 kr | 7,09 mill kr |
| 2024 | 6,18 mill kr | 546 818 kr | 108 081 kr | 7,11 mill kr | 684 075 kr | 6,42 mill kr |
| 2023 | 6,01 mill kr | 458 668 kr | 80 888 kr | 6,62 mill kr | 575 994 kr | 6,05 mill kr |
| 2022 | 6,93 mill kr | 377 688 kr | 39 456 kr | 6,35 mill kr | 415 106 kr | 5,94 mill kr |
| 2021 | 3,45 mill kr | 376 002 kr | 239 932 kr | 3,23 mill kr | 375 650 kr | 2,85 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 55 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 36 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/922021635/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922021635/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922021635",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4941799,
"operating_profit": -948845,
"net_profit": -1069746,
"equity": -385671,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6178485,
"operating_profit": 546818,
"net_profit": 108081,
"equity": 684075,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "922021635" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Trondheim Lys AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Trondheim Lys AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Trondheim Lys AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 07.01.2019Styre
2Sist endret 14.02.2023Regnskapsfører
1Sist endret 25.03.2025API og MCPGET /company/922021635/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922021635/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922021635",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "922021635" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Trondheim Lys AS?
List alle roller i Trondheim Lys AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Trondheim Lys AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 endret eierandel
- Venås Holding AS50 % → 47,5 %
- Eggangruppen AS50 % → 47,5 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Eggangruppen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 47,5 % | 949 |
| Venås Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 47,5 % | 949 |
| Halsen Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 5,0 % | 100 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/922021635/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922021635/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922021635",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "EGGANGRUPPEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 47.5, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "VENÅS HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 47.5, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "922021635" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Trondheim Lys AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Trondheim Lys AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Trondheim Lys AS eier Eggangruppen AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Trondheim Lys AS | BEDR | Engroshandel med husholdnings-, kontor- og butikkmøbler, gulvtepper og belysningsutstyr | Trondheim | − |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.2.2023 | Kapital ↗ |
| 14.2.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 14.2.2023 | Styre ↗ |
| 12.12.2022 | Styre ↗ |
| 14.11.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.10.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/922021635/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922021635/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922021635",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "922021635" })Spør AI-assistenten
Har Trondheim Lys AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Trondheim Lys AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Trondheim Lys AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 35,9 % av driftsinntektene — 17,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -19,2 % | 1,9 % |
| Resultatmargin | -21,6 % | 1,5 % |
| Egenkapitalandel | -5,8 % | 37,6 % |
| Likviditetsgrad | 6,19 | 1,48 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -20,0 % | -0,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 55,4 % | 64,9 % |
| Lønnskostnad | 35,9 % | 18,2 % |
| Annen driftskostnad | 27,5 % | 14,4 % |
| Avskrivninger | 0,5 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/922021635/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922021635/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922021635",
"nace_code": "46.470",
"industry_count": 538,
"revenue": { "value": 4941799, "percentile": 0.5821 },
"operating_margin": { "value": -0.192, "percentile": 0.1555 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "922021635" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Trondheim Lys AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Trondheim Lys AS blant de største selskapene innen engroshandel med husholdnings-, kontor- og butikkmøbler, gulvtepper og belysningsutstyr?
Hvor solid er Trondheim Lys AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Offentlig støtte
Trondheim Lys AS er registrert med 2 tildelinger fra Innovasjon Norge (2,33 mill kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 8.11.2022 | Risikolån og garantier | Landsdekkende garantier | 1,13 mill kr | Garanti |
| 2.7.2020 | Risikolån og garantier | Landsdekkende garantier | 1,20 mill kr | Garanti |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/922021635/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922021635/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922021635",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Risikolån og garantier",
"innvilget_belop": 1125000,
"innvilget_dato": "2022-11-08",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "922021635" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Trondheim Lys AS fått?
Hvor mye har Trondheim Lys AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 1 tilVis færre
Folk spør om Trondheim Lys AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Trondheim Lys AS?
Det er registrert 770 selskaper i Norge innen engroshandel med husholdnings-, kontor- og butikkmøbler, gulvtepper og belysningsutstyr, hvorav 23 i Trondheim.
Er Trondheim Lys AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 27 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 26 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Trondheim Lys AS bedre enn andre i bransjen?
Trondheim Lys AS hadde en driftsmargin på −19,2 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 1,9 % for engroshandel med husholdnings-, kontor- og butikkmøbler, gulvtepper og belysningsutstyr.
Er Trondheim Lys AS et aktivt selskap?
Trondheim Lys AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Trondheim Lys AS?
Trondheim Lys AS driver innen engroshandel med husholdnings-, kontor- og butikkmøbler, gulvtepper og belysningsutstyr, med NACE-kode 46.470 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Salg av lys og belysningsutstyr til bedriftsmarkedet.
Hvem er daglig leder i Trondheim Lys AS?
Daglig leder i Trondheim Lys AS er Frode Venås, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Trondheim Lys AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Eggangruppen AS største eier i Trondheim Lys AS med 47,5 % av aksjene. Nest størst er Venås Holding AS med 47,5 %.
Hvordan går det økonomisk med Trondheim Lys AS?
I 2025 omsatte Trondheim Lys AS for 4,94 mill kr, ned 20 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 1,07 mill kr.
Hvor solid er balansen til Trondheim Lys AS?
Egenkapitalen i Trondheim Lys AS var −385 671 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på −5,8 % av totalkapitalen.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.